Türkiye’deki Network Marketing Şirketleri ve Firmaları

Network Marketing ekşi sözlükte ‘saadet zinciri’ ve özgürlük olarak tanımlanmış… Biz de başlığımızda özgürlüğe atıfta bulunduk. Kişilere -özellikle gençlere- kendi işlerinin sahibi olma fırsatı veren bu alan dolayısıyla özgüven ve özgürlük hissini artırır…

Sizin için bu seköre adını kazımış network marketing şirketleri hakkında bilgi toplamaya çalıştım. Network Marketing dünya sıralamasına göre geçen sene yani 2017’de olduğu gibi 2018 yılında da ilk üçü yine Amway 880 milyar dolar, Avon 570 milyar dolar ve Herbalife 4.50 milyar dolar cirolar ile sırası ile paylaştı. Genel olarak şirketlere bakıldığında toplam cirolarda düşüşler meydana geldiği de görüldü.

En iyi Network Marketing Şirketleri

Kendiniz için kazanç kapısı aralamak istediğiniz de internet artık sizlere birçok alternatifi sunabilmektedir. Yatırımsız ya da oldukça düşük yatırım miktarları ile artık milyonlarca müşteri potansiyelinin bulunduğu bu sektörde sürekli artan yüksek gelirlere sahip olabilirsiniz. Türkiye’de yarım milyondan fazla kişinin bu alanda ilgi gösterdiği hizmet sektörünün ortak kazanç ağı olduğunu belirtmek isteriz.

Bu sistem ürün satışı anlamına da gelmektedir. Herhangi aracı, pazarlamacı veya başka bir unsur olmadan, yani kazancınızı bölüşmeden en uygun fiyatlarla birçok kategoride ürün alabilir ve sattığınız malzemeden yüksek kar marjı elde edebilirsiniz. Genel olarak pazarlama mantığında daha az para ödeyerek ürün temin etmek ve bunları satarak gelir elde etmek zemini üzerine inşa edilmiştir.

Şuan Türkiye’de ve 22 ülkede akitif ticari döngüye sahip, ömür boyu hizmet ve para kazanabileceğimiz Ogansia firmaasını incelediniz mi ?

Hangi Sektör ve Marka Seçilmelidir

Günlük hayatımızda sıklıkla kullanılan kategoride bir tercih yapılmalıdır. Kişisel bakım malzemeleri, giyim, tamamen kendi ürünlerini üreten bir çok marka daha iyi bir kazanca sahip olmanın mihenk taşı niteliğindedir. Bilinen adresler, ödeme ve süreklilik yönünden de sizleri hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Şayet sisteme dair bilginiz yeterli düzeyde değil ise detaylı bir araştırmanın olmazsa olmaz olacağını da vurgulamak isteriz.

Çünkü karşınıza yanlış firma seçimi ile ileriki dönemlerde zorluk çıkacağı garantisini de verebiliriz. Bir işe başlamadan önce sizlerin çıkarını gözeten ve her an malının arkasında duran şirketlerle yola koyulmak en iyisidir.

Eğer kendinizi zorlukların içerisinde bulmak istemiyorsanız en ufak bir kuşkunun bile zihninizden gitmiş olmasına önem göstermelisiniz. Böylece hem uzun süren bir çalışma hem de her daim devamlı aratacak bir gelir dönemine tanıklık edebilirsiniz.

Çağımızın en ciddi gelir opsiyonu olan ortak satış ve kar seçeneği artık sizleri dar boğazdan kurtarabilir, ferah bir yaşam sürmenin engelini de aşmanızı kolaylıkla sağlayabilir.

Daha ucuza ürün temini sağlamak ve herhangi bir aracıya bedel ödemeden doğrudan satış yapmak manasına gelmektedir. Bu sistemin en büyük özelliği çok daha ciddi bir kar ile para kazanmanın kapısını açmasıdır.

Aklınızda ben bu işi nasıl yaparım ile ilgili de bir soru işareti olabilir. Kurumsal bir ürün stoku bulunan firmaya üye olur ya da var olan ekibe birisi tarafından davet edilirsiniz. Ürünlerini internet başta olmak üzere birçok ortamda satabilir ve kazancınızı katlama olasılığını elde edebilirsiniz.

Hangi Ürünler Satılabilir ve Para Kazanılabilir

İş piyasasına yeni girmiş ve bir an önce ürünlerini geniş kitlelere duyurmak isteyen sayısız adres bulunabilir. Hizmetinin arkasında duran, size her an zamanında ödeme yapan, satış ardından da iletişime rahatlıkla geçebileceğiniz şıklarla hareket etmelisiniz. Bakıldığında süreklilik arz eden ve satış grafiklerinde belli bir değeri korumuş ürün yelpazesine yönelebilirsiniz.

En sağlıklı biçimde network marketing ürünleri nelerdir merakınız da yeri gelmişken giderelim. Kadınlar için bakım olmazsa olmazdır. Cilt, yüz, saç başta olmak üzere kişisel anlamda daha iyi görünmek olmazsa olmazlarıdır.

Bunun için kozmetik ve bakım ürünleri kolay satılabilen ürün gruplarıdır. Yine giyim sektörü, çeyizlik alış veriş malzemeleri ve ev tekstili de rahatlıkla bir kazanç ağına sahip olmanın temelini oluşturabilir.

Üyelerini ilkeleri ve misyonu ile memnun bırakan Türkiye’deki network marketing şirketleri araştırması ile sizin için en ideal kararı verebilirsiniz. Böylece yanılmadan ve içinize sinen bir ticaret ortaklığına dahil olabilirsiniz.

Network Marketing Şirketleri Hakkında

Dünyada en çok bilinen ve en çok kazanç sağlayan firmaları Amway ve Avon’dur. En iyi şirket için bu iki firma her zaman aday gösterilmektedir. Çünkü bu iki firmanın sattığı ürünler çok çeşitlidir ve satış ağı da oldukça geniştir. Sattıkları ürünler her kesime hitap ettiği için satış sayıları ve buna bağlı olarak kazandıkları gelirler çok yüksektir.

Bu iki firmanın yanında en çok tanınan diğer network marketing firmaları Herbalife ve Natura Cosmetics firmalarıdır. Bu firmaların ürünleri de dünya genelinde en çok kullanılan ürünlerdendir. Türkiye’de ise içerisinde en çok bilinen firma Avon ‘dur ve Türkiye’de en çok satış yapan çok katlı pazarlama firmasıdır firmasıdır.

Hemen her yerde herkesin elinde bir Avon kataloğu görmeniz mümkündür. Yerli firmalarda ise en çok bilinen firmalar Farmalife, Arleva, ve Naturalis firmalarıdır.

Network Marketing Şirketlerinin İşleyişi

Yurtdışı kaynaklı firmaların içerisinde Örneğin Amway firması kozmetik ve doğal temizlik maddelerinin satış pazarlama çalışmalarını network sistemine aktarmış ve dünyanın her yerinde sisteme üye olan kişilere artı kazanç kapısı olmuştur.

Ülkemizde de artık network sistemi geniş yer almaktadır. Hemen hemen bir çok yabancı firmaların network sisteminde kayıtlı üyeleri mevcuttur.

Giyim, kozmetik ,doğal ürünle ,maden suları gibi ürünlerin internet ortamında network şirketinin yelpazesi altında giriş fiyatının üzerine kar marjı eklenerek satışını sağlamaktadır. Şirket satış üyeleri aynı zamanda kendi takımını kurabilir ve bu takım hem kişisel hem de bağlı bulunduğu takım liderine gelir sağlayacaktır. Sadece bir mail ile network sistemine üye olabilir ve referanslar ışığında kadroda yer alınabilecektir.

Network Şirketleri

Bir Network şirketi seçmeden önce tüm şirketlerin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Network şirketleri içerisinde çok iyi ve gelecek vaat eden firmalar olduğu gibi tam aksi geleceği olmayan ama internet dünyasında yer alan şirketler de bulunmaktadır.

Bu yüzden mutlaka tüm şirketlerin bütçelerini, kar marjlarını yıllık satış tablolarının ayrıntılı şekilde incelenmesi gerekiyor. Araştırılması gereken diğer bir nokta ise bu firmanın network sistemindeki üyelerine yüzde kaç oranında kazanç sağlamayı taahhüt etmesi olgusudur.

Ülkenin coğrafik ve demografik değişimleri seçilecek network firması üzerinde önemli bir yeri vardır. İçinde bulunulan ülkeden en çok hangi ürünlere değer veriliyor ülkenin geleneksel örf ve adetlerine uygun ürünler nelerdir?

Sizin bulunduğunuz bölgedeki yaş kriteri, eğitim ve kültür durumu bu anlamda çok önem kazanmaktadır. Zira kendi bulunduğunuz şehir veya bölgede doğru ürün satışı konusunda karar verildiği takdirde takım kurmak daha kolay olacak dolayısıyla hem alt kadro hem de kuran kişi rahat ve kolaylık satış yapacak gelir kapısı daha da büyüyecektir.

Satışı kolaylaştırmak amacıyla dönem dönem indirimlerin düzenlenmesi, kargo ücretinin belli bir tutardan sonra ücretsiz olması veya alınan belli tutar ürünlerin yanında 2. ürünlerin hediye olarak gönderilmesi satışı kolaylaştıran ve gelir elde edilmesini ivedi hale getiren önemli stratejilerdir.

Sonuç olarak Gelirini fazlalaştırma ve ek gelir sağlamak artık çok kolay detaylı bir araştırma yaparak bu sistem üzerinde ciddi gelir elde etmek mümkündür.

Şimdi listenin ilk sıralarındaki o şirketlere bir göz atalım,
Şirket Adı – Gelir -Ülke

 1. Amway    $11.3B    Amerika
 2. Avon Products Inc.    $10.7B    Amerika
 3. Herbalife Ltd.    $4.1B    Amerika
 4. Vorwerk Co. KG    $3.3B    Almanya
 5. Natura Cosmeticos SA    $3.2B    Brezilya
 6. Mary Kay Inc.    $3.1B    Amerika
 7. Tupperware Brands Corp.    $2.6B    Amerika
 8. Nu Skin Enterprises Inc.    $2.2B    Amerika
 9. Oriflame Cosmetics SA    $2.0B    Lüksemburg
 10. Belcorp Ltd.    $1.9B    Peru

Ayrıca yerli network marketing şirketleri nelerdir? yada yabancı network marketing şirketleri nelerdir? bu konular hakkında sağ alanda bir çok firma hakkında detaylı bilgileri siz değerli ziyaretçilere aktardım.

Network marketing şirketleri ile tüm dünyada popüler olan sistem Türkiye’de de son derece popüler olmuştur. Network Marketing sisteminin kısa yoldan kazanç sağlamak gibi görülse de aslında hiç öyle değildir emek ve zaman harcamanız gerekmektedir.

Network Şirketleri
Network Şirketleri

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Network Marketing sistemi denilen distribütörlük, çoğu girişimci ve kazancını ek iş ile artırmak isteyen kişilerin başvurmuş olduğu para kazanma yöntemidir. Dünyada Network Marketing sistemini en iyi şekilde yapan ve buna göre de en çok kazandıran Network Marketing şirketleri listesi yayınlanmaktadır.

 • AMWAY

ABD merkezli olan Amway kozmetik ve kişisel bakım ürünleri satan bir firmadır. 1959 yılında kurulan firmanın 2017 yılındaki geliri 9 Milyar dolardır. Geçen yıl Türkiye’deki satış tutarı ise 180 Milyon TL’dir. Network Marketing sistemine katılmak isteyenler için en ideal firmalardan biridir.

 • AVON

1886 yılında kurulmuş olan kozmetik ve kişisel bakım şirketidir. Tüm dünya genelinde 6 Milyondan daha fazla satış temsilcisi olan çok büyük bir Network Marketing şirketidir. 2017 yılında 6 Milyar dolarlık satış elde etmesi ile başarısını göstermiştir.

 • HERBALİFE

1980 yılında ABD’de kurulmuş olan Herbalife, beslenme ile takviye ürünleri satışı yapmaktadır. Son dönemlerde Network Marketing şirketleri arasında en fazla büyümeyi gerçekleştiren bir firmadır. 2017 yılının satış rakamı 5 Milyar dolardır.

 • TUPPERWARE

ABD merkezli olan firmanın satışı küçük ev aletleri alanındadır. Doğrudan satış hasılatı 2017 yılında 2,2 Milyar olan Network Marketing firması her geçen gün büyümektedir.

 • MADAM NETWORK

İstanbul merkezli olarak hizmet veren Madam Network, iç giyim ile tekstil sektöründe uzun süre edindikleri deneyimi birleştirerek 2017 yılında kurulmuştur. Ev giyimi ve iç giyim sektöründe önemli bir marka haline gelen Madam Network, kaliteli ürünlerini uygun fiyata temsilcilerine ve müşterilerine ulaştırmaktadır.

 • LR

Sağlık ve kozmetik alanda hizmet veren firmanın 30 yıllık bir geçmişi vardır. Türkiye’de büyük bir kitlesi bulunan LR, en çok kazandıran Network Marketing firmalarından biridir.

 • MARY KAY

Mary Kay Inc., Amerikan özel sektöre ait çok düzeyli bir pazarlama şirketidir. Doğrudan Satış Haberleri’ne göre Mary Kay, 3,25 milyar ABD doları toptan satış hacmiyle 2018 yılında dünyanın en büyük altıncı ağ pazarlama şirketi oldu.

 • NU SKİN

Nu Skin ABD merkezli bir firmadır. Kozmetik üzerine ürünler sunan firmanın 2 milyar dolar cirosu vardır.

 • ARLEVA

İstanbul’da açılmış olan Arleva 2016 yılında hizmetlere başlamıştır. Kişisel bakım ürünleri üzerine satış yapan Arleva başarılı Network Marketing firmalarından biridir.

 • AKASYA NETWORK

Tekstil alanında hizmet vermeye başlayan firmanın son dönemde yaptığı başarılı çalışmaları dikkat çekmektedir. Genişleyen ürün gamı ve karlı satışları ile en çok tercih edilen şirketlerden biridir.

 • POXY NETWORK

2008 yılından bu yana network marketing hizmeti veren firmanın temizlik ürünleri alanında başarılı çalışmaları vardır. % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmada yüksek karlar elde etmeniz mümkündür. Firma 300 binden fazla tüketici kapasitesine sahiptir.

Bu makaleye 10 YORUM yapıldı

 1. Ağ pazarlama hakkında araştırma yaparken bir çok kaynakta network şirketleri hakkında bilgiler aktarılmış fakat makalenizde ve sitenizde diğer sitelerde olmayan yerli yada yabancı firmalar hakkında da bir çok bilgilere ulaştım. emeğinize sağlık.

 2. Türkiye’deki network firmaları hakkında detaylandırıcı bir makale olmuş emeğinize sağlık

 3. Network Marketing hakkında araştırma yaparken siteniz dikkatimi çekti bir çok network şirketi hakkında yazınız mevcut. başarılı bir blog olmuş

 4. Eğer türkiye’de network şirketlerinin listesini ararken sitenizi gördüm cidden emek ve zaman harcamışsınız.

 5. Network şirketleri hakkında detaylandırıcı bilgiler verdiğiniz için teşekkür ederim.

 6. Mary Kay kesinlikle Alman ürünü değildir! Mar Kay diye de yazılmaz. Insanlari doğru bilgilendirelim lütfen

  1. Merhaba Deniz hanım iyi günler ilginiz için çok teşekkür ederim. Editör arkadaşların gözünden kaçmış gerekli düzenlemeyi sağladım. Blogumu takip ettiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Bol kazançlar dilerim iyi günler

  2. Mary Kay zamanında hem satışını yaptım hem ürünlerini hemen hemen hepsini kullandım bunun üzerine marka tanımıyorum ve kesinlikle Amerika markası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir