Bitcoin Diamond (BCD) Hakkında En Gerçekçi Bilgiler

Kripto para birimlerinden biri olan ve sanal borsa içine kısa sürede oldukça etkili bir giriş yapan bitcoin diamond para birimi, yüksek piyasa değerli, bitcoin içinden ayrılarak oluşturulmuştur.

Bitcoin diamond para biriminin ortaya çıkmasındaki en büyük amaç ise, bitcoin üzerinde oluşturulmuş olan yüksek oranlı işletim ücretini daha da aşağılara çekerek, düşük yatırımlarla yüksek kazanç oranları hedeflenilmeye çalışılmıştır. Bu yüzden diğer piyasa üzeri dijital para birimleri arasında tercih edilebilirlik düzeyi oldukça yüksektir.

Bitcoin diamond para birimine yatırım yapmak isteyen kişiler öncelikle kripto para biriminin grafik değerlerini iyi analiz ederek, doğru ve etkili bir zamanda yatırım işlemlerini gerçekleştirmelidirler. Bu sayede daha da yüksek kazanımlar elde edecek olan yatırımcılar, bitcoin diamond kripto para birimini satışa çıkararak da kazançlarını iki veya üç katına kadar çıkarabilme şansına erişebilirler.

Bitcoin nedir nasıl ne için kullanılır bilmiyorsanız bu yazımdan başlayabilirsiniz. Ayrıca bu coini almak için ilk önce bitcoin nasıl alınır ve bitcoin nasıl satılır başlıklarını da incelemeniz sizin bilginize bilgi katacaktır.

Bitcoin Diamond Çıkış Tarihi ve Kurucusu
Bitcoin Diamond Çıkış Tarihi ve Kurucusu

Bitcoin Diamond Çıkış Tarihi ve Kurucusu

Bitcoin diamond kripto sanal para birimi, bitcoinden ayrılarak oluşturulmuştur. 24 Kasım 2017 bitcoin diamond çıkış tarihi olmakla birlikte, dijital para piyasası üzerine hızlı ve emin adımlarla giriş yapmıştır. Bitcoin diamond coin kurucusu Team Evey ve Team 007 olmak üzere iki farklı sanal para üreten madencilik ekibi tarafından oluşturulmuştur.

Kripto para piyasasına hard work üzeri bir üretim sonucu giriş yapmıştır. Bitcoin diamond para biriminin asıl amacı, işlem ücret ve sürelerine çözüm bulmak üzerinedir. Güvenilir, kaliteli ve hızlı bir hizmet anlayışı sunan dijital para birimi, bitcoin içinde oluşmuş olan eksikleri kendince gidermeye çalışmaktadır. Bu sayede bir çok alıcı edinen sanal para birimin, piyasa değeri de oldukça iyi durumdadır.

Piyasaya sonradan dahil olan Bitcoin Diamond nedir herkesin cevabını çok merak ettiği bir sorudur. Bitcoin Blockchain’inin forklanmasıyla ortaya çıkan bir altcoin olan BCD, Bitcoin’in 495866. bloğunda yer almaktadır.

Team EVEY ve Team 007 adındaki iki Bitcoin madenci grubunun önderliğinde piyasaya çıkmıştır. Piyasaya çıkartılırken “Daha İyi Bitcoin” sloganı kullanılmıştır.

Bu kripto paranın ortaya çıkarılmasındaki temel amaç; Bitcoin’in yüksek düzeyde gerçekleşen işlem ücretlerine ve işlemlerin oldukça yavaş gerçekleşmesine yönelik bir çözüm getirmektir.

Bitcoin’in son dönemlerde fazla çatallaşma yaşaması sebebiyle, yatırımcıların bir kısımı bu kripto paraya yönelmişlerdir.

Bitcoin’den bölünerek oluşturulmuş olan Bitcoin Diamond, hızlı işlem onaylarına sahiptir. Yapılan Hard Fork işleminde bir önceki blok zinciri terk edilmektedir ve yeni bir protokole geçilmektedir. Bunun sonucunda kripto para birimi bölünme yaşamaktadır.

Bitcoin 495866. bloğa ulaşınca bir bölünme meydana gelmiş ve BCD de artık kendi blok zincirine doğru geçiş yapmıştır. Daha düşük işlem ücreti, hızlı bir şekilde işlem yapılması ve hızlı büyüme gerçekleştirmiş olması bitcoin diamond satın almak için yeterli nedenlerdir. Üretilebilecek en yüksek sayısal adeti 210.000.000 olarak belirlenmiştir.

Düşük bütçeli yatırımcılar alt coin olarak BCD’ye yönelmiş durumdadır. Yapılan transferler saniyeler içinde hızla gerçekleşmektedir. Transferin hızlı olması, yatırımcıyı da memnun etmektedir.

Diğer coinlerde transfer işlemleri oldukça uzun sürebilmektedir. Bitcoin işlemleri halka açık bir şekilde saklanırken; coin hesabında bulunan toplam miktarı şifrelemek seçeneği sayesinde, yapılan yatırımın gizliliğine daha fazla önem vermektedir.

Bitcoin Diamond Nasıl Satılır

Bitcoin diamond nasıl satın alınır ya da bitcoin diamond bozdurma işlemleri nasıl gerçekleştirilir gibi soruları öğrenmek için öncelikle bitcoin diamond sanal para birimi üzerine bir hesabınızın olması gerekmektedir.

BCD para birimini satmak veya satın almak için öncelikle paribu hesabı açılmalıdır. Hesap için istenilen kişisel bilgiler form aracılığıyla doldurulduktan sonra, hesabımı oluştur kutucuğuna tıklayarak ilk adımı gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra paribu hesabınız onaylatmak durumundasınız.

Onaylanan hesabın ardından bitcoin diamond satın almak istediğiniz takdirde hesaba para yatırarak bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak hesap üzerinden BDC kripto para birimini satmak için binance hesabınızın da olması gerekmektedir.

Bu iki hesap arasında transfer süreci doğrultusunda paribu hesabından aktarılan bitcoin diamond sanal para birimini belirlenen satış fiyatı üzerinden satışa sunabilme imkanı elde edebilirsiniz. Ayrıca en güvenilir bitcoin borsaları hakkında ki yazımda size daha fazla bilgi sunabilir.

Bitcoin Diamond Nasıl Kazanılır
Bitcoin Diamond Nasıl Kazanılır

Bitcoin Diamond Nasıl Kazanılır

Bitcoin diamond para birimi üzerinden kazanç sağlamak için öncelikle piyasa işlenirliğine hakim olmak gerekmektedir. Kripto para birimlerinden bir kazanım elde etmek için sadece bu husus tek başına yeterli bir sebep değildir.

Bunun dışında piyasa talep ve arz dengesi dikkatlice incelenmeli, borsa üzerinde oluşan iniş ve çıkışlar iyi analiz edinebilmelidir.

Bitcoin diamond nasıl kazanılır ya da kazanma yolları nelerdir gibi sorulara verilebilecek en temel cevaplar yukarıda bahsedilen kurallardan oluşmaktadır. Bunun dışında kripto para birimi üzerinde sıklıkla yapılan al ve tut işlemi gerçekleştirilebilir.

Kişiler bitcoin diamond üzerinden daha fazla kazanç elde edilmek için kripto para hisseciliği de son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir. Bu sayede sanal para borsası üzerinden satın alınan para birimi, ileri ki zaman aralıklarında belli bir kar payı üzerinden satışa çıkarılabilmektedir. Bu da yatırımınızın daha fazla değerlenmesine neden olacaktır. Ayrıca bitcoin kazanma yolları nelerdir merak ediyorsanız bu yazımı da inceleyebilirsiniz.

Bitcoin Diamond Nasıl Üretilir

Bitcoin diamond üretimi diğer dijital para birimlerinde de olduğu gibi bitcoin diamond madencilik üzerinden yapılmaktadır. Bitcoin diamond üretim makinası ilk BDC para birimini piyasa üzerine sürdüğünde 28 borsa üzerinde aynı anda listelenme imkanı buldu ve kendine yarattı. Bitcoin Gold kripto para biriminden yaklaşık iki hafta sonra piyasaya sürülen BCD, işlem ücretini kısa tutup, kişiye fazla kazanç sağlama adına hedeflerini oluşturdu.

Bunun yanında eğer bitcoin nasıl üretilir sorunuza cevap arıyorsanız bu makalem sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.

Güncel sanal borsa piyasaları üzerinde 51. sırada yer alan kripto para, bitcoin forku olarak güvenilir bir şekilde üretilmektedir. Bitcoin diamond üretimi nasıl yapılır veya yapılmalıdır gibi sorunların cevaplarına ulaşmak için aşağıda sıralanmış, liste iyice incelenmelidir;

  • Bitcoin diamond merkez bankası üstünde bir ilişkisi olmayan, sanal madencilik desteğiyle üretilmektedir.
  • BCD para biriminin, her an sınırsız sayıda basımı gerçekleşmemektedir.
  • Bitcoin diamond sanal borsa üzerinde üretilebilmesi için altın ve döviz kurları arasında bir oynama olmak zorundadır.
  • Bitcoin diamond kripto para biriminin üretimi tek bir sistem üzerinden kontrol edilerek yapılmamaktadır.
  • Genellikle kripto para birimi yaygın olarak dijital ve son modern teknolojik araçlar dahilinde geliştirilerek, üretilmektedir.

Bitcoin Diamond Nereden Alınır

Türkiye’de henüz Bitcoi Diamond kripto parası yer almamaktadır. Peki bitcoin diamond hangi pazarlarda var derseniz; dünya pazarlarına göz atmanız gerekmektedir. Bu kripto parayı alabilmek için öncelikle Türkiye borsaları üzerinden belirli miktarlarda Bitcoin almanız gereklidir.

Daha sonra Binance üzerinden BCD alımını gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süre içerisinde bitcoin diamond binance satın almak mümkündür. Yatırım olarak, Türkiye’de direkt olarak bu kripto parayı alamazsınız.

İleride alt coin olarak borsa piyasasına eklenirse; belki o zaman doğrudan bu coini alabilirsiniz. Şimdilik dünya pazarlarına yönelmeniz gerekmektedir. Binance üzerinden istediğiniz miktarda bu alt coini alabilirsiniz.

Binance dışında bir pazardan almak istiyorsanız; alternatif olarak KuCoin’i tercih edebilirsiniz. Genel olarak alt coin alımları Binance üzerinden yapılmaktadır. En büyük kripto para borsası olması nedeniyle, kişilerin tercihi bu pazar yöndedir.

Bitcoin Diamond Geleceği Var Mı

Her yatırımcının cevabını en çok merak ettiği soru; Bitcoin Diamond geleceği olup, olmadığı sorusudur. Bu soruya kesin ve doyurucu bir cevap vermek mümkün değildir.

Geçmişe bakıldığında tam 24 saat içerisinde bu kripto paranın %500’ün üzerinde bir büyüme yaşadığı görülmektedir. İşlem ücretinin az ve maliyetinin de düşük olması yatırımcılara son derece cazip gelmektedir. Gelecek vaad eden alt coinlerden olduğu tahminler arasındadır. Piyasada her an yükselme ya da alçalma meydana gelmesi mümkündür.

Bitcoin Diamond En Yüksek Ne Kadar Oldu
Bitcoin Diamond En Yüksek Ne Kadar Oldu

Bitcoin Diamond En Yüksek Ne Kadar Oldu

Bitcoin diamond en yüksek ne kadar oldu, bitcoin kripto para biriminden kısa bir zaman dilimi öncesinde ayrılarak, piyasa üzerinde kısa ama etkili bir şekilde iyi işler çıkarmıştır. İşlem ücretlerini düşük tutarak, yüksek coin kazanım imkanı sunan para birimi, token sayısını da 210 milyon olarak belirlemiştir.

Bitcoin diamond en yüksek kaçı gördü gibi sorularına verilebilecek cevap aralığı, değişen anlık para birimi borsası yüzünden pek net değildir. Ancak şu an için güncel olarak görünen değer aralığı türk lirası üzerinden 3,64 kuruşa denk gelmektedir. Bitcoin diamond binance gibi büyük borsa piyasaları üzerinden de desteklenmektedir. Bu sayede kısa süre içerisinde de iyi yerlere gelmesi beklenen ihtimaller arasındadır.

Bitcoin Diamond Güncel Fiyatı

Bitcoin diamond yada diğer kripto para birimlerini almak isteyen sanal para birimi kullanıcıları, son zamanlarda özellikle de işlem ücretinin düşük tutulması sebebiyle bitcoin diamond satın alımlarını arttırmıştır. Piyasa üzerinde de olumlu bir gidişat izleyen para birimi, gelecek zamanlarda iyi kazanımlar elde edilmesini sağlayacak gibi durmaktadır.

Bitcoin diamond değeri tüm zamanların piyasa borsası üzerinde 678.307.376 türk lirasına eşit düşmektedir. Bunun haricinde bitcoin diamond fiyatı ne kadar ya da ne kadar olabilir gibi tahminler yürütmek, şu an için oldukça güçtür.

Kripto para birimin türk lirası üzerinden yansımasını gördükten sonra, bitcoin diamond kaç dolar oldu sorusunu merak edenler için, 1 BCD değerinin 0.62 ABD dolarına denk geldiği güncel olarak bilinirken, tüm zamanların piyasa değeri üzerinden de 189.492.898 gibi bir dolar aralığını oluşturmaktadır. Bitcoin diamond para birimi geliştiricileri, kripto paranın günlük hayatta da kullanılabilirliği için, Lightning Network ağı üzerinde çalışmalarını aktif olarak halen devam ettirmektedir.

Aşağıda ki fiyat grafiği ile en güncel kura ulaşaiblirsiniz. Fiyatı etkileyen diğer bir faktör ise bitcoin yorumları olacaktır. Bu konuyu ihmal etmemeliyiz.

Bitcoin Diamond Güncel Haberler

Bitcoin diamond güncel haberler adına oluşturulmuş olan içeriklere baktığımız zaman genel olarak ivme kazanarak, kripto para borsası üzerinde yükselişe geçtiği ve bu gidişle yatırımcıların yüzünü daha da güldüreceğe benzemektedir.

Birçok yabancı sanal para borsası üzerinden desteklenen kripto para birimi, ülkemiz dahilinde henüz bir oluşum göstermemektedir. Ancak ülkemiz sınırları içerisinde de aktif ve etkin bir şekilde piyasaya açılan dijital para birimi, birçok sanal para kullanıcı üye tarafından yoğun bir talep altında şekillenmektedir.

Bu sayede piyasa değerini de her geçen gün daha da arttıran kripto para biriminin satın alım ve satış fiyatları da anlık veya sürekli olarak değişim göstermektedir. Bunun dışında ileri ki sürelerde kripto para birimi yatırımcılarının daha da tercihi haline gelecek olan dijital para biriminin üzerinde yaşanan geliştirmeler hız kesmeden hala devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir