Binance Al Sat Ve Marjin Trade İşlemleri Nasıl Yapılır

Binance marjin işlem hakkında rehber olacak makalemi beş (5) farklı başlık ve üç (3) video ile detaylı anlattım. Binance marjin hesap açma işlemlerini buradan kolaylıkla yapabilirsiniz. Adım adım size rehber olacak binance marjin işlem nasıl yapılır sorunuza da cevap veriyorum. Şimdi makalemde binance marjin nedir sorunuza cevap vermeye geçelim.

Kripto para borsalarından biri olan Binance borsası, son güncelleme ile birlikte binance marjin trade özelliğini daha ileri seviyeye taşımış durumda. Bundan sonra kaldıraç sistemi kullanılarak 125 kata kadar kripto para satım ve alım işlemleri gerçekleştirmek mümkün olabiliyor.

Binance Marjin Trade Nedir Nasıl Yapılır

Peki, Binance Marjin Trade nedir nasıl yapılır? Üçüncü parti tarafından sağlanan fon üzerinden borç alınıp kaldıraç özeliliği ile birlikte alım satım yapma işlemi, Binance Trading olarak tanımlanabiliyor.

Binance Marjin daha çok, fiyat dalgalanmalarının az olduğu FOREX piyasalarında yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle kripto para kullanıcıları tarafından ya da kripto para borsasına girmeyi düşünen kişiler için Binance Trading bilgisi, önemli ölçüde yarar sağlar.

Binance Marjin Hesap Nasıl Açılır
Binance Marjin Hesap Nasıl Açılır

Binance Marjin Hesap Nasıl Açılır

Kullanıma geçmeden önce Binance marjin hesap açma işleminin nasıl açıldığını bilmek gerekiyor. Bunun için Binance hesabına girilerek sağ üst köşede yer alan profile tıklamak gerekiyor. Bu işlem herkes için farklı olduğundan dikkat edilmesi gereken nokta, e-mail adresinin ilk iki harfidir. Buraya tıklayarak kişisel panele girilip tüm bakiyeye ulaşılabiliyor.

“Bakiye detayları” sekmesinde bulunan “Margin” seçeneğine tıklayarak Binance hesabından Margin Trading hesabı açma işlemlerine başlanabiliyor. Bu hesabı açmadan önce KYC işlemlerinin tamamlandığından ve ülkenin kara listesinde olunmadığından emin olmak gerekiyor.

Ayrıca iki aşamaları doğrulama kodunun kullanımı da zorunludur. binance marjin kullanımı gerekli uyarıların bulunduğu pencereyi dikkatli okuduktan sonra koşul ve şartları kabul ederek hesap oluşturma işlemi tamamlanmış oluyor.

Binance Marjin Kullanımı Nasıldır
Binance Marjin Kullanımı Nasıldır

Binance Marjin Kullanımı Nasıldır

Binance Marjin Tarading hesabı açıldıktan sonra kişisel Binance cüzdanından Margin Trade cüzdanına bakiye yüklemesi yapılabiliyor. Bunun için “Wallet” butonuna tıklayıp ardından “Margin” ve “Transfer” seçeneklerine tıklamak gerekiyor. Daha sonra aktarmak istenilen coin seçilerek “Confirm transfer” diyerek aktarım tamamlanabiliyor.

Marjin cüzdanına BNB gönderdikten sonra tüm coinler kullanılarak teminatlı olarak fon alınabiliyor. Marjin cüzdanında bulunan bakiye, alınabilecek fonu belirliyor.

Bu oran da genel olarak 3:1’dir. Bu fonlar kullanılarak ticaret yapılabiliyor. Ticaretin temeli BTC+faiz oranı olduğundan, bu faiz oranları saat başı güncelleniyor. Bunun için de yine “Margin Fee” sayfasında bulunan ticarete açık faiz oranlarına ve eşlere bakılabilir.

Binance Stop Limit ve Detaylar Nelerdir

Eğer aktif olarak alım satım yapılacaksa bunun için en iyi araç şartlı emirlerdir. Stop limit, stop loss ve conditional order olarak adlandırılan emirler, genel olarak Binance borsasında stop limit olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Bunun için binance stop limit nedir konusunu merak edenler oldukça fazladır. Öncelikle stop limit, Binance borsalarında kullanılan bir tür emirdir. Bu emir türünde tetikleyici bir fiyat belirlendikten sonra borsa üzerindeki yükselişler yakalanabiliyor. Stop limit, elde bulunan karı korumak ve daha çok zarar etmemek için kullanılabiliyor.

Stop Limitin Farkları Nedir
Stop Limitin Farkları Nedir

Stop Limitin Farkları Nedir

Stop limit emirlerini normal emirlerden ayıran birçok temel özellik bulunuyor. Bunlardan en önemlisi stop limitte emir verildiği anda hayata geçmeyip, tetikleyici ile birlikte hayata geçmesidir. Stop olmadan limit emri girildiğinde anında gerçekleşiyor. Ancak, fiyatlar konusunda stop emrinin girilmesi son derece yerindedir.

Bu durum, bir kalkan ya da acil durum planı gibi düşünülebilir. İlk başka karışık gibi görünse de, biraz pratik yaptıktan sonra Binance borsasında stop limit emirlerinin ne kadar önemli ve basit bir yapıda olduğu görülebilir.

Uluslararası BİNANCE GLOBAL, BİNANCE FUTURES yada TRBİNANCE borsasına aşağıda ki kısa yolları kullanarak üyelik – kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz ;

  • Binance GLOBAL %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: binance global üye olma adımlarını tamamlayın.
  • Binance FUTURES ilk ay %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: binance futures üye olma adımlarını tamamlayın. (Yada referans için emredalcomtr yazmanız yeterlidir.
  • TRBİNANCE borsasına %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: TRbinance üye olma adımlarını tamamlayın.
Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 2 Ortalama Puan: 4.5]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...