5 Bin TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı GARANTİ iş Fikirleri

5 bin liranız varsa ve iş fikirleri arıyorsanız, umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok. Türkiye şartlarında 5 bin lirayla çok büyük işler kurmak mümkün olmasa bile, geçiminizi sağlayabileceğiniz birkaç iş kurabiliyorsunuz.

Hiç sermaye olmadan yapılacak işlerden farklı olarak 5 bin TL sermayeyle, birçok iş yapılabilir. Bu yollar ile aylık belirli yada performansınıza bağlı para kazanma yolunda adımlar atmış olabilirsiniz. Listede kendinize uygun olan iş fikirlerini değerlendirdikten sonra, ayrıca işle ilgili araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

5 Bin (5000) TL ile Ne iş Yapılır

 1. Hediye Sepeti Oluşturmak
 2. Nohut Dürüm Satışı
 3. Çay Ocağı Açmak
 4. Düşük Kapasiteli Hindi Yetiştiriciliği
 5. Seyyar Dürümcülük
 6. Al-Sat İşleri
 7. Küçük Çaplı E-Ticaret
 8. Telefon Alıp Satma
 9. İkinci El Ticareti
 10. Bisiklet Tamiri
 11. Seyyar Kitap Satışı

5 Bin TL Sermaye ile Yapılacak işlerin Detayları

Rakam küçük olsa da yukarıda listelediğimiz işler haricinde bir çok iş dalı mevcuttur. Size 5 bin tl sermaye ile yapılacak işler arasında bir kaç örnek vermek istedik.

Hediye Sepeti Oluşturmak
Hediye Sepeti Oluşturmak

Hediye Sepeti Oluşturmak

Hediye sepeti oluşturma fikri, kadınların özellikle ilgi duydukları alanlardan birisidir. Gittikçe gelişen bu alanda bir iş fikri oluşturmak, kazanç kapısı olabilir. 5 bin TL sermaye ile yapılacak en karlı iş fikirlerinden birisi olan hediye sepeti oluşturma fikrini sizde hayata geçirebilirsiniz. Bunun için analiz ve araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Nohut Dürüm Satışı
Nohut Dürüm Satışı

Nohut Dürüm Satışı

Nohut dürüm iş fikri, özellikle son dönemlerin ilgi duyulan alanlarından birisidir. Nohutlu dürümlere olan ilginin artmasıyla, 5 bin lira sermaye bu yöne doğru harcanabilir. Nohut dürüm satışı yapmak için belediyeden gerekli izinleri almayı, işin kurallarını tam anlamıyla öğrenmeyi unutmamanız gerekiyor. Nohut dürüm satışı, gittikçe popülerleşen iş fikirleri arasında yer aldığından, sizde 5 bin TL sermayeyle başlayabilirsiniz.

Çay Ocağı Açmak
Çay Ocağı Açmak

Çay Ocağı Açmak

İşlek bir cadde üzerinde 5 bin TL sermayeyle çay ocağı açmanız pek mümkün olmayacaktır. Ama pasajlarda veya iş yerlerinin az olduğu bölgelerde 5 bin TL ile çay ocağı açabilirsiniz. Çay ocağı açtıktan sonra aylık bin TL kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Türkiye şartlarında bu para yetersiz görünüyorsa, başka işlere yönelebilirsiniz.

Hindi Yetiştiriciliği
Hindi Yetiştiriciliği

Düşük Kapasiteli Hindi Yetiştiriciliği

Hindilere olan ilginin artması ve yıl başı hayvanı olması nedeniyle, bu iş fikrinin popüler olduğu söylenebilir. 5 bin TL ile hindi yetiştiriciliği yapmak için gerekli planlarınızı yapmanız gerekiyor. Her ne kadar bu parayla çok büyük beklentilere girilmiyor olsa bile yine aylık gelirinin bin TL civarında olabilir. Düşük kapasiteli hindi yetiştiriciliği, 5 bin TL sermaye ile yapılabilecek en iyi iş fikirleri arasında bulunuyor.

Seyyar Dürümcülük
Seyyar Dürümcülük

Seyyar Dürümcülük

Seyyar dürümcülük deyince, akla sadece pilav satmak veya kestane satmak geliyor olabilir. Ama seyyar dürümcülüğü bununla sınırlandırmaya gerek yok. 5 bin TL ile kitap satışı, hediyelik eşya satışı ve benzeri birçok iş yapılabilir. Size hangisi uyuyorsa, 5 bin TL sermayenizi o yönde harcayarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Al-Sat İşleri
Al-Sat İşleri

Al-Sat İşleri

Alım satım işleri genellikle büyük sermayeyle yapılabilen iş olarak görünür. Fakat 5 bin lirayla da alım satım işine girebilirsiniz. Daha çok küçük çaplı ürünlerde al-sat yapabilirsiniz. Örneğin, ikinci el ürün alarak, başka alıcılara ulaştırıp kar elde edebilirsiniz.

Aylık geliri tamamen sizin satış yapma performansına bağlı diyebiliriz. Eğer satış konusunda yetenekliyseniz, kısa süre alım satım ağınızı daha geniş hale getirebilirsiniz.

E-Ticaret
E-Ticaret

Küçük Çaplı E-Ticaret

E-ticaret dijital ortamda, belli kar payıyla satış yapmadır. Klasik ticaretin dijital alana yansımış halidir. 5 bin TL ile küçük çaplı da olsa e-ticaret yapmanız mümkün. Gelir seviyesi ortalama 500 TL civarında olabilir.

Telefon Alıp Satma
Telefon Alıp Satma

Telefon Alıp Satma

Alım satım işlemlerinin tümü, ikinci el ürünlerle gerçekleştirilebilir. Sıfır ürün alıp satmaktan kar elde etmeniz mümkün olamayacağı için bunu ikinci el sektöründe yapabilirsiniz. İkinci el alım satım ağlarının program sayılarının artması, buraya yönelik pazar oluşmasını sağlıyor.

Sizde ikinci el bir telefonu makul fiyatlarla alabilir, karınızı ekleyerek satabilirsiniz. Çalışma seviyenize göre ayda 300-500 TL kazanç sağlayabilirsiniz.

İkinci El Ticareti
İkinci El Ticareti

İkinci El Ticareti

İkinci el ticareti yapmak için çok büyük sermayenizin olmasına gerek yok. Sadece 5 bin TL gibi rakamlarla bile bu sektördeki yerinizi alabilirsiniz. Satış hacmi yüksek olan ürünleri ikinci el olarak satın alıp, diğer alıcılara karınızı ekledikten sonra satabilirsiniz.

Bisiklet Tamiri
Bisiklet Tamiri

Bisiklet Tamiri

Bisiklet tamirat işlerinden anlıyorsanız, 5 bin TL ile küçük bir dükkan açabilir, işe başlayabilirsiniz. İş için size gerekli olan malzemeler fazla olmadığından, yatırımınızla işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Seyyar Kitap Satışı
Seyyar Kitap Satışı

Seyyar Kitap Satışı

Kitap okuma seviyelerinin az olmasına aldırmayın. 5 bin TL ile seyyar kitap satışı fikrinizi hayata geçirebilirsiniz. Muhakkak kitaplarınızı alacak insanlarla karşılaşırsınız. İşin piyasası az geliştiğinden, araştırmalarınızı detaylı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

5 bin TL sermayeyle yapılabilecek iş fikirleri bunlardır. Bunların haricinde dilerseniz, paranızı borsada değerlendirebilir veya değerlenmesi için firmalara verebilirsiniz. 5 bin TL Türkiye’de çok değerli olmayan bir para olsa bile, paranızı zaman içerisinde büyütüp, farklı iş kollarında ilerleyebilirsiniz.

Her işte olduğu gibi yapacağınız işlerin sıkıntısı vardır. Tüm bunları aşarsanız, geleceğinizi için daha emin konuşabileceğini işler yapmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik 5 bin TL ile işe başlayıp, sürdürmeye gayret etmeli ve ilerlemelisiniz.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı