150 Bin TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı GARANTİ iş Fikirleri

150 bin TL Türkiye şartlarında çok iyi bir para olarak görülmüyor. Artık ev fiyatlarının 500 bin TL‘ye yükselmiş olması, bunu doğrular nitelikte. Ama 150 TL ile bir iş yaparak, paranızı büyütebilir veya kendinize aylık bazda iyi gelir elde edebilirsiniz. Listede size uyan işi bulduğunuzda, onun hakkında detaylı araştırma yapmanızı, öyle başlamanızı tavsiye ediyoruz. Ek olarak para kazanma hakkında bu kategorimizi de incelemenizi öneriyorum.

150 Bin (150.000) TL ile Ne iş Yapılır

 1. Rent A Car İşi Yapmak
 2. Emlak Sektörüne Girmek
 3. E-Ticaret İşiyle Uğraşmak
 4. Mağaza Açmak
 5. Kahve Dükkanı Açmak
 6. Yemek Salonu Açmak
 7. Fırın Açmak
 8. Elektrik-Elektronik Dükkanı Açmak
 9. Etüt Merkezi Açmak
 10. Küçükbaş Hayvan Çiftliği Kurmak
 11. Telefon Dükkanı Açmak

150 Bin TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı İş Fikirleri Neler

Rent A Car İşi Yapmak
Rent A Car İşi Yapmak

Rent A Car İşi Yapmak

Rent a car, araba kiralama işinin İngilizce karşılığıdır. Eğer arabalar hakkında bilginiz var ve iş yapabileceğinizi düşünüyorsanız rent a car fikri size uygun olabilir. 150 bin TL ile dükkan kiralayıp, 3 araba alacağınızı düşünürsek, ortalama günlük net kazancınız 500 TL’yi bulabilir. Eğer bu işin cazip olduğunu düşünüyorsanız, planlama yapıp, 150 bin sermayenizi iş için harcayabilirsiniz.

Emlak Sektörüne Girmek
Emlak Sektörüne Girmek

Emlak Sektörüne Girmek

Emlak sektörü, piyasaya göre şekillenen ve değişen bir alandır. Bu alanda başarılı olmanın en önemli şartı, emlak konusunu tam anlamıyla bilmek ve öğrenmekten geçiyor. Eğer emlak size göre bir iş alanıysa, hiç düşünmeden 150 bin TL sermayenizi bu yönde harcayabilirsiniz.

E-Ticaret İşiyle Uğraşmak
E-Ticaret İşiyle Uğraşmak

E-Ticaret İşiyle Uğraşmak

Dijital dünya gün geçtikçe büyüyor. İnsanlar, İnternet ortamında alışveriş yapmaya alıştı demek yerinde bir düşünce olur. Piyasanın çok gelişmiş olması, dijital ortamda ürün incelemenin istenildiği kadar yapılması, alanın cazip olma sebepleri arasında yer alıyor. E-ticaret yaparak sıfırdan zirveye tırmanan, milyarder insanların olduğu düşünülünce, çok iyi fırsat denilebilir. Yapmanız gereken sadece işi yapan firmaların nasıl planlama yaptıklarını incelemek ve sonrasında yatırımınızı yapmak olacak.

Mağaza Açmak
Mağaza Açmak

Mağaza Açmak

Hangi alanı seviyorsanız, ona yönelik bir mağazayı, 150 bin TL sermayeyle açabilir. Giyim, ayakkabı, beyaz eşya, elektronik eşya mağazası seçenekler arasında bulunuyor. Dilediğiniz ve sevdiğiniz alanlara yönelirseniz, 150 bin TL sermayeyle sabit gelir kazanabilir ve başarıya ulaşabilirsiniz.

Kahve Dükkanı Açmak
Kahve Dükkanı Açmak

Kahve Dükkanı Açmak

Kahve kültürünün Türkiye’de geçerli olduğunu söylerse yanlış olmaz. İnsanlar eski tarihlerden bu yana bu kültürü devam ettirdiklerinden, sizde kahve dükkanı açarak gelir sağlayabilirsiniz. 150 bin TL harcayarak kahve dükkanı açabilir, ayda 10 bin lira üzerinde kazanç elde edebilirsiniz.

Yemek Salonu Açmak
Yemek Salonu Açmak

Yemek Salonu Açmak

Türkiye’De şehirleşme hızı, 2000’li yıllardan sonra ivme kazanmıştır. Şehirleşme oranının artması, iş alanlarının yükselmesine olanak tanımıştır. Yemek salonu, özellikle dışarıda çalışanlar için dikkate değer mekanların başında geliyor. Zira insanlar, buralardan iş yerlerine siparişler verip, yine bu mekanlardan yemek yemeye gidebiliyorlar. Eğer 150 bin TL sermayeniz varsa, yemek salonu açabilirsiniz.

Fırın Açmak
Fırın Açmak

Fırın Açmak

Fırınların savaş koşullarında bile hizmet verdiği biliniyor. Nerede açarsanız açın, işinizi iyi yapıyorsanız, kalıcı müşterilerini mutlaka olacaktır. Fırın açacak kadar kendinizi becerikli görüyorsanız, bu işten ekmeğinizi kazanabilirsiniz. Öyle ki fırın açarak ortalama 20 bin Türk Lirası kazanç sağlamanız mümkün olabiliyor.

Elektrik-Elektronik Dükkanı Açmak
Elektrik-Elektronik Dükkanı Açmak

Elektrik-Elektronik Dükkanı Açmak

Elektrik malzemeleri dükkanı açmak için çok derin tecrübeleriniz olmasına gerek yok. İşi bilen biriyle tanışırsanız, elektrik malzemeleri dükkanı açarak, gelir elde edebilirsiniz. 150 TL ile iş fikirleri arasında en cazip olanın bu olduğunu söyleyebiliriz.

Etüt Merkezi Açmak
Etüt Merkezi Açmak

Etüt Merkezi Açmak

Türkiye’de eğitim alanı ticari anlamda oldukça gelişmiştir. Hemen herkes, ticari anlamda eğitim alanında gelir sağlayabiliyor. Sizde 150 bin TL sermayeniz ile ortalama etüt merkezi açıp, öğrencilere hizmet sağlayabilirsiniz. Gelir seviyelerinin sizi mutlu edebilecek düzeylerde olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Küçükbaş Hayvan Çiftliği Kurmak
Küçükbaş Hayvan Çiftliği Kurmak

Küçükbaş Hayvan Çiftliği Kurmak

150 bin TL ile küçükbaş hayvan çiftliği kurulmaz diyenler olabilir etrafınızda. Size şöyle söyleyelim, eğer isterseniz 100 bin lirayla bile açabilirsiniz. Sadece ortalamadan daha düşük hayvan sayısı ve daha dar alana sahip olursunuz. Ama buradan gelirinizi artırıp, kazancınızı yükseltebilirsiniz.

Telefon Dükkanı Açmak
Telefon Dükkanı Açmak

Telefon Dükkanı Açmak

Teknolojinin gelişmesi, insanların telefonlara yönelmesine neden oldu. Artık hemen herkes akıllı telefon sahibi olabiliyor. Telefon dükkanı, eğer bu işi biliyorsanız, oldukça cazip bir fikir. Telefon satıcılığının yanı sıra, tamirciliği gibi ek işleri dükkanınızda yaparak, önemli gelirler sağlayabilirsiniz. Aylık 10 ile 20 bin TL kazanabilirsiniz.

150 bin TL ile kurulabilecek iş fikirleri bunlardır. Fikirleri tek tek inceleme fırsatı buldunuz. Aklınızda işte bu iş benim, dediğini iş fikri varsa bunun için gerekli araştırmayı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Araştırmanızı yaptıktan sonra, artık istediğiniz işten kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Sermayenizi yatırıma dönüştürmeden önce, yapacağınız işin ekonomik ve kişisel etkilerini hesaplamayı unutmamalısınız. Bazı yüksek getirili işlerde risk oranının fazla olması nedeniyle, buralara yönelmeniz, yatırımınızı önemli ölçüde kaybetmenize neden olabilir. Daha düşük riskli işler yaparsanız, aylık sabit gelir elde edebilir ve daha kolay adapta olarak hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı