Yüksek (BÜYÜK) Sermaye ile Yapılacak iş Fikirleri Nelerdir

Günümüzde işsizlik oranının artması ile beraber elinde sermayesi bulunan birçok insan kendi işinin sahibi olmak ve daha iyi bir gelir elde etmek için sermayesine göre iş kurmaya başladı.

En önemli kurallardan biri sermayedir elinizde ne kadar büyük bir sermaye olursa kuracağınız işinde geliri o kadar yüksek olacaktır fakat. Sermayenin önemli olduğu kadar o sermayeyi doğru kullanmakta çok önemlidir.

Yüksek Sermaye ile Yapılacak işler

Eğer hedefiniz yüksek sermayeli iş fikirleri ise mutlaka konuyu iyice araştırmalı ve çevrenizdeki konuya hakim kişilere danışmalısınız. Parayı doğru ve hesaplı bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Para hesabınızı iyi bir şekilde yapmalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

  1. Ayakkabı Mağazası Açmak
  2. Giyim Mağazası Açmak
  3. Şık Bir Restoran Açmak
  4. Güzellik Salonu Açmak
  5. Bowling Salonu Açmak
  6. Butik Otel
  7. Aksesuar Dükkanı
  8. Hayvan Barınağı
  9. Şeker ve Çikolata Dükkanı
  10. Çiçekçi Dükkanı
Ayakkabı Mağazası Açmak
Ayakkabı Mağazası Açmak

Ayakkabı Mağazası Açmak

Küçükten büyüye neredeyse herkesin alışveriş tutkusu vardır. Alışveriş denildiği zaman özellikle kadınların en büyük tutkusu ayakkabıdır. Her kıyafetin altına farklı modelde ayakkabı giymeye bayılırlar, büyük sermaye ile yapılacak işler denildiği zaman akla ilk gelenlerden bir tanesi de ayakkabı mağazası açmak olacaktır.

Spor ayakkabıların, çeşitli botların, cıvıl cıvıl terliklerin ve topuklu ayakkabıların olduğu güzel bir mağaza açabilirsiniz. Açacağınız mağaza ne kadar düzenli ve sade olursa içerideki ayakkabılar o kadar ön plana çıkar ve müşterilerin gözünü yormaz. Ayrıca mağazanın işlek bir yerde olması çok önemlidir. Ne kadar işlek bir yerde olursa insanlar daha kolay ve çabuk fark edebilir.

Giyim Mağazası Açmak
Giyim Mağazası Açmak

Giyim Mağazası Açmak

Bir diğer karlı ve garanti iş fikri ise giyim mağazası açmaktır. Mağazanın kategorisi tamamen size kalmış bir durumdur. İsterseniz bayan giyim mağazası isterseniz erkek giyim mağazası isterseniz çocuk giyim mağazası ya da isterseniz karışık bir giyim mağazası olabilir.

Eğer paranızı doğru bir şekilde kullanıp, mağazayı hem işlek bir yerde hem de güzel bir mağaza açarsınız güzel paralar kazanabilirsiniz. Özellikle kadınlar alışveriş yapmayı çok sevdiği ve sürekli alışveriş yaptıkları için kadın giyim mağazası açarsanız daha çok tutabilir ve sizin için daha karlı olabilir.

Mağazanızı açtığınızda elinizden geldiğince reklam yapmalı ve mağazanızı insanlara tanıtmalısınız. Böylece daha fazla müşteriniz olacak ve daha kuşa sürede tanınmış bir mağaza haline geleceksiniz. Mağazanız çok çeşitli olmalı, sadece kıyafet değil bunların yanı sıra bazı çeşitli aksesuarlar, kemerler ve çantalar olabilir.

Şık Bir Restoran Açmak
Şık Bir Restoran Açmak

Şık Bir Restoran Açmak

Birçok özel günlerin kutlandığı, harika yemeklerin olduğu, güler yüzlü çalışanların hizmet verdiği, şık ve manzaralı bir restoran açmak harika bir fikir olabilir.

Tüm bunlara uyduğunuz taktirde tanınmış ve birçok kişinin tercih ettiği restoran haline gelebilirsiniz. Manzaralı olması ve güzel yemeklerin bulunması insanları çeken en önemli etkenlerden biridir. Açacağınız restoranı açarken ince detaylara dikkat etmeli ve paranızı doğru bir şekilde kullanmalısınız.

Ayrıca doğum günü, evlilik yıldönümü ve evlilik tekliflerinin yapıldığı ve bunlar gibi özel günlerin kutlandığı bir restoran olursa ek gelir sağlayabilir ve insanların daha çok tercih ettiği restoran olabilirsiniz. Çalışanlar ne kadar güler yüzlü ve hızlı servis verirlerse insanlar memnun kalacak ve tekrar geleceklerdir.

Güzellik Salonu Açmak
Güzellik Salonu Açmak

Güzellik Salonu Açmak

Özellikle günümüzde kadınların en sık gittiği yerlerden biri şüphesiz güzellik salonlarıdır. Burada ağda, cilt bakımı, epilasyon ve ameliyatsız yüz germe işlemleri yapılır. Kadınları mutlu eden ve birçok bakımı yapıldığı güzellik salonları karlı bir iş fikri olacaktır.

Elinizde büyük bir sermaye varsa güzellik salonu açmak en doğru kararlardan biri olacaktır. Ne kadar reklam yaparsanız ve tanınan bir yer haline gelirsiniz müşteriniz o kadar fazla olacak ve güzel paralar kazanacaksınız. İşlek bir yerde açmak, içerinin sade ve düzenli olması, çalışanların gelen müşterilere güler yüzlü davranması ve çeşitli olması güzellik salonunuzun tutması için en önemli etkenlerden birkaçıdır.

Ayrıca güzellik salonunun çok çeşitli olması, tutması için en önemli etkenlerden sayılabilir. Bu güzellik merkezinde birçok epilasyon çeşidi ve cilt bakım çeşitleri olmalıdır. Ne kadar büyük bir güzellik salonu olursa o kadar avantajlı olacaktır.

Bowling Salonu Açmak
Bowling Salonu Açmak

Bowling Salonu Açmak

Özellikle gençlerin güzel ve eğlenceli vakit geçirebilecekleri büyük bir bowling salonu açmak mantıklı olacaktır. Bir alışveriş merkezinin içersin de ya da alışveriş merkezinden tamamen bağımsız büyük ve eğlenceli bir bowling salonu açabilirsiniz. Burası doğru ve güzel bir şekilde açılırsa her mevsim güzel paralar kazanabilirsiniz ve gençlerin uğrak yeri haline gelir.

Ortalama güzel bir bowling salonu açmak 300.000 Tl’ye kadar çıkacaktır. Öncelikle güzel bir yer belirlemeniz daha sonra deneyimli birkaç tane personel almanız gerekmektedir. Eğlence yerlerinin olmadığı ya da az olduğu bir yere açarsınız tutma oranı daha yüksek olacaktır.

Butik Otel Açmak
Butik Otel Açmak

Butik Otel Açmak

Ailecek ya da arkadaşlar ile tatil yapmayı ve kafa dinlemeyi herkes çok sever. Üzerinizdeki stresi atmayı ve yerine huzurlu, güzel bir tatil yapmak her açıdan herkese iyi gelecektir. Bu nedenle açabileceğiniz bir diğer karlı ve güzel bir işte butik otel açmak olacaktır.

Özellikle yazın güzel paralar kazanıp kışın evinizde oturabilirsiniz. Küçük bir tatil kasabasına ya da Türkiye’nin en gözde tatil yerlerinden birine güzel bir butik otel açabilirsiniz. Otelin dekorasyonu ve içeriği tamamen size kalmış bir durumdur.

Burayı tamamen kendiniz tasarlayıp güzel paralar kazanabilirsiniz. Ne kadar zengin içerikli ve düzenli bir butik otel olursa o kadar insanları çeken ve tercih eden bir yer haline gelir. Yemeklerin çeşitliliği ve tadı, havuzun temizliği, otelin düzeni ve her açıdan otelin temizliği en önemli etkenlerdir. Bunlara çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Aksesuar Dükkanı Açmak
Aksesuar Dükkanı Açmak

Aksesuar Dükkanı Açmak

Her dönem olduğu gibi bu dönemde moda çok önemli bir yere sahiptir. Kombini tamamlayan ve ayrı bir hava katan önemli parça ya da parçalar aksesuardır. Bileğinize taktığınız güzel ve havalı bir saat ya da boynunuza taktığınız zarif bir kolye kombininize çok daha güzelleştirebilir ve ayrı bir hava katabilir. Özellikle günümüzde mağazaların artması ile beraber insanların, özellikle genç kızların talebi de bir hayli artmış durumda.

Çok çeşitli ve düzenli bir aksesuar dükkanı açarsınız güzel ve kazançlı bir iş fikri olabilir ve çok çeşitli olması en önemli etkenlerden birkaçıdır. Açacağınız aksesuar dükkanı ne kadar işlek ve bilindik bir cadde üzerinde olursa müşteriniz ve kazancınız o kadar fazla olur.

Açacağız aksesuar dükkanında her yaş uygun ve her kategoriye göre çeşitli saatlerin olduğu çeşitli kolyelerin bulunduğu, küpelerin, saç aksesuarlarının ve bilekliklerin yer aldığı güzel, çeşitli, sade, büyük ve işlek bir yerde açılmış aksesuar dükkanı olmalıdır.

Hayvan Barınağı
Hayvan Barınağı

Hayvan Barınağı

Eğer hayvanları ve onlar ile vakit geçirmeyi seviyorsanız, sokak hayvanlarına haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız ve terk edilmiş köpeklerin uyutulmalarına göz yummak istemiyorsanız güzel bir hayvan barınağı açabilirsiniz. Böylece birçok hem aç hem susuz hem de terkedilmiş sokak hayvanlarına yuva olabilir hem de hayvanlar ile güzel ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Günlük stresinizi ve yorgunluğunuzu burada hayvanlar ile atabilir ve hayvanlar ile kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Öncelikle büyük ve hayvanların güzel vakit geçirebileceği alan bulmalısınız, alan bulduktan sonra paranız varsa kendiniz yoksa gönüllülerden para toplayıp hayvanların mamalarını, aksesuarlarını ve gerekli temel ihtiyaçlarını almalısınız.

Sadece bunlarla sınırlı değil gerekli evraklar ve belgeler çıkartmanız ve gerekli yerlere başvurmanız gereklidir. Sizin sayenizde birçok insan iyilik yapacak hem de sokak hayvanlarına sıcak ve güzel bir yuva olmuş olacaktır.

Şeker ve Çikolata Dükkanı
Şeker ve Çikolata Dükkanı

Şeker ve Çikolata Dükkanı

Çok çeşitli ve harika şekerleme ve çikolata dükkanı açmak güzel bir iş fikri olacaktır. Dükkanı doğru ve güzel bir şekilde açıp, sermayenizi yönetebilirseniz karlı bir iş sizi bekliyor olacaktır. Öncelikle kafanızda nasıl bir dükkan açacağınıza dair plan yapmalı daha sonra paranızı hesaplamalısınız.

Bu dükkanda sevgililer günü, anneler günü, babalar günü ya da evlilik yıldönümü gibi çeşitli özel günler için çok çeşitli çikolatalar ve şekerlemeler bulunmalıdır.

Ayrıca dükkanı açtıktan sonra müşteri çekmek için ve daha tanır bir dükkan haline gelmek için bir çok reklam yapmalı, kampanyalar düzenlemelisiniz ve dükkanınızı daha tanınır bir hale getirmelisiniz. Dükkanı bir alışveriş merkezin içerisine ya da güzel işlek bir caddeye açmak güzel bir fikir olacaktır.

Çiçekçi Dükkanı
Çiçekçi Dükkanı

Çiçekçi Dükkanı

Hem iş yapıp para kazanmak hem de günün yorgunluk ve stresini atıp güzel, kaliteli ve huzurlu vakit geçirmeyi kim istemez ki? Sizde böyle bir iş yapmak ve güzel paralar kazanmak istiyorsanız güzel ve çok çeşitli çiçeklerin olduğu çiçekçi dükkanı açabilirsiniz.

Küçük ya da büyük hiç fark etmez çok çeşitli çiçeklerin bulunduğu ve güzel paketlemelerin yapıldığı düzenli ve bir o kadarda sade güzel bir çiçekçi dükkanı açabilirsiniz. Açacağınız yer ve dükkanın dekoru tamamen size kalmış bir konudur.

Bu dükkanı işlek ve bilindik bir caddeye ya da hastanenin çevresine açabilirsiniz. Tanınmış ve çok çeşitli çiçeklerin bulunduğu güzel bir dükkan olursa özel günlerde ya da hasta ziyaretlerinde insanların uğrak yeri olursunuz. Dükkanı açarken paranızı hesaplı harcamalı, sade ve göz yormayan bir dekor olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir