40 Bin TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı GARANTİ iş Fikirleri

Her insan kendi hayatını bir noktasında muhakkak ki kendi işinin sahibi olmayı ister. Bu ideallerini gerçekleştirmek için yeteri kadar sermaye olmaz. Bundan dolayı en karlı ticaret ürünleri iş sektörleri ve farklı yapabilecek işler arayıp durur.

Bu yüzden orta seviye olarak değerlendirilen 40 Bin TL’lik sermaye ile farklı işler yapılarak yüksek kazançlar elde etmek mümkündür. Aşağıda farklı iş fikirleri ile sizde para kazanma adımlarına başlayabilirsiniz.

Kırk Bin (40.000) TL Sermaye ile Ne işler Yapılır

  1. Çocuk Aktivite Merkezleri Açmak
  2. Ev Yemekçiliği
  3. Oto Yıkamacılığı Yapmak
  4. Emlakçılık Yapmak
  5. Nakliyecilik Yapmak
  6. Ev Yapımı Pastane ürünleri Yapmak
  7. Çay Kahve Dükkanı Açmak
Çocuk Aktivite Merkezleri Açmak
Çocuk Aktivite Merkezleri Açmak

Çocuk Aktivite Merkezleri Açmak

Son zamanlarda rağbet gören en önemli iş kollarından bir tanesidir. Özellikle çalışan anne ve babaların güvenebilecekleri, bakıcı bulmanın zor olduğu ve özellikle çocukların sokaklarda sıkça vakit geçirmeleri sebebiyle çocuk aktivite merkezi açmak zorunlu bir ihtiyaç haline geldi.

Tüm gün olmasa daha çok çocukların belli bir zaman diliminde vakitlerini geçirebileceği çocuk aktiviteleri merkezleri olması gerekir. Bu işi herkes yapamayacağı, belirli bir eğitimde formasyona sahip olması çok önemlidir.

Ev Yemekçiliği
Ev Yemekçiliği

Ev Yemekçiliği

Kurslarda, yemek organizasyonlarında, düğün ve nişanlarda bu alanda hizmet vermek, işletme sahibi için çok önemlidir. Çünkü bu konuda ihtiyaç duyulan alanlardan bir tanesi ve başarısız olma ihtimalinin düşük olduğu bir alandır. Ama önemle belirtilmesi gereken bir husus var ki; hijyen kurallarının tam olarak yapılması ve kullanılacak malzemelerin belirli bir kalitenin seviyesine inmemesi bir avantajdır.

Önce yavaş yavaş başlayıp belli bir zaman geçtikten sonra büyüyecek iş kollarından biridir. Bunun için fazla bir sermayeye ihtiyaç yoktur ev ortamında güzel yemekler yaparak daha fazla para kazanılabilir. Ama biraz da işletme sahibi kendini geliştirmesi gerekir.

Oto Yıkamacılığı Yapmak
Oto Yıkamacılığı Yapmak

Oto Yıkamacılığı Yapmak

40 Bin TL gibi bir sermaye ile düzgün iş yapılabilecek meslek kollarından birisidir. Oto yıkamacılığı yapmak bir kişinin bir kere gelip de memnun kalmadığı zaman, bir daha uğramayacağı dükkanlardan biri’de oto yıkamacılığı dükkanıdır. Bu işi düzgün şekilde yaparak güzel paralar kazanılabilir. İhtiyaç duyulan bir alandan küçükten başlanarak ilerleyen zamanlarda yüksek sermaye yapabilecek iş kullarından bir tanesidir.

Düzgün ve temizliği iyi yapabilecek bir elemanın olması şarttır. Aksi halde müşteri kaybına neden olacaktır. Mümkün mertebede bu işin uzmanı olan kişileri tercih etmek memnuniyet açısından hem iyi olacak hem de iyi para kazandıracaktır.

Emlakcılık Yapmak
Emlakcılık Yapmak

Emlakcılık Yapmak

Kuşkusuz ülkemizde en hızlı şekilde büyüyen sektörlerden birisi de emlakçılık işidir. Bu alanda iş yapmak isteyenler için yüksek miktarda kazanç sağlaması mümkün olabilir. İnşa edilen konutlar, gayrimenkul danışmanlığı, ardı ardına yükselen binalar da kişinin çuvalla para kazanmasını sağlayabilir 40 Bin TL gibi bir sermaye ile ortaklık kurarak daha büyük işler yapılabilir ve çok para kazanılabilir. Tabii bu işin biraz da erbabı olmak gerekir. İster münferit olarak ister de bayilik şeklinde az bir sermaye ile bunu başarmak mümkündür.

Nakliyecilik Yapmak
Nakliyecilik Yapmak

Nakliyecilik Yapmak

Nakliyecilik büyüyen sektörler arasında yerini çoktan almıştır. Özellikle memur kesiminin belirli bir zamandan sonra tayin gibi nedenler sürekli ev değiştirmesi, evden eve nakliyecilik hizmetine ihtiyaç duymaktadır. Özellikle birçok insanın evi ve iş yerinin kiralı olması ve öğrencilerin sayısının fazla olması gibi durumlar ev değiştirmeye neden olmaktadır.

Bu işin dezavantajlarından birisi de, güven problemidir. Özellikle bilinçsiz, tecrübesiz ve yeteri kadar dikkat etmeyen firmalar olması ve tanınmayan kişilerle nakliyecilik işi yapmak, birçok problemlerle karşı karşıya kalmaya sebebiyet verecektir. Yapılacak iş, profesyonel reklamlar ve web sitesi aracılığıyla tanınmış güvenilir kişilerle ilerlemek mümkündür.

Şayet 40 Bin TL gibi bir sermaye yetmemesi durumunda güvenilir bir ortakla birlikte bütçeyi kasmayacak şekilde evden eve nakliyecilik işi yapmak mümkündür. Bu sermayenin, şehirler arası nakliyecilik işi yapmaya yetmiyorsa, şehir içerisinde evden eve nakliye işi yapmak da güzel getirisi vardır.

Ev Yapımı Pastane ürünleri Yapmak
Ev Yapımı Pastane ürünleri Yapmak

Ev Yapımı Pastane ürünleri Yapmak

Birçok insan yapay ve boyalı gıdalar yerine daha çok doğal şekeri olan besinler ve içecekleri tüketmeye başladı. Özellikle 40 Bin TL gibi bir sermaye ile ve kendi yeri olan bir işletmeci, kendi adına küçük bir dükkan açarak mükemmel kazançlar sağlayabilir. Şayet ham ürünleri kendisi yetiştirmiyorsa farklı yerlerden getirebilir. Yapay katkılar kullanmadan da satışlar gerçekleştirebilir.

Az sermaye ile yüz güldürebilecek ve güzel kazançlar sağlayabilecek bir iş koludur. Eğer işlek caddelerde dükkan açabilme imkanı varsa kazançların ibresi de yukarıya doğru seyr edecektir. Bu da az sermaye ile çok kazanç demektir.

Çay Kahve Dükkanı Açmak
Çay Kahve Dükkanı Açmak

Çay Kahve Dükkanı Açmak

Ne kadar klişe görünse de az sermaye ile yapılacak işlerin arasında çok önemli yer almaktadır. Son zamanlarda yükselen girişimcilik çay kahve dükkanlarını ön plana çıkarmaktadır. Çay, kahve ülkemizde vazgeçilmez içeceklerdendir.

Her zaman her mevsimde tüketilebilir. İkramın, muhabbetin olmazsa olmazlarındandır. Bir kilo çaydan 100-150 TL kar yapılabilir. Güzel demlenen çay müşterinin ayağını alıştırır. 40 Bin TL sermaye ile sokak aralarında yada yeşil bir bahçede açılması durumunda iyi gelir getirir. Çok büyük ve kalabalık alanlarda dükkanın kirası çok pahalı olacaktır ve bu da bütçeye aykırıdır.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Kategorideki Rastgele Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir