10 Milyon TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı GARANTİ iş Fikirleri

Büyük projeler, büyük yatırımlarla mümkün olabiliyor. Kimi zaman bazı işler öyle popüler oluyor ki yatırdığınız parayı birkaç katına kadar çıkarabiliyorsunuz. Bu yazımızda 10 milyon TL sermaye ile hangi işler yapılabileceğine değinmek istiyoruz. Zira 10 milyon TL paranız varsa, her şeyden önce detaylı araştırma yapmanız, hangi işin daha iyi olabileceğini düşünmeniz şart. Web sitemde ki diğer iş fikirleri ile ilgili yada para kazanma hakkında yazılarda bulabilirsiniz.

10 Milyon TL ile Ne iş Yapılır

  1. Alışveriş Merkezi Açmak
  2. Havayolu Şirketi Kurmak
  3. Petrol Arama Şirketi Kurmak
  4. Özel Üniversite Kurmak
  5. Ticari Helikopter işi Yapma
  6. Lunapark Açmak
  7. Özel Banka Açmak
  8. Yat Satın Alıp Kiralamak
  9. Otel Açmak

10 Milyon TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı İş Fikirleri Neler

Alışveriş Merkezi Açmak
Alışveriş Merkezi Açmak

Alışveriş Merkezi Açmak

Alışveriş mağaza kültürü dünyada olduğu gibi ülkemizde de gelişiyor. İnsanlar artık açık pazar alanları yerine, bu AVM denilen yerlere gitmeyi tercih ediyorlar. Daha cazip gelen alışveriş merkezlerinin kazançları, yatırıma bağlı yüksek olabiliyor. Eğer 10 milyon TL ile nasıl bir iş açarım diyorsanız, aylık getirisi 300 bin TL’yi aşan alışveriş mağazasını düşünebilirsiniz.

Havayolu Şirketi Kurmak
Havayolu Şirketi Kurmak

Havayolu Şirketi Kurmak

Havayolu şirketi denilince akla milyar liralar gelebilir. Çoğu kişi havayolu şirketi açmanın maliyetinin çok yüksek olduğunu düşünebilir. Ancak bu iş çok karlı olduğundan, 10 milyon yatırımla uçak kiralama modelini geliştirebilirsiniz. Aylık getirisinin minimum 500 bin TL olduğu bu fırsat için detaylı araştırmalar yapmanız gerekiyor. Zira kendinize ait uçak satın almanız mümkün olmayacak.

Petrol Arama Şirketi Kurmak
Petrol Arama Şirketi Kurmak

Petrol Arama Şirketi Kurmak

Petrolün değerini kaybetmeye başladığı bu yüzyılda, petrol arama şirketi kurmak mantıksız gelebilir. Ancak maliyetlerinin düşmesi ve petrolün en az 50 yıl daha değerini koruyacağı tahminleri, petrol arama şirketi açmayı cazip hale getiriyor. Bunun için ihtiyacınız olan bir iş planı yapmak. Küçük ölçekli, çok fazla harcama gerektirmeyen şirket açarak, petrol aramaya başlayabilirsiniz.

Özel Üniversite Kurmak
Özel Üniversite Kurmak

Özel Üniversite Kurmak

10 milyon TL ile yapılacaklar işler listesinin diğer bir üyesi, özel üniversite kurmak. Zira bu iş fikirleri, diğerlerine göre çok daha zorlu süreçlerden oluşuyor. Devletten gerekli izinlerin alması, belgelendirme konuları gibi pek çok durum sizi bekliyor.

Eğitim alanında açacağınız özel üniversitelerin maliyeti ise 10 milyondan 100 milyona kadar çıkabiliyor. Sizde kendi bütçenize göre 10 milyon lira karşılığında özel üniversite açabilir, yıllık olarak 2 milyona yakın para kazanabilirsiniz.

Ticari Helikopter işi Yapma
Ticari Helikopter işi Yapma

Ticari Helikopter işi Yapma

Kar marjı çok yüksek bir iş yapmak istiyorsanız, 10 milyon lirayla ticari helikopterler satın alabilirsiniz. 5 milyon liraya 2 adet ticari helikopter alarak, meraklıları için hizmet sağlayabilirsiniz. Helikopterin yakıtı ve çeşitli diğer ayrıntılar düşünüldüğünde, masraflı bir iş olacağı olasılıklı.

Ama elde edeceğiniz kazançlar düşünülürse, bu masrafı yapmaya değer diye düşünüyoruz. Ticari helikopter satın almak, karlı iş fikirleri listemizin ön plana çıkanlarından birisi.

Lunapark Açmak
Lunapark Açmak

Lunapark Açmak

Eğlence sektöründe başarılı olabilirim diye düşünüyorsanız, size en karlı iş fikrini sunuyoruz. 10 milyon TL paranızı lunapark açarak değerlendirebilirsiniz. Yaz aylarının en çok ziyaret edilen mekanlarının başında gelen lunaparklar, her yaş gurubuna hitap ediyor.

Kar oranlarından çok müşteri potansiyelinin çok fazla olduğu lunapark fikrini, değerlendirip düşünmenizi tavsiye ediyoruz. 10 milyon lirayla açılmış, aylık 200 bin lira üzeri kar getiren çok sayıda lunaparkın olduğunu söyleyebiliriz.

Özel Banka Açmak
Özel Banka Açmak

Özel Banka Açmak

Düzenlemelere göre banka açabilmek için en az 30 milyon lira paranız olması gerekiyor. O zaman 10 milyon lirayla banka mı açılır demeyin, zira banka işletimi, uğraştırıcı ancak çok yüksek kar oranı olan bir sektör.

Eğer bu işe gönül verdiyseniz, dilerseniz banka açmak isteyen diğer insanlarla iletişime geçebilir, projenizi bu sayede gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar maliyetli olursa olsun, getirisini görünce çok şaşıracaksınız.

Yat Satın Alıp Kiralamak
Yat Satın Alıp Kiralamak

Yat Satın Alıp Kiralamak

Yatlar, son dönemlerin eğlence merkezlerinden birisi olmuş durumda. Özellikle genç milyonerlerin ilgi odağında olan yatlar, girişimcileri heyecanlandıran iş fikirlerinden birisi.

Lüks olma durumuna göre fiyatları değişen yatlarda nasıl hizmet vereceğinizi belirledikten sonra bu işe başlayabilirsiniz. Lüks yatlarda hizmet vermek istiyorsanız, 2 tane alıp, hizmet verebilirsiniz. Bu işin kar marjının çok yüksek olduğunu ama iyice araştırılması gerektiğini belirtmeliyiz.

Otel Açmak
Otel Açmak

Otel Açmak

Kulağa biraz ilginç gelebilir, ancak otel açma fikri son yılların en cazip iş fikirlerinden birsi. Açacağınız otel, size hiç beklemediğiniz kadar kazanç sağlayabilir. Etrafınıza baktığınızda, birçok iş insanının otel işiyle uğraştığını görebilirsiniz.

10 milyon lirayla, istediğiniz bölgede orta ölçekli bir otel açabilir, burada hizmet verebilirsiniz. Aşağı yukarı aylık getirisi 250 bin lira civarında diyebiliriz. Kaç odalı olacağı, yeri, imkanları bu getirinin çok daha fazla olmasını sağlayabilir.

10 milyon TL sermayeyle açılabilecek iş fikirleri bunlar. Sizde kendinize en uygun olanını seçebilir, iyi bir araştırmadan sonra kazanmaya başlayabilirsiniz. Burada yer verdiğimi tüm işler, 10 milyon sermayeyle getirisi en yüksek olanlardan oluşuyor. Dilerseniz 10 milyon TL’nizi farklı yatırımlarda değerlendirebilirsiniz. Hangi işi açmayı planlıyorsanız, buna göre detaylı plan oluşturarak başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı