1 Milyon TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı GARANTİ iş Fikirleri

Genel olarak baktığımızda 1 Milyon TL gibi büyük bir sermayeyi kazanmak zor olsa da genel anlamda sanıldığından daha reel bir hedeftir. 1 Milyon TL’ye sahip olmak için milli piyango gibi şans oyunlarına bağlı kalmaya gerek yoktur. Ama bir memur ya da işçi maaşıyla kısa vadede elde edilecek miktar da değildir. Ama sağlam bir planlama ile elde edilecek 1 Milyon TL gibi büyük parayla çok iş güzel yatırımlar yapılabilir.

Eğer aşağıda ki iş fikirleri sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Extra para kazanma yolları olarak değerlendirebileceğiniz muazzam fikirler verebilir.

Bir Milyon (1.000.000) TL Sermaye ile Ne iş Yapılır

  1. Lokanta Açmak
  2. Arsa Alım Satım
  3. Gayrimenkul Alım Satım
  4. Butik Otel Açma
  5. Güneş Enerjisi Santrali Kurmak
Lokanta Açmak
Lokanta Açmak

Lokanta Açmak

Yemek yeme insanlar için vazgeçilmezdir ve her zaman gereken ihtiyaçtır. Bu yüzden 1 Milyon TL ile orta seviyeli güzel lokanta kurulabilir. Lokantanın işlek yerlerde tercih edilmesi durumunda daha fazla kazanç sağlayacaktır. Hem alt tabakaya hem elit kesime hitap edecek şekilde yapılmadır. Lokantanın gereken demirbaşları temin edilmelidir ve eşyaları 1 Milyon TL’ye göre ayarlanması gerekir. Lokantayı kendisi kuran yatırımcı çalıştırabilir aynı zamanda kiralayabilir.

Arsa Alım Satım
Arsa Alım Satım

Arsa Alım Satım

Elinde 1 Milyon TL gibi sermayesi olan arsa alımına yönelirse ileri ki zamanlar için çok kazanç sağlayacak bir iş yapmış olacaktır. Arsa alıp bekletmek altın gibi git gide değerlenmektedir. Alınacak arsa ne kadar büyükse ileri ki zamanlarda kazandıracağı kazanç da o kadar büyük olacak. Hele sanayi kuruluşu veya binaların yapıldığı alanlara yakın olursa alındığı paranın 5 katına kadar da çıkabilir.

Arsayı alan kişi ayrıca arsanın istenildiği gibi yatırımlarda kullanılabilir ve değerlendirilebilir. Bu durumda imkanı olan müteahhit aracıyla da daha fazla kazanabilir. Arsalar zamanla değer kazanır. Çünkü farklı işlerde kullanılmak üzere bekletilir. Özellikle devlet kurumlarına yakın arsalar olduğu zaman bunun 30 katına çıktığı da söylenebilir.

Gayrimenkul Alım Satım
Gayrimenkul Alım Satım

Gayrimenkul Alım Satım

Gayrimenkul denilince akla sadece evler, arabalar, dükkanlar, binalar gelmemelidir. İnsanların rağbet gösterdiği ya da gösterebileceği gayrimenkul yatırımı yapmak gerekir. Ancak insanların talep etmeyeceği gayrimenkul alımı yapılırsa, ileride paranın geri dönmesi uzun bir zaman diliminde gerçekleşebilir.

Bu durum gayrimenkul alımı yapan kişi için sıkıntı oluşturabilir. Fakat son zamanlarda bina yapılarının revaçta olması ilerleyen zamanlarda farklı kazançlar sağlayacak alanlardan biridir. Gayrimenkul satın alırken 1 Milyon TL gibi büyük sermayeyi yatırırken oluşabilecek değişikliklere dikkat etmek gerekir.

Çünkü bu değişiklikler gayrimenkul alımı yapmadan önce saha araştırması yapılması gerekir. Bu araştırmanın amacı ise bölgeyi tanımak ve şartları hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Bu nedenlerden dolayı geniş çaplı araştırma yapmadan lokasyon ile alakalı bilgi sahibi olmadan harekete geçilmemelidir.

Doğru zamanda ve doğru yerde hızlı hareket etmek 1 Milyon TL gibi büyük sermayeyi iyi değerlenecek ve güvenli bir yatırım haline gelecektir. Bunların aksi bir durumu söz konusu olunca ve dikkatli hareket edilmezse kısa bir zaman dilinde büyük sermaye kaybolabilir ve başa da büyük felaketler açabilir. Son olarak bu gayrimenkul alımına girmeden önce kesinlikle güvenebilecek ve işin erbabı olabilecek kişilerin olması gerekir. Bu şekilde olursa sağlam zeminde iş yapılabilecektir.

Butik Otel Açma
Butik Otel Açma

Butik Otel Açma

Butik oteller büyük otellere göre farklı şekilde dizayn edilmiş tamamen otantik bir ortamı oluşturan, mutfağı, banyosu tuvaleti olan doğal evlerdir. Elinde 1 Milyon TL gibi bir sermayesi olanlar gündelik olarak kiralanabilecek evleri satın alıp kendisi işletebilir ya da kullanılmayan evleri kiraladıktan sonra düzenler ve günlük kiralayabilir. Butik oteller fazla rağbet görmektedir. Yatırımcı elindeki imkanları doğru kullanmayı bilirse zamanla kazancını kat kat arttırabilir ve büyük otel açmak için kapıyı aralayabilir.

Eğer yatırımcı tatil beldelerinde küçük ancak işlenişi yoğun olan bu otellere yönelirse hem kendisi ve ailesi tatil yapıp tadını çıkarabilir hem de kiraladığı evlerden de kazanç sağlayabilir. Son zamanlarda insanlar artık büyük oteller yerine butik otelleri tercih etmektedir. Hem sıcak samimiyet hem de maliyet açısından aileler için cazip hale gelmiştir.

Ailelerin çocuklarıyla rahat edebileceği güzel muhabbet edebileceği, şehrin elit insanların sohbetlerinden bir nebze olsun kurtulması için tercihlerini butik otellerden yana kullanmaktadırlar. Butik oteller hem kiracıyı hem de yatırımcıyı kazançlı kılar. Hele masraftan kaçınmak isteyenler için mükemmel tercihtir.

Güneş Enerjisi Santrali Kurmak
Güneş Enerjisi Santrali Kurmak

Güneş Enerjisi Santrali Kurmak

Son yıllarda elektrik, petrol gibi enerji alanlarının tüketim alanları azalması sonucu ve önemlisi fiyat artışlarının bariz şekilde görülmesi, cep yakan faturaları gören vatandaşlar için zor bir durum oluşturmuştur. Bundan dolayı elinde 1 Milyon TL sermayesi olan kişiler güneş enerjisi santrali kurması kendisine farklı kazançlar sağlayacaktır. Çünkü ülkemiz güneşlenme süresi uzun olan bir ülkedir.

Elinde bu sermayesi olan herkes yasalar çerçevesinde bu enerji santralini kurabilir. Zamanla enerji sistemini büyüttükten sonra çevreye ve yakın binalara elektrik enerjisi satımı yapabilir. Güneş enerjisinin santrali kurulacağı yer çok önelidir. Özellikle güney bölgelerinin tercih edilmesi bu alanda daha fazla kazanç sağlayacaktır. Uygun bir alan bulunduktan sonra bütün teçhizatlar getirilir ve kısa zamanda güneş enerjisi santralinden satım gerçekleştirilebilir. Bu şekilde yatırım yapılan sermaye 3-4 katı kadar kazanç sağlayacaktır.

Bütün iş seçeneklerine rağmen halen akla yatmayan bazı şeyler olabilir. O halde 1 milyon tl ile ne iş yapılır diye düşünülürken kişilerin kendi istekleri de değerlendirilmelidir. Bu değerlendirmeler ile bir sonuca varılması gerekir ki para değer kaybetmeden atılım yapılabilsin. Fakat yine de 1 milyon tl sermaye ile neler yapılır diye düşünülürken ülke çapında en büyük sektörler göz önüne alınmalıdır.

Günümüz Şartlarında Aktif Endüstri

Son zamanlarda yatırımlar baya yön değişebilmektedir. Dolayısıyla da bir milyon tl ile yapılacak işler içerisinde en garanti işler de vardır. Dünya genelinde en çok pay sahibi olan sektör gıda endüstrisinin yer aldığı sektördür. Öyle ki bu sektörün batması söz konusu olamaz. Çünkü insanlık var olduğundan bu yana ticaret hep en önemli yaşam kaynağı olmuştur.

Yaşam kaynağı demişken sadece bir geçim kaynağı düşünmemek gerek. Aksine insanın yaşayabilmesi için mutlaka besinlere ulaşması gerekir. Bunun yanında günümüz şartlarında reklam koşulları geliştiğinden artık insanlar sadece yaşamak için tüketmiyor. Zevkler ve can sıkıntısı da insanları tüketime yöneltiyor.

Hepsine ek olarak organik ürünlere de rağbet arttığından gelir oranı çok yüksektir. Diğer ürünlere kıyasla daha yüksek fiyat biçilerek pazarlama yapıldığından en mantıklı işlerdendir.

Yatırım Sonrası Destek Planları

Paranın sadece herhangi bir seçenek için kullanılması yeterli olmaz. Sonrası da önemlidir. Özellikle de destek bulmak gerekir. Yalnız başınıza bir işe girişmeniz size zarar verebilir. Çünkü her işin mutlaka bir tecrübe sahibi hani profesyoneli vardır. Böyle kişilerin fikirleri ve desteği alınmalıdır. Güvenilir insanlar ile iş yapılmalı ve sistematik ilerleme sağlanmalıdır. Bütün bu taşlar yerin oturduğunda ne yapsanız karlı çıkarsınız.

Dinamik Yapıya Ayak Uydurma Çalışmaları

Bugün atılan bir adım ileride farklı kapılar açabilir. Çünkü dünyada her şey hızla gelişmekte ve büyümektedir. Bu büyüme de paranın akışını değiştirmektir. Dolayısıyla yenilikler açık olmak gerekir. Aksi taktirde cesur olamazsınız.

İş ve yatırım yaparken en önemli maddelerden birisi de mutlaka cesur davranmaktır. Çünkü parayı doğru kullanmak bu cesaretle başlar. Bu parayı kullanmadan önce iyice detaylı araştırmalar yapılmalıdır.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Kategorideki Rastgele Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir