En iyi Network Marketing Kitapları Hangisi

Bir işe başlamadan önce o iş hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Bu yüzden network marketing okunması gereken kitaplar mutlaka temin edilmeli ve okunmalıdır. İnsanlar bu işe girmek istedikten sonra iyi bir şirket, ekip ve sponsor seçmeye başlıyor.

Network marketing, son yılların ticaret sistemi olarak bilinir. Aracısız ürün satmaya yardımcı olan bir ticaret yöntemidir. Günden güne network marketing işi büyümektedir. Fabrikalardan çıkan ürünler son tüketiciye satılır. Ortada toptancı, ajans gibi aracılara gerek duyulmaz. Ürün fiyatları çok düşük olduğu için daha kolay satılır. Bu yazımda en iyi network marketing kitapları hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Network marketing işi için önemli olan kitaplar

Network marketing işine girmek isteyen her kişinin okunması gereken en iyi network marketing kitapları bulunmaktadır.

Network Marketing Kitapları;

 • Profesyonel Ol – Eric Worre,
 • Üretken Tüketici – Bill Quain,
 • Zengin Baba Yoksul Baba – Robert Kiyosaki,
 • Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill,
 • Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Dale Carnegie,
 • Tavuk Suyuna Çorba Asla Pes Etme – Jack Canfield,
 • Olumlu Düşünmenin Gücü – Norman Vincent Peale,
 • Hayat Boyu Liderlik – Ken Blanchard,
 • Büyük Düşünmenin Büyüsü – David J. Schwartz,
 • Bir Network Marketing Süperstarı Olun Mary Christensen,
 • Ziglar’ın Satış Yöntemleri – Zig Ziglar,
 • Her şey seninle başlar – Mümin Sekman bu gibi kitaplardır.
Network marketing işi için önemli olan kitaplar
Network marketing işi için önemli olan kitaplar

Ayrıca bu işe başlanması için en önemli olan şey cesaretli olmaktır.

” Network marketing de önemli olan denemeyi bırakıp yapmaya başlamaktır. “,

“Network marketing yapmak için kişi mükemmel olmak zorunda değil, ancak bu işte mükemmel olabilmek için başlamak zorundadır.” ,

” Network marketing de kişi bilinçli tüketime önem vermelidir. Kişiler satışa odaklandığı zaman kalıcılık sağlayamaz. Network marketing de asıl başarı iyi bir sponsor olup doğru ekip kurmakla sağlanır. ”

network marketing ödülleri
network marketing ödülleri

Network marketing işinin kişi üzerindeki etkileri

Network marketing işinin kişiye birçok faydası vardır. Çalışma zamanları kişinin kendisine bağlı olduğu için ister yarı zamanlı ister tam zamanlı çalışır. Bilgi ve deneyim gerektirmeyen bir iştir. Kazançları kişiye bağlıdır. Kişi çalışmasına göre para kazanır.

Çok çalışırsa çok, az çalışırsa az kazanır. Sınırlama yoktur. Kişinin vizyonunun gelişmesini sağlar. Ürünler ucuza mal edildiği için kişi oldukça kar eder. Ekibine kişi ekledikçe kazanma oranları artar. Hem kendi kazanır hem de ekibindeki kişi kazanır.

Bu sebepler ile network marketing önemi kişi de büyüktür. Başta Amerika olmak üzere Almanya, Japonya, Fransa, Güney Kore ve Malezya da network marketing işi oldukça yaygındır. Evde veya işte çalışılarak yapılan işte kişinin sürekli olarak aktif olması oldukça önemlidir.

Kişi bu işi aktif olarak yaparsa network marketing ödülleri alabilir. Bu ödüller firmadan firmaya değişmektedir. Ancak kişi ilerledikçe ödülün derecesi de artmaktadır. Ödül para ise paranın miktarı artar.

Network marketing işinde isteyen kişiler kartvizit dağıtır. Bu kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kartvizit dağıtarak reklam yapmanın kişiye getirisi olmaktadır.

Bazı network marketing kartvizit örnekleri bulunur. Yapılan işe göre kartvizit modelleri değişebilir. Biraz da kişinin tercihine kalan bir şeydir. Kartvizitler de yapılan tasarımlar işi yansıtmalıdır. Üzerinde yapılan işin ismi yazmalıdır. Bu konulara yeterince önem verilir ise daha kolay başarı sağlanır.

Network marketing de dikkat edilmesi gereken noktalar
Network marketing de dikkat edilmesi gereken noktalar

Network marketing de dikkat edilmesi gereken noktalar

Network marketing diğer bir ismi ile ağ pazarlamacılığında başarıya ulaşmak için düzenli şekilde çalışmak gereklidir. Sabırlı olmanın başarmak için önemli bir etken olduğu unutulmamalıdır. İş yaparken sürekli olarak mazeretler bulunmamalı, kimse suçlanmamalıdır. Hayatımızdaki bir şeyleri değiştirmek için başkaları suçlanmamalı, önce kişi kendisine bakmalıdır.

Eksik yönlerini belirleyerek düzeltmeye çalışmalıdır. Başarılı olunduğu zaman network marketing sonuçları kişileri ödüllendirmektedir. Bu yüzden kişi ilk olumsuzlukta pes etmemeli, sonuna kadar çaba göstermelidir. Böylece network marketing işinden büyük başarılar elde edebilir.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunma ayrıca ''Neler Yapıyorum'' bölümünün ilginizi çekeceğini düşündüğüm profesyonel web blogudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir