20 Bin TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı GARANTİ iş Fikirleri

20 bin TL yeni iş kurmak ve düzenli para kazanmak için yetersiz görünse de bu sermayeyle ciddi işler kurulabilir. Sadece 20 bin TL sermayeniz varsa ve iş kurmak istiyorsanız, ilk olarak birkaç bini bir kenara bırakmalısınız.

Çünkü yapacağınız işte hesap etmediğini noktalarda nakde ihtiyaç duyabilirsiniz. Kendinize uygun iş seçimi yaparken, yapabilecekleriniz, çalışmaya ne kadar meraklı olduğunu gibi detayları göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Web bloğumda onlaca iş fikirleri makalelesi bulabilirsiniz. Ayrıca para kazanma ile ilgili diğer yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Yirmi Bin (20.000) TL Sermaye ile Ne iş Yapılır

 1. Çin’den Ürün Getirip Satmak
 2. Toptan Giyim Ürünleri Alım Satımı
 3. Döner Salonu Açmak
 4. Çiçekçi Dükkanı Açmak
 5. AVM İçerisinde Stant Açmak
 6. Balık Av Malzemeleri Dükkanı Açmak
 7. Seracılık İşiyle Uğraşmak
 8. Tuhafiye Dükkanı İşi Kurmak
 9. Oto Tamir İşi Yapmak
 10. İkinci El Al-Sat İşleri Yapmak
 11. Çilek Yetiştiriciliği Yapmak
 12. E-ticaret Sitesi Açmak
 13. Oto Yıkama Ve Bakım Hizmetleri
 14. Halı Yıkamacılığı
 15. Altına Yatırım Yapmak
 16. Motorlu Kargo Sistemi Geliştirin

Yirmi Bin TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı İş Fikirleri Neler

Çin'den Ürün Getirip Satmak
Çin’den Ürün Getirip Satmak

Çin’den Ürün Getirip Satmak

Çin denilince akla ucuz işçilik gelir. İşçiliğin ucuz olması nedeniyle buradan getireceğiniz ürünlerin maliyeti, uygun olabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta Çin’den getireceğiniz ürünlerin, Türkiye piyasasında değerinin yüksek olması. Tüm kuralları yerine getirirseniz, 10 liraya getireceğiniz ürünü, 20 liraya satabileceğinizi düşünürsek, cazip iş fikri olduğunu söyleyebiliriz.

Toptan Giyim Ürünleri Alım Satımı
Toptan Giyim Ürünleri Alım Satımı

Toptan Giyim Ürünleri Alım Satımı

Toptan alım satımı, her dönem değerini arttırdıkça artıyor. Öyle ki etrafınızda gördüğünüz dükkanlar, marketler ürünlerini toptan olarak alıp satarlar. İşin biraz daha az maliyetli olması için 20 bin sermayeyle toptan olarak giyim ürünleri getirebilirsiniz. Çalışma performansınıza ve işi nerede yapacağınız hususuna göre kazancınız değişiklik gösterebilir.

Döner Salonu Açmak
Döner Salonu Açmak

Döner Salonu Açmak

Döner salonu açmanın maliyeti, birçok dükkan fikrine göre daha uygun. Eğer döner konusunda birikiminiz varsa, 20 bin TL yatırım yaparak, kendinize gelir kapısı oluşturabilirsiniz. Bunun için çok çalışmanız gerektiğini ve iş öncesi araştırmalarınızı yapmayı unutmamalısınız. Karlı iş fikirlerinde yer alan döner salonu fikri, size uygunsa yer aramaya başlayabilirsiniz.

Çiçekçi Dükkanı Açmak
Çiçekçi Dükkanı Açmak

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Düğünlerde, özel günlerde çok talep gören çiçekçilik alanı gittikçe genişliyor. Artık her köşe başında çiçekçi görüyorsanız, bu işin kazançlı olduğunu anlayabilirsiniz. 50 bin lira üstü harcayarak çiçekçi dükkanı açabileceğiniz gibi sadece 20 bin TL harcayarak çiçekçi dükkanı açabilirsiniz.

AVM İçerisinde Stand Açmak
AVM İçerisinde Stand Açmak

AVM İçerisinde Stand Açmak

AVM içerisinde stant açma fikri, gittikçe artan faaliyet olarak göze çarpıyor. Kazanç miktarının yüksek olması ve garanti satış opsiyonuna sahip olması, işi cazip hal getiriyor. Sadece 20 bin TL paranız varsa, AVM içerisinde stant açmayı düşünebilir, uygunsa işinize başlayabilirsiniz.

Balık Av Malzemeleri Dükkanı Açmak
Balık Av Malzemeleri Dükkanı Açmak

Balık Av Malzemeleri Dükkanı Açmak

Balık av malzemeleri açmanın maliyeti dükkanın boyutuna ve yerine göre değişir. 20 bin TL ile karnınızı doyurabilecek noktada balık av malzemeleri dükkanı açabilir, aylık kazanç sağlayabilirsiniz. Balık av malzemeleri dükkanıyla, aylık ortalama 2 bin TL kazanç sağlayabilirsiniz.

Seracılık İşiyle Uğraşmak
Seracılık İşiyle Uğraşmak

Seracılık İşiyle Uğraşmak

Her meyve veya sebze, sadece kendi mevsimi içerisinde toprakta yetişir. Seracılık, alternatif yetiştiricilik olarak değerlendirilebilir. Yeni bir iş alanı olan seracılık, değer görmeye ve ilerlemeye devam ediyor diyebiliriz. Eğer seracılıkla uğraşabilecek bilgi ve donanıma sahipseniz, buradan çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. 20 bin sermayenizi yatıracağınız en makul iş alanlarından birisi diyebiliriz.

Tuhafiye Dükkanı Açmak
Tuhafiye Dükkanı Açmak

Tuhafiye Dükkanı Açmak

Daha çok kadınların ilgi alanı olduğundan, kadın girişimciler tarafından işletilen tuhafiyeler iş olanaklarına ne kadar sahip? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Eğer rekabet ortamı çok fazla değilse, kısa sürede tanınan tuhafiye dükkanınız olabilir. Tabi bu sayede kısa sürede tuhafiye dükkanınız satış rekorları kırar ve işletmenizi yavaştan büyütmeye başlayabilirsiniz.

Oto Tamir İşi Yapmak
Oto Tamir İşi Yapmak

Oto Tamir İşi Yapmak

Oto tamirden anlayan biriyseniz ve 20 bin TL sermayeniz varsa, işin tam size göre olduğunu söyleyelim. Çünkü oto tamirde aylık ekstra hiçbir harcamanız yok. Sadece elinizin emeğiyle para kazanırsınız. Becerikli biriyseniz ve kısa sürede müşterilerinizi artırırsanız, ayda rahatlıkla 5-10 bin TL kazanç elde edebilirsiniz.

İkinci El Al Sat İşi Yapmak
İkinci El Al Sat İşi Yapmak

İkinci El Al Sat İşi Yapmak

İkinci el piyasası, yakın zamanda sıfır ürünler piyasasıyla rekabet edebilecek güce gelebildi. Özellikle ülkemizde ikinci el ürünlere olan ilgi arttıkça arıyor. Bunu fırsata çevirerek, elinizdeki sermayeyi bu yönde harcayarak düzenli gelir sağlayabilirsiniz. İster araç alım satımı, ister küçük ürünlerin al-sat işlemlerini yapıp para kazanabilirsiniz.

Çilek Yetiştiriciliği Yapmak
Çilek Yetiştiriciliği Yapmak

Çilek Yetiştiriciliği Yapmak

Türkiye, çilek yetiştiriciliği konusunda dünyayla yarışabilecek seviyeye gelmiş durumda. Pazar hacminin geniş olması, çilek yetiştiriciliği iş fikrini cazip kılan faktörler. Dilerseniz, çilek yetiştirme işinin planlamasını yapıp, 20 bin TL sermayenizi bu alanda harcayabilirsiniz.

20 bin TL ile karlı iş yapılamaz fikrinin ne kadar yanlış olduğunu, listemize bakarak görebilirsiniz. Eğer sermayeniz hiç yoksa, ilerlemek küçük sermaye olunca ilerlemekten çok daha kolaydır.

Sermayenizi herhangi bir iş için harcamadan önce mutlaka zemin araştırması yapmalısınız. Gireceğiniz işte, daha önce başarılı olmuş kişiler veya işletmeler neler yaptı, başarısız olanlar neleri yapmadı bilmelisiniz. Sağlam plan yaparsanız, herhangi sorunla karşılaşmadan sabit gelir sahibi olabilirsiniz.

Maddi gücün giderek önem kazandığı şu günlerde, geleceğe kaygı ile bakmak istemeyenler mevcut birikimlerini arttırma çabası içerisindeler. Bu amaçla ellerinde bulunan paralarla nasıl yatırım yapacaklarını düşünmeye yöneliyorlar. Kendi yatırımcı kişiliğinizi ön plana çıkararak, yatırım yapmaya yönelin. Ancak bu şekilde kazanç sağlayabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Açmak
E-ticaret Sitesi Açmak

E-ticaret Sitesi Açmak

Geleceğin işlerinden biri olduğu için, bu alana yönelim gerçekleştirebilirsiniz. E-ticaret yirmi bin tl ile yapılacak işler arasında yer alır. Bu iş için fazla sermayeye gerek yoktur. Tek bir ürüne odaklı olarak açacak olduğunuz e-ticaret sitesi size çok daha fazla kar sağlayacaktır. Burada önemli olan insanların taleplerini karşılayabilecek ürünleri satışa sunmaktır. Talepler doğrultusunda ilerlenirse, kazanç sağlamak daha da kolaylaşacaktır.

Oto Yıkama Ve Bakım Hizmetleri
Oto Yıkama Ve Bakım Hizmetleri

Oto Yıkama Ve Bakım Hizmetleri

Günümüzde iş yapım şekilleri değişmeye devam ediyor. İnsanlar, zamanla yarıştığından dolayı arabasını yıkatmak için bir oto kuaföre gitmek istemiyor. Günümüzde çok fazla denenmemiş bir iş fikri olan oto yıkama ve bakım hizmetleri, yirmi bin tl ile yapılacak işler arasında.

Halı Yıkamacılığı
Halı Yıkamacılığı

Halı Yıkamacılığı

Çok fazla maliyetli olmayan halı yıkama makinelerinden satın alıp ufaktan işe başlayabilirsiniz. Bu iş, işçi olarak kazanmış olduğunuz paradan daha fazlasını elde etmenize olanak sağlayacaktır. Elinizde bulunan 20 bin tl ile ne iş yapılır demeyin. Halı yıkamacılığı işini, yerel bölgenizde iyi bir şekilde pazarlarsanız, beklediğinizden çok daha fazla kişinin ilgisini çekersiniz.

Altına Yatırım Yapmak
Altına Yatırım Yapmak

Altına Yatırım Yapmak

Riski sevmeyen bir kişiliğe sahipseniz, 20 bin tl sermaye ile neler yapılır sorusunun cevabını altına yatırım yapmak olarak cevaplayabilirsiniz. Riski sevmeyen ve elindeki paranın heba olacağı korkusuna kapılan kişiler, altın almayı düşünebilirler. Altının son beş yıllık getirisine baktığımızda çok önemli kazançların elde edilmesine olanak sağladığını görmekteyiz.

Motorlu Kargo Sistemi Geliştirin
Motorlu Kargo Sistemi Geliştirin

Motorlu Kargo Sistemi Geliştirin

Günümüzde e-ticaret giderek önemini arttırıyor. İnsanlar, internet üzerinden vermiş oldukları siparişlerin aynı gün, hatta aynı saat içerisinde ellerinde olmasını arzuluyor. İşte geleceği görerek açacağınız bir motorlu kargo şirketi 20 bin tl sermaye ile dahi güzel paralar kazanabilmenize olanak tanıyacaktır. Bu iş için çok pahalı olmayan dört beş tane motor almanız, bu işe girmeniz için yeterli olacaktır.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Kategorideki Rastgele Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir