11 DETAY İLE: Jetonlu Oyun Salonu Açma, Maliyeti, Kazancı

Girişim düşünceleri arasında bulunan oyun salonu açmak hakkında tüm detayları sizin için araştırdım. Geniş anlatım şekli ile dokuz (9) başlık üç (3) video halinde jetonlu oyun salonu açmak hakkında net bilgiler veriyorum. Ayrıca oyun salonu açma maliyeti ve oyun salonu açmak için gerekenler hakkında tüm bilgileri burada bulacaksınız.

Ortaya yeni girişimcilik fikirleri çıkmaya başladı. Bu alanda yapılacak yatırımlar, para kazanma yolları açısından en mantıklı iş fikirleri arasında ilk sıralarda yer almaya başladı. Yıllardır popüler olan oyun salonları, her nesil için vazgeçilmez bir eğlence merkezi olmuştur. Oyun salonu açmanın maliyeti, seçeceğiniz makinelere ve açacağınız salonun özelliklerine göre değişmekle birlikte, bu maliyet 150 bin tl olabileceği gibi 900 bin tl civarına kadar da çıkabilecektir.

Hangi kitleye veya hangi yaş grubuna hitap edeceğiniz, ne tür makineleri tercih edeceğiniz çok önemlidir. Çünkü bu tercih, hem gereken sermayeyi hem de kazanç miktarınızı yaklaşık olarak belirleyici bir etken olacaktır.

Teknolojik makineler, hızlı bir internet yapısı, bilardo masaları, hokey masları gibi çok geniş bir ürün seçeneğine sahip olan oyun salonları, güzel kazançlar da sağlamaktadır.

Jetonlu Oyun Salonu Açmak
Jetonlu Oyun Salonu Açmak

Jetonlu Oyun Salonu Açmak

Bu fikir özellikle son zamanlar da birçok girişimci tarafından benimsenmektedir. Etrafınızda birçok kişiden jetonlu oyun salonu açma fikrini sıkça duyabilirsiniz. İnsanların her zaman eğlenceye ihtiyaç duyması ve her fırsatta eğlence alanlarına gitmeyi tercih etmesi oyun salonu açma fikrini oldukça cazibeli kılıyor.

Birçok insanın buralar da sıkça vakit geçirdiğine, arkadaş çevresi ile oyun salonlarına gittiğine defalarca şahit olmuşsunuzdur. İnsanların buralara ilgi gösterdiğini gördükçe, akıllara gelen ilk olarak oyun salonu açma fikri oluyor. Oyun salonları her ne kadar teknoloji ile beraber gelişip, bazı değişiklikler gösterse de, her nesil için vazgeçilmez bir eğlence merkezi olmuştur.

Oyun Salonu Açmak Mantıklı Mı

Her yaşa insanın oyun salonlarına akın ettiğini gördükçe, insanların aklına ilk olarak oyun salonu açmak karlı mı? Sorusu gelmektedir. Bu konu çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Oyun salonunu açacağınız bölgenin özellikleri, nüfusu, tercih edeceğiniz oyun makinaları ve hitap edeceğiniz yaş grubu, kazancınızı etkileyecek başlıca faktörlerden bir kaçı olacaktır.

Ayrıca salonu açacağınız yerin kirası ve giderleri de kazancınızı belirleyecek unsulardan biridir. İyi bir dekorasyon, son teknoloji makineler ile iyi bir müşteri potansiyeline kavuşmanız zor olmayacaktır. Bu açıdan bakıldığında, oyun salonu açmak fikri oldukça mantıklı gelmektedir. İdeal bir sermaye ile müşteri potansiyelinizi yükseltebilir ve gayet yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Jetonlu Oyun Salonu Nasıl Açılır
Jetonlu Oyun Salonu Nasıl Açılır

Jetonlu Oyun Salonu Nasıl Açılır

Son yıllarda hemen hemen her yerde, jetonlu oyun makinelerine denk gelebilirsiniz. Peki, jetonlu oyun salonu nasıl açılır? Öncelik olarak tabi ki jetonlu makineleri almanız gerekmektedir. Makinelerinizin son teknoloji olması, müşterileriniz tarafından daha çok tercih dilmenizi sağlayacaktır.

Jetonlu oyun salonu açmak için, potansiyel bir bölge ve geniş bir alan belirlemelisiniz. Salonun konumu, bölgenin nüfusu ve yaş oranı, makinelerinizin özelliği, salonun konforu ve dekorasyonu, jeton fiyatları gibi birçok etken unsuru göz önün de bulundurmalısınız. Bu gibi unsurların maliyetini hesapladıktan sonra, salonu açacağınız dükkanı tutabilirsiniz. Daha sonra ise izleyeceğiniz adımlar, ruhsat çıkartmak ve gerekli izinleri almak olacaktır.

Oyun Salonu Açma Şartları Nelerdir

Öncelik olarak 18 yaşınızı doldurmuş olmak birinci şarttır. Gerekli tüm evrakları ve izinleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Peki oyun salonu açma şartları nelerdir?

İlk olarak bir muhasebeci ile anlaşabilir, daha sonra ise vergi daireleri, esnaf odaları gibi bazı kurumlardan bilgi alabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye ve o bölgenin belediyesine bağlı olarak bazı evraklar değişiklik gösterse de, genellikle istenen evrak ve belgeler, vergi levhası, ikametgah adresi, vesikalık resim, adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, tapu veya kira sözleşmesi, belediye izin belgesi, esnaf odası üyeliği ve sicil tasdik belgesi, bağ kur veya SSK kaydı, sağlık raporu ve iskan izni gibi belgeler istenmektedir.

Oyun Salonu Açma Maliyeti Ne Kadardır
Oyun Salonu Açma Maliyeti Ne Kadardır

Oyun Salonu Açma Maliyeti Ne Kadardır

Bu maliyeti belirlemek aslında birazda sizin elinizdedir. Seçeceğiniz Dükkan, seçeceğiniz makineler ve salonun dekorasyonu bu maliyetleri belirlemede önemli etkendir. Bu hususta oyun salonu açma maliyeti 200 bin tl civarı olabileceği gibi 800 bin ile 900 bin tl civarlarına da ulaşabilir.

Bu konu tamamen sizin tercihlerinize kalmış bir unsurdur. Sermayeniz doğrultusunda, tercih edeceğinizin dükkanı ve makineleri seçmeniz daha doğru bir adım olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise yüksek sermaye ve son teknoloji makineler ile açılacak olan bir oyun salonu, her zaman daha çok müşteriyi çekmeyi ve dolayısı ile daha yüksek kazançlar edilmesini sağlayacaktır.

Oyun Salonu Ruhsat Alma Fiyatı Ve Ruhsat Nasıl Alınır
Oyun Salonu Ruhsat Alma Fiyatı Ve Ruhsat Nasıl Alınır

Oyun Salonu Ruhsat Alma Fiyatı Ve Ruhsat Nasıl Alınır

Sermayeniz doğrultusunda, oyun salonunu açacağınız dükkanı ve makineleri seçtikten sonra ruhsat için gerekli belgeleri ve başvuruları yapmaya hazırlanabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye ve o bölgenin belediyesine bağlı olarak oyun salonu ruhsat fiyatı, değişiklik göstermektedir.

Oyun salonu ruhsatı için yaklaşık olarak 7 bin tl ile 15 bin tl arasında bir maliyet söz konusu olmaktadır. Oyun salonu için ruhsat almadan önce, açacağınız dükkanın okul, cami ve öğrenci yurtları gibi bazı alanlardan belli bir mesafe ölçüsünde uzak olması gerekmektedir. Ruhsat almak için, bulunduğunuz bölgede ki belediye ye forum doldurduktan sonra, başvuru ve dilekçe işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Oyun Salonu Malzemeleri Nelerdir
Oyun Salonu Malzemeleri Nelerdir

Oyun Salonu Malzemeleri Nelerdir

Bu malzemeleri belirlerken, yapmak istediğiniz konsept ve müşteri grubunuz en belirleyici ögeler olacaktır. Makinelerin kartlı veya jetonlu olması, hareketli ya da sabit olması gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Makineleri seçerken, dayanıklılıkları ve maliyeti göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu konuda destek ve bilgi edinebileceğiniz birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçerek, oyun salonu malzemeleri konusunda ve hangi makinelerin gerektiğini ve bu makinelerin maliyetlerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Oyun salonunuz da ek olarak kafeterya hizmetleri, bilardo, bowling, hokey ve bilgisayar temelli bazı eğlence seçeneklerini de barındırabilirsiniz. Seçeceğiniz malzemelerin özellikleri, müşterilerin ilgisini çekmesi, eğlendirmesi gibi unsurlar, kazancınızı yükseltmek için çok önemlidir.

Oyun Salonu Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir
Oyun Salonu Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Oyun Salonu Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Bulunduğunuz bölgeye göre ve bağlı olduğunuz belediye ye göre bazı evrak ve belgeler değişiklik gösterebilir. Fakat temel olarak oyun salonu açmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 1. İskan izni
 2. Sabıka kaydı
 3. Vergi levhası,
 4. Adli sicil kaydı,
 5. İkametgah adresi,
 6. Vesikalık fotoğrafınız,
 7. Esnaf odası üyelik belgesi,
 8. Esnaf odaları tasdik belgesi,
 9. Kimlik fotokopisi, sağlık raporu,
 10. Esnaf odasının istediği belgeler,
 11. Vergi dairesinden istenen belgeler
 12. Ruhsat almak için başvuru ve dilekçeler,
 13. İtfaiye acil durum raporu ve yangın tüpleri,
 14. Bağlı olduğunuz sigorta kurumuna ait belgeler,
 15. Esnaf odalarının istediği ödemeler ve makbuzları,
 16. Salonu açacağınız dükkanın tapusu ve kira sözleşmesi,

gibi belgeler sizden talep edilecektir.

Jetonlu Oyun Salonu Ve Oyun Salonu Açma Fikri
Jetonlu Oyun Salonu Ve Oyun Salonu Açma Fikri

Jetonlu Oyun Salonu Ve Oyun Salonu Açma Fikri

Yıllardır her nesilden ve her yaş grubundan insanın tercih ettiği eğlence merkezlerinden biri olan oyun salonları, aynı zamanda yeni iş fikirleri arasında da ilk sıraları almaktadır. Birçok insanın, arkadaş grupları ile vakit geçirmek için tercih edilen oyun salonları, yüksek kazançları ile de dikkat çekmektedir.

Oyun salonlarının yoğunluğu ve kazançları dikkate alındığında ise para kazandıran işler konusunda, birçok girişimcinin dikkatini çekmektedir. Yüksek sermaye ile açılan oyun salonları, müşterilerin daha çok ilgisini çekmekte ve daha yüksek kazançlar sağlamaktadır.

Bu hedefler doğrultusunda en karlı meslekler arasında başrolde olan oyun salonları, bu alana ilgisi olan girişimciler tarafından tercih edilmektedir. Sermaye ve kazanç doğrultusunda yapılan araştırmalar sonucunda, oyun salonu açma fikri oldukça mantıklı ve cazibeli gelmektedir.

Oyun salonuna koyacağınız makineler, açacağınız salonun bulunduğu bölge ve dükkanın dekorasyonu, konforu gibi unsurları göz önünde bulundurarak, daha yüksek bir sermaye yatırımı ile kazancınızı çok daha yüksek rakamlara çıkartabilirsiniz.

Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 1 Ortalama Puan: 4]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...