9+ Tekel Bayi Kazancı, Maliyeti, Kesgeb Desteği Ve Şartları

Yeni iş fikirleri kapsamında olan tekel bayi açma fikri son derece büyük kazançlar sağlamaktadır. günümüzün en çok kar sağlayan işleri arasında olmaktadır. Girişimci iş fikirleri kapsamında olan tekel bayi açma işi son derece detaylı bir çalışma gerektirmektedir. Makalemde size sekiz (8) başlık ve üç (3) video ile bu konuyu anlatıyorum. Tekel bayi destekleri içerisinde bulunan tekel bayi kosgeb desteği gibi başlıklarla tekel bayi açmak mantıklı mı sorularınıza cevap veriyorum.

Aynı zamanda tekel bayi açma işinin özel bazı hususları da bulunmaktadır. Belirlenmiş yasal şartlara bağlı olarak yapılan ve para kazanma yolları arasında en çok tercih edilen telek bayi açma işi son derece kazançlı bir iş olmaktadır. Dükkan açma fikirleri arasında da popülerlik olarak baya araştırılmaktadır.

Gündelik hayatımıza baktığımız zaman mahalle oldun cadde olsun şehir merkezi olsun her yerde mutlaka bir tekel bayi bulunmaktadır. Girişimci olarak yapacağınız doğru stratejiler ile tekel bayi işine sermaye yatırabilirsiniz. Tekel bayi açmak için alınması gereken bir belge ve özel becerilerin olmaması da bu iş fikrinin seçilmesinde çok önemli bir etken oluşturur.

Tekel Bayi Açmak Mantıklı Mı
Tekel Bayi Açmak Mantıklı Mı

Tekel Bayi Açmak Mantıklı Mı

Yeni açacağınız iş yeri ile ilgili en çok merak edilen konu karlı bir iş mi veya zarar eder miyim gibi konulardır. Bunların dışında tekel bayi mantıklı mı diye düşünen girişimci son derece olumlu yorumlar almaktadır. Alkol ve tütün ürünleri başta olmak üzere bunların dışında gıda veya temizlik gibi tüm market ürünlerinin satışı tekel büfelerinde yapılmaktadır.

Mantıklı bir iş fikri olan tekel bayi açma işi; herkesin planlı ve tedbirli davrandığı sürece bol kazanç sağlayacağı bir iş olmaktadır. bu işe yeni başlayacak olan kişiler mutlaka tüm detayları düşünen ve planlı çalışan kişiler olmak durumundadır. Bu şartlar altında çalışan herkes için tekel bayi açma işi son derece mantıklı ve bol kazanç sağlayan bir iş olmaktadır.

Tekel Bayi Dükkanı Ne Kadar Kazandırır
Tekel Bayi Dükkanı Ne Kadar Kazandırır

Tekel Bayi Dükkanı Ne Kadar Kazandırır

Tekel bayi işini yapan kişiler genel olarak ortalama aylık 10.000 TL ile 100.000 TL arasında kazanç elde etmektedirler. Bu rakamlar elde edilen kar olarak görülmektedir. Belirtilen bu rakamların da üzerinde kazançlar elde eden tekel bayiler bulunmaktadır.

Tekel bayi işinin ne kadar kazandıracağı aylık yapılan ciroya göre değişkenlik göstermektedir. Fakat girişimci; tekel bayi kaç para kazandırır diye düşünecek olursa aylık kazanılan para 10.000 TL olarak bilinmektedir. Bu rakamda kar elde etmek için yeterli bir rakam olmaktadır.

Tekel bayisine gelen bir müşteri ana ürünlerin bazılarından bile alsa en az 100 TL ciro bırakmaktadır. Günlük gelen müşteri sayısı 30 olsa günlük 3000 TL ciro yapabilir. Bu anlamda düşünürsek, aylık net getirisi 10.000 TL olmaktadır. Bu cirodan işletme kirası, ödenen stopaj, personel gideri gibi masraflarda çıkılmalıdır.

Tekel Bayi Açmak Ne Kadara Mal Olur
Tekel Bayi Açmak Ne Kadara Mal Olur

Tekel Bayi Açmak Ne Kadara Mal Olur

Girişimci tekel bayi açma işine başvurmak istediği anda ilk düşündüğü şey tekel bayi açma maliyeti olmaktadır. Bu noktada ortaya ne kadar sermaye koyması gerektiğini düşünmekte ve ona göre hareket etmektedir. Genel anlamda ortalama bir fiyat düşünecek olursak tekel bayi açabilmek için mevcut olan rakamlar minimum 80.000 TL ile 250.000 TL arasında sermayeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Ortaya koyulan sermaye işin yapısına alınan ürünlere göre farklılıklar göstermektedir. Girişimciler bu anlamda tekel bayi açmak istedikleri zaman genel olarak hangi ürün markalarını alacaklarını düşünerek o şekilde sermaye ayırmalıdırlar.

Kosgeb Tekel Bayi Destekleri Nelerdir

Girişimciler devlet destekli kosgeb tekel bayi açma desteği alarak işlerinden daha fazla kazanç sağlamak istemektedirler. Bu konuda araştırmalar yapmaktalar sonuç olarak da bazı şartlara bağlı olarak bu desteği elde etmektedirler.

Kosgeb bakkal veya market açacak olan kişilere 2022 yılına göre 60.000 TL hibe desteği sağlamaktadır. Devlet destekli işlerde bu kadar yüksek hibelerin olması girişimciler açısından rahat bir şekilde iş kurmalarını sağlamaktadır.

Kosgeb geleneksel girişimcilik destek programının kapsamında olan sektörler içinde yer alan ve perakende ticaretinde olan market sektörü kosgeb’ in destek sağladığı sektörler arasında yer almaktadır. Fakat tekel bayi açma işinde tekel ürünleri veya alkol satmamanız gerekir. Büfe açmak isteyen girişimciler gerekli şartları taşıdıkları zaman 60 bin TL Kosgeb hibe kredisinden faydalanabilir.

Tekel Bayi Açmak İçin Şartlar Nelerdir
Tekel Bayi Açmak İçin Şartlar Nelerdir

Tekel Bayi Açmak İçin Şartlar Nelerdir

Girişimci olarak tekel bayi açma işine başlamak istiyorsanız öncelikle tekel bayi açma şartları kapsamında bu işi yapmak durumundasınız. Ülkemizde tekel bayi açmak isteyen kişiler bu işe başlamadan önce Tarım ve Orman Bakanlığı’nın departmanında olan tütün ve alkol dairesi bölümünden ‘ Tütün Mamulü Perakende Satış Belgesi ‘ ve ‘ Alkollü İçki Perakende Satış Belgesi ‘ alması zorunludur.

Bu belgelerin her biri farklı şekillerde başvuru şartları istemektedir. Girişimci tüm bu belgeleri almak için Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın bünyesinde olan Alkol Dairesi internet adresinden başvuru yapabilirler.

Tekel Bayi Ruhsatı Kaç Para, Nasıl Alınır
Tekel Bayi Ruhsatı Kaç Para, Nasıl Alınır

Tekel Bayi Ruhsatı Kaç Para, Nasıl Alınır

Girişimci tekel bayi ruhsatı işlemlerine başlamak için gerekli evrakları temin etmek zorundadır. Ruhsat almak için gerçek kişi olarak ya da tüzel kişilik olarak da başvuru yapabilirisiniz. Size uygun olan seçeneğe tıkladıktan sonra da TC kimlik numaranızı girerek; sayfada görünen güvenlik kodunu da kutucuklara yazarak ekranda forma erişebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

2020 yılında perakende satışlarla ilgili belgelere yönelik yeni yapılacak başvurularda, işletmeninin bulunduğu coğrafi konumlara bağlı şekillerde farklı ruhsat ücretleri istenmektedir.

Bu gibi durumlarda şehir merkezlerinde ya da büyükşehir belediyelerinin sınırlarının içinde faal olan işletmeler 450.00 TL bir ücret ödeyerek tekel bayi ruhsatı almaktadır. İlçe merkezinde faal olan bir işletme için de 300.00 TL gibi ücretler alınmaktadır. Bunların dışında olan yerleşim yerlerinde kurulan işletmelerden de 110.00 TL ücretler alınmaktadır.

Tekel Bayi Dekorasyon Fiyatları Ne Kadardır
Tekel Bayi Dekorasyon Fiyatları Ne Kadardır

Tekel Bayi Dekorasyon Fiyatları Ne Kadardır

Girişimciler tüm işlemleri yaptıktan sonra tekel bayinin dekorasyon işlerine yönelmektedirler. Girişimciler için tekel bayi dekorasyon fiyatları çok farklı şekillerde değişkenlik göstermektedir.

Tekel bayi dekorasyon ve tasarım olarak ilgi çekici olmalı ki müşteri sayısı artsın. Hem şık ve gösterişli olan alkol reyonları müşterinin ilgisini çekmektedir. Aynı şekilde alkol alkol stantları da dizayn olarak son derece önemlidir.

Tekel bayi iç dekorasyon tasarımları her firmada farklı ücretlerle hizmete sunulmaktadır. Bazı firmalar dekorasyon işlerinde 3d tasarım uygulaması bile yapmaktadır. Bu yüzden tasarımınızın kalitesine ve hizmet aldığınız firmaya göre fiyatlar değişmektedir. Genel olarak baktığımızda 25.000 TL ile 50.000 TL arasında fiyatlandırmalar olmaktadır.

Tekel Bayi Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir
Tekel Bayi Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Tekel Bayi Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Tekel bayisi açmak isteyen girişimci için hazırlanması gereken belgeler bulunmaktadır. Peki ; tekel bayi açmak için gerekli belgeler nelerdir?

 1. SGK Belgesi,
 2. İşyeri Krokisi,
 3. Vergi Levhası,
 4. İmza Sirküleri,
 5. 2 adet fotoğraf,
 6. Oda Sicil Kaydı,
 7. Kira Sözleşmesi,
 8. İkametgâh Belgesi,
 9. Ticaret Sicil Gazetesi,
 10. Oda Faaliyet Belgesi,
 11. Adli Sicil Kaydı Belgesi,
 12. İtfaiye Uygunluk Raporu,
 13. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 14. ASAT İşyeri Açma Ruhsatı,
 15. İşletici Kimlik Bildirme Belgesi,
 16. Tapu ve Yapı Kullanın Belgesi.

Girişiciler için tekel bayi açma para kazandıran işler arasında yer almaktadır. Son derece büyük karlar elde eden girişimci tekel bayi açma işini en karlı iş fikirleri arsında göstermektedir. Bu anlamda girişimci planlı ve bilinçli bir şekilde tekel bayi açma işine girişirse son derece karlı çıkacaktır.

Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 4 Ortalama Puan: 4.5]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...