Appen Türkiye Nedir, Ne Kadar Para Kazandırır ve Püf Noktaları

Appen Türkiye çok merak edilen şirketlerden biridir. Bu şirket Avustralya borsasında bulunan bir şirkettir ve APX kodu ile listelenmiştir. Appen şirketi halka açık olan bir şirkettir. Makine öğrenme ya da yapay zekaların geliştirilmesi amacı ile kullanılan verileri Appen şirketi üretmektedir. İçerisinde bulunan veriler farklılık göstermektedir. Yapay zeka ile ilgili çok farklı veriler sisteminde bulunur.

Makine öğrenmesi konusunu ise Appen müşterileri sosyal medya geliştirmek amacı ile, bilgisayarların görüşleri, videolu konuşmalar, e-ticaret gibi konular için kullanmaktadır.

Üretilen makinelerin yapay zekalara sahip olması için insan verileri ile kodlama yapılması gerekmektedir. Appen şirketi ise veri toplama ve bu verileri geliştirme gibi işlemler yapan bir şirkettir. Appen şirketi için tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışan ciddi rakamlarda insanlar bulunmaktadır. Çalışanlar sayesinde sürekli veri girişi ve veri aktarımı sağlanmaktadır.

Appen Şirketi Nerede
Appen Şirketi Nerede

Appen Şirketi Nerede

Şirket merkezi Avustralya’da Chatswood2′da bulunur. Burası Yeni Güney Galler eyaletine bağlıdır. Şirketin ABD merkezi ise Seattle’ın banliyösünde Kirkland Washington‘da bulunmaktadır. Bunun yanında Detroit, Michigan, San Francisco, Kaliforniya gibi bölgelerde de ofisleri bulunur. Appen şirketi Çin, Filipinler, Davao City, Exeter ve İngiltere’de de ofisler açmıştır.

Appen şirketi 2017 yılı sonunda 166.6 AUD gelirlerini olduğunu açıklamıştır. Şirketin yaklaşık 350 full time çalışan çalışanı 1.000.000 üzerinde de part time çalışanı bulunur. Şirket 180 dilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bunun yanında 130 ülkede de faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket gelirlerinin en fazla miktarı açık denizde kazanılmaktadır. Bunun yanında şirket müşterileri günümüzün önde gelen büyük şirketlerindendir.

Appen Connect Nedir
Appen Connect Nedir

Appen Connect Nedir

Appen Connect bünyesine girdiğiniz zaman şirket bünyesindeki projelerde part time olarak çalışma imkanınız olur. Bu projelerde çalışmayı yalnızca yarı zamanlı diye adlandırmak yanlış bir ifade olmaktadır. Çünkü şirket çalışılan saat başına ödemelerini yapmaktadır.

Şirket bünyesinde part time çalışmaya başladığınız zaman saat başı ücretler yaklaşık olarak 5 dolar civarında olur. Genelde projelerde haftada en az 20 saat görev verilmektedir. Bu da haftada en az 100 dolar para kazanacağınız anlamına gelmektedir.

Projelere girebilmeniz için ilk önce bir ön değerlendirme yapılmaktadır. Bu değerlendirmeden projeye uygun bulunan adaylar bir testten geçirilmektedir. Bu testten başarılı olduğunuz zaman işe alınırsınız.

Appen Türkiye Giriş
Appen Türkiye Giriş

Appen Türkiye Giriş

Türkiye’den başvurmak isteyenlerin şirket kurallarını uygulaması gerekmektedir. Bu kurallar uygulanmadığı zaman bir projeye katılmak oldukça zordur. Şirkete başvuru yapabilmeniz için ilk önce İngilizce bilginizin olması çok önemlidir. Çünkü İngilizce Türkçe translate uygulamaları ile bu işi çözmeniz neredeyse imkansızdır.

İsterseniz Appen Türkiye‘de full time da çalışabilirsiniz. Bunun için siteden giriş sayfasına giriş yaparak cv göndermeniz gerekir. Size uygun bir proje olduğu zaman tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.

Hangi Projeler Ne Kadar Para Kazandırır

Türkiye’de en çok ilgi gören proje sosyal medya değerlendirme projesi olan Arrow Project’tir. Bu projeye katıldığınız zaman saat başı 5 dolar gibi bir ücret kazanabilirsiniz.

Bunun yanında Web Çeviri projeleri de bulunmaktadır. Bu projelerde saat başı 7 dolar kazanılmaktadır.

Bunların dışında anket projeleri de bulunur. Noya isimli anket projelerini tamamladığınız zaman anket başına 2.5 dolar kazanabilirsiniz.

Appen Kayıt ve üyelik Nasıl Yapılır

Appen sitesine giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra Ysense menüsü üzerinden Tasks kısmına tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra Tasks kısmının altında bulunan Complete Tasks sayfasına gitmelisiniz. Burada bir göreve tıkladığınız zaman giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Buradan Sign Up butonuna tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra görevleri yerine getirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Appen Seviye Yükseltme Nasıl Yapılır
Appen Seviye Yükseltme Nasıl Yapılır

Appen Seviye Yükseltme Nasıl Yapılır

Appen Türkiye‘de seviye modeli vardır. Siteye üye olduğunuz zaman seviyeniz sıfır olarak belirlenmektedir. Seviyelerin en yükseği ise 3 olarak belirlenmiştir. Seviyeleri yükseltmek biraz zaman alabilir.

Fakat en yüksek seviyeye ulaştığınız zaman Appen şirketinden düzenli olarak gelir elde etmeniz mümkündür. Ysense üzerinden Appen Türkiye görevlerine ulaşabilirsiniz. Görevlerden kazandığınız paralar da Ysense hesabınıza yüklenmektedir. Ysense oldukça güvenilir bir sitedir.

Appen Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir

Appen üzerinden para kazanmak çok kolaydır. Evinizden güvenle size verilen görevleri yaparak para kazanabilirsiniz. Bu görevler çeşitlilik gösterebilir.

Örneğin makalenin konusu ile ilgili bir göreviniz olabilir ya da bir resimde bulunan nesneleri kutu içerisine koymanız da istenebilir. Bu şekilde örnekler çoğaltılabilmektedir. Appen görevlerini istediğiniz zaman diliminde yapabilirsiniz. Bunun yanında sitede sürekli görevler olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir