Türkiye’de Bitcoin (Kripto Para) Nereden Alınır ve Satılır

Yakın tarihte karşılaştığımız ve global anlamda insanları peşinde sürükleyen Bitcoin’in alım ve satımına dair birçok kişinin aklında soru işaretleri var.

Üstelik bu konu ile ilgili insanlar Google üzerinde “Bitcoin kazanma yolları” gibi aramalar yapıyor. Peki değeri oldukça yüksek olan bitcoin nasıl alınır yada bitcoin nasıl satılır şeklindeki sorulara bu makalede cevap vermeye çalışacağız.

A’dan Z’ye Kripto Paralar : emredal.com.tr/kripto-para-dunyasi

Bitcoin Almak ve Satmak için Ne Yapılması Gerekir

Bitcon alım ve satım işlemlerini yapmak için ilk olarak Bitcoin’in işlem gördüğü herhangi bir borsada hesap oluşturmanız gerekir. Senet, hisse ve fon gibi varlıklar nasıl bir borsada işlem görüyorsa, Bitcoinlerin de işlem gördüğü hem ulusal hem de uluslararası borsalar vardır.

Bu bitcoin borsalarında hesap oluşturarak profilinizi onaylamanız gerekir. Akabinde bakiye yüklemeniz talep edilmektedir.

Yerli Bitcoin (Kripto Para) Borsaları
Yerli Bitcoin (Kripto Para) Borsaları

Yerli Bitcoin (Kripto Para) Borsaları

Ülkemizde bulunan yerli kripto para borsaları hakkında size aşağıda ki detaylı listeyi hazırladım.

 • Paribu
 • Bitlo
 • Bayebit
 • BTCTürk
 • Koinim
 • Bitturk
 • icrypex
 • Bitci
 • Sistemcoin

Ülkemizdeki borsaların herhangi birinde hesap açarak daha avantajlı konuma gelebilirsiniz. Çünkü yurt dışındaki tüm piyasalar ödemeleri kredi kartı ile kabul etmiyor. Bilhassa son 4-5 aylık süreç içerisinde ülkemizdeki piyasalar ağır çalışıyor olsa bile kredi kartı ve havale yöntemleri ile ödeme yapıp bakiyenize doldurabiliyorsunuz.

Detayları ile Bitcoin – Btc : emredal.com.tr/bitcoin-btc
Bitcoin Alım ve Satım için Kritik Öneriler
Bitcoin Alım ve Satım için Kritik Öneriler

Bitcoin Alım ve Satım için Kritik Öneriler

Bitcoin Alım ve Satım işlemlerinde en mühim konu hız ve güvenden oluşur. Örnek vermek gerekirse ICRYPEX borsası, alıcılarına sunduğu 7/24 müşteri temsilcileri desteği ile kripto para alım ve satım işlemleri hem hızlı hem de sorunsuz bir şekilde olmaktadır.

Aynı zamanda piyasadaki en düşük komisyon oranları ICRYPEX de olduğu için yatırımlarınızı korumanıza da olanak tanır. Ülkemizin önemli bitcoin siteleri arasında yer alan ICRPEX kendi ürettiği teknolojisi, kullanıcı dostu ara yüzü ve alıcı desteği açısından oldukça önemli bir yeri vardır.

Bu borsalarda işlem yapabilmek adına yılların ekonomisti olmanız gerekli değil. Bilhassa bazı siteler kullanıcı dostu ara yüzü ile kullanıcılarına basit ve rahat kullanım olanağı sağlar. Örneğin Bitlo, güvenli olması ile birlikte kullanıcı rahatlığına önem vermektedir.

Bulunduğu piyasada en yeni nesiller arasında yer almaktadır. Bazı borsa sitelerinde işlemler ve panellerin kullanımı, en acemi kullanıcıların bile anlayacağı şekilde tasarlanmışken, bazılarında ise daha fazla zaman ayırmanız gerekir çünkü tasarımı oldukça komplikedir.

Net Açıklamalar ile Binance Borsası : emredal.com.tr/binance

Fiyat Analizi Nasıl Yapılmalıdır

Borsadaki fiyatları takip etmek oldukça önemli bir konudur. Örneğin Google üzerinde Bitcoin ile alakalı “1 bitcon kaç tl”, “ usd to btc” veya “btc tl” gibi tavsiye edilen aramalar ile karşılaşabilirsiniz.

Fiyat grafiklerini günlük ve haftalık olarak takip etmeniz, genel ilerleyiş ile ilgili bilgi sahibi olmanıza neden olacaktır. Aynı zamanda güncel fiyatları takip edebilmeniz için kullanabileceğiniz faydalı platformlar da vardır. Bu platformlar şu şekildedir;

 • İnvesting
 • Coindesk
 • BeinCrypto
 • Coinmarketcap
 • MetFinans Kripto

Günümüzün en çok merak edilen ve her geçen gün popülerliğini artıran konusu kripto para ile karşınızdayım. İnsanların ilk başlarda haklı çekingenliğini yenmesi ile birlikte sanal paralara olan güven arttı. Peki bu güven nasıl kazanıldı?

Her on kişiden beş kişinin rağbet göstermesi ve dolgun kazançlar elde etmesi ile birlikte oldu. Devletlerin de sanal paraları destekleyici açıklamalar da bulunması yine güven konusuna pozitif katkı sağladı. Sanal paraların herhangi bir devlete bağlı olmaması da bu paraların politikalara göre şekil almasının önüne geçti.

Bot – Robot & Sinyal Programları : https://emredal.com.tr/bot-robot-sinyal

İnsanlar ev, arsa, araba ya da döviz biriktirerek yaptığı yatırımlardan vazgeçti. Bu vazgeçişin en önemli sebebi yatırımlarının herhangi bir duruma göre değer kaybetmesinin önüne geçilmesi oldu. Sanal paraların en cazip yanı yine anında işlem yapabilme özgürlüğünü insanlara tanımış olması oldu. Tüm bu şeffaflığın insanlara tanınması sanal paranın önemini uzun yıllar artırmaya devam edeceğinin ispatıdır.

Geleceğin yatırımı olarak düşünülen kripto paralar hayatımızın artık vazgeçilmezi haline gelecektir. Kim bilir? Belki de gelecek üç beş yılda artık somut para kullanımdan kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir