1 Milyon TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı GARANTİ iş Fikirleri

Genel olarak baktığımızda 1 Milyon TL gibi büyük bir sermayeyi kazanmak zor olsa da genel anlamda sanıldığından daha reel bir hedeftir. 1 Milyon TL’ye sahip olmak için milli piyango gibi şans oyunlarına bağlı kalmaya gerek yoktur.

Ama bir memur ya da işçi maaşıyla kısa vadede elde edilecek miktar da değildir. Ama sağlam bir planlama ile elde edilecek 1 Milyon TL gibi büyük parayla çok iş güzel yatırımlar yapılabilir.

1 Milyon TL Sermaye ile Ne iş Yapılır

  1. Lokanta Açmak
  2. Arsa Alım Satım
  3. Gayrimenkul Alım Satım
  4. Butik Otel Açma
  5. Güneş Enerjisi Santrali Kurmak
Lokanta Açmak
Lokanta Açmak

Lokanta Açmak

Yemek yeme insanlar için vazgeçilmezdir ve her zaman gereken ihtiyaçtır. Bu yüzden 1 Milyon TL ile orta seviyeli güzel lokanta kurulabilir. Lokantanın işlek yerlerde tercih edilmesi durumunda daha fazla kazanç sağlayacaktır. Hem alt tabakaya hem elit kesime hitap edecek şekilde yapılmadır. Lokantanın gereken demirbaşları temin edilmelidir ve eşyaları 1 Milyon TL’ye göre ayarlanması gerekir. Lokantayı kendisi kuran yatırımcı çalıştırabilir aynı zamanda kiralayabilir.

Arsa Alım Satım
Arsa Alım Satım

Arsa Alım Satım

Elinde 1 Milyon TL gibi sermayesi olan arsa alımına yönelirse ileri ki zamanlar için çok kazanç sağlayacak bir iş yapmış olacaktır. Arsa alıp bekletmek altın gibi git gide değerlenmektedir. Alınacak arsa ne kadar büyükse ileri ki zamanlarda kazandıracağı kazanç da o kadar büyük olacak. Hele sanayi kuruluşu veya binaların yapıldığı alanlara yakın olursa alındığı paranın 5 katına kadar da çıkabilir.

Arsayı alan kişi ayrıca arsanın istenildiği gibi yatırımlarda kullanılabilir ve değerlendirilebilir. Bu durumda imkanı olan müteahhit aracıyla da daha fazla kazanabilir. Arsalar zamanla değer kazanır. Çünkü farklı işlerde kullanılmak üzere bekletilir. Özellikle devlet kurumlarına yakın arsalar olduğu zaman bunun 30 katına çıktığı da söylenebilir.

Gayrimenkul Alım Satım
Gayrimenkul Alım Satım

Gayrimenkul Alım Satım

Gayrimenkul denilince akla sadece evler, arabalar, dükkanlar, binalar gelmemelidir. İnsanların rağbet gösterdiği ya da gösterebileceği gayrimenkul yatırımı yapmak gerekir. Ancak insanların talep etmeyeceği gayrimenkul alımı yapılırsa, ileride paranın geri dönmesi uzun bir zaman diliminde gerçekleşebilir.

Bu durum gayrimenkul alımı yapan kişi için sıkıntı oluşturabilir. Fakat son zamanlarda bina yapılarının revaçta olması ilerleyen zamanlarda farklı kazançlar sağlayacak alanlardan biridir. Gayrimenkul satın alırken 1 Milyon TL gibi büyük sermayeyi yatırırken oluşabilecek değişikliklere dikkat etmek gerekir.

Çünkü bu değişiklikler gayrimenkul alımı yapmadan önce saha araştırması yapılması gerekir. Bu araştırmanın amacı ise bölgeyi tanımak ve şartları hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Bu nedenlerden dolayı geniş çaplı araştırma yapmadan lokasyon ile alakalı bilgi sahibi olmadan harekete geçilmemelidir.

Doğru zamanda ve doğru yerde hızlı hareket etmek 1 Milyon TL gibi büyük sermayeyi iyi değerlenecek ve güvenli bir yatırım haline gelecektir. Bunların aksi bir durumu söz konusu olunca ve dikkatli hareket edilmezse kısa bir zaman dilinde büyük sermaye kaybolabilir ve başa da büyük felaketler açabilir. Son olarak bu gayrimenkul alımına girmeden önce kesinlikle güvenebilecek ve işin erbabı olabilecek kişilerin olması gerekir. Bu şekilde olursa sağlam zeminde iş yapılabilecektir.

Butik Otel Açma
Butik Otel Açma

Butik Otel Açma

Butik oteller büyük otellere göre farklı şekilde dizayn edilmiş tamamen otantik bir ortamı oluşturan, mutfağı, banyosu tuvaleti olan doğal evlerdir. Elinde 1 Milyon TL gibi bir sermayesi olanlar gündelik olarak kiralanabilecek evleri satın alıp kendisi işletebilir ya da kullanılmayan evleri kiraladıktan sonra düzenler ve günlük kiralayabilir. Butik oteller fazla rağbet görmektedir. Yatırımcı elindeki imkanları doğru kullanmayı bilirse zamanla kazancını kat kat arttırabilir ve büyük otel açmak için kapıyı aralayabilir.

Eğer yatırımcı tatil beldelerinde küçük ancak işlenişi yoğun olan bu otellere yönelirse hem kendisi ve ailesi tatil yapıp tadını çıkarabilir hem de kiraladığı evlerden de kazanç sağlayabilir. Son zamanlarda insanlar artık büyük oteller yerine butik otelleri tercih etmektedir. Hem sıcak samimiyet hem de maliyet açısından aileler için cazip hale gelmiştir.

Ailelerin çocuklarıyla rahat edebileceği güzel muhabbet edebileceği, şehrin elit insanların sohbetlerinden bir nebze olsun kurtulması için tercihlerini butik otellerden yana kullanmaktadırlar. Butik oteller hem kiracıyı hem de yatırımcıyı kazançlı kılar. Hele masraftan kaçınmak isteyenler için mükemmel tercihtir.

Güneş Enerjisi Santrali Kurmak
Güneş Enerjisi Santrali Kurmak

Güneş Enerjisi Santrali Kurmak

Son yıllarda elektrik, petrol gibi enerji alanlarının tüketim alanları azalması sonucu ve önemlisi fiyat artışlarının bariz şekilde görülmesi, cep yakan faturaları gören vatandaşlar için zor bir durum oluşturmuştur. Bundan dolayı elinde 1 Milyon TL sermayesi olan kişiler güneş enerjisi santrali kurması kendisine farklı kazançlar sağlayacaktır. Çünkü ülkemiz güneşlenme süresi uzun olan bir ülkedir.

Elinde bu sermayesi olan herkes yasalar çerçevesinde bu enerji santralini kurabilir. Zamanla enerji sistemini büyüttükten sonra çevreye ve yakın binalara elektrik enerjisi satımı yapabilir. Güneş enerjisinin santrali kurulacağı yer çok önelidir. Özellikle güney bölgelerinin tercih edilmesi bu alanda daha fazla kazanç sağlayacaktır. Uygun bir alan bulunduktan sonra bütün teçhizatlar getirilir ve kısa zamanda güneş enerjisi santralinden satım gerçekleştirilebilir. Bu şekilde yatırım yapılan sermaye 3-4 katı kadar kazanç sağlayacaktır.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı