Oriflame Nedir, Katalogları, Şikayet ve Yorumları

Oriflame Türkiye firması olarak Network Marketing sistemini benimsemiş bir sistemle çalışmalarını sürdürmektedir. 21. Yüzyılın yeni ticari sistemi olarak görülen Network Marketing diğer adıyla ağ pazarlaması doğrudan satış için geliştirilmiş bir tür şeklinde ortaya çıkmıştır. Bu sistem kişinin tamamen kendi verdiği emeğin karşılığını alarak gelir sağlamasına imkan veren bir sistem olarak ortaya çıkmıştır.

Network Marketing son yılların en çok kullanılan ticari sistemlerinden bir tanesi olarak görülmektedir. Network marketing sistemi tüm ekibe eşit fırsatlar sunar. Network Marketing sistemi başlamak için herhangi bir deneyim gerektirmeyen, çalışma saatlerinin kişinin kendi tarafından belirlenmesi ne sağlayan yeni bir sistemdir. Network marketing nedir sorunuza cevap olacak makalemi inceleyebilirsiniz.

Oriflame Nedir

Oriflame nedir sorusunun cevabı son dönemin en çok merak edilen sorularındandır. Kişiye kendi emeğinin karşılığını net olarak veren network marketing sistemi ile çalışan Oriflame katalog firması son yılların en gözde kozmetik şirketi olarak kozmetik dünyasında giriş yapmıştır.

Şirket dünyanın en büyük kozmetik şirketleri arasında yer almaktadır. Dünya genelinde 3 milyona yakın kişiden oluşan satış ekibine sahip olan Oriflame genellikle cilt bakımı ve kozmetik ürünleri satışı ön plana çıkmaktadır.

50 yıldan fazla bir süredir dünyanın birçok yerinde kadın ve erkeklere dair ürünler üreten Oriflame kadın ve erkeklerin güzelliklerini ve bakımlarına destek olmaktadır.

Oriflame firması kadın ve erkekleri güzellik şansı sunarken aynı zamanda bu sektörde bir iş fırsatı da teklif etmektedir. Güzelliğin yanında aynı zamanda iş fırsatı sunması Oriflame tercih sebepleri arasında yer almasını sağlamaktadır.

Oriflame Nerede Kim Kurdu

Oriflame gibi büyük bir şirketin kimin tarafından kurulduğu en çok merak edilen durumlardan bir tanesidir. Oriflame kimin 1967 yılında Jones ve Robert of Jochnick kardeşler ve onların arkadaşları Bengt Hellsten ‘ın kurdukları iki odalı küçük bir ofiste başlamıştır. Oriflame nerede kuruldu sorusunun cevabı ise İsveç’tir.

Bu 3 kişinin hedefi farklı ürünler sunan farklı bir güzellik şirketi kurmaktı. Bu amaçla İsveç’in eşsiz doğasından esinlenerek doğanın izlerini taşıyan ürünler sunmayı hedef edinen şirket kurucuları 50 yıldan fazladır Bu işi yaparak bugün dünyada yaklaşık 3 milyon kişinin satış yaptığı 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren bir marka haline gelmişlerdir.

Oriflame Ürünleri ve Kullananlar Kimler

Oriflame İsveç’ten yola çıkarak dünyaya yayılmaya başlayan dünyanın en büyük kozmetik şirketleri arasında yer almaktadır. Kozmetik sektöründe birçok ürün ile gün yüzüne çıkan Oriflame 3 milyonun üzerindeki satış ekibi ile de yaklaşık 60 ülkede ürünlerinin satışını yaptırmaktadır. Peki, Oriflame ürünleri nelerdir? Oriflame kozmetik sektörünün ihtiyacı olan tüm ürünleri müşterilerine sunmaktadır.

Bu bağlamda cilt bakımı ürünleri, makyaj ürünleri, parfümler diğer kişisel bakım ürünleri, saç bakım ürünleri, aksesuarlar ve gıda takviyeleri Oriflame son yıllarda müşterilerine sunduğu başlıkları altında yer almaktadır.

Genel anlamda birçok kozmetik ürünleri üreten ve bir kadın ya da erkeğin ihtiyacı olan tüm bakım ürünlerine sahip olmayı garantileyen Oriflame üye olanların yorumları kontrol edildiğinde da son derece sevilerek kullanılmaktadır. Ayrıca gıda takviyesi ürünleri son yıllarda kişiler için önemli birer ürün olarak kendini göstermektedir.

Oriflame kullananlar özellikle fiyatlarının uygun olması, kaliteli ve pahalı marka ürünlerle yarışması, klasikleşen dudak nemlendirme balmı birçok kokusu, uygun fiyatına göre kaliteli ürünler üreten en sevilen markalardan bir tanesi haline gelmiştir. Bu sebeplerin yanında daha birçok sebep Oriflame firmasının tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Özellikle markanın en beğenilen ürünü her yıl markanın da kendi kilometre taşı olarak gördüğü Oriflame Tender Care yani balm adı verilen aynı zamanda yüksek nemlendirici oranı olan bir ürün şirketin en çok sevilen ürünü olarak görülmektedir. Klasikleşen tender care ürünleri Oriflame‘ın en çok beğenilen ürünleri arasında yer almaktadır. Oriflame tender care ürünleri her yıl satış rekorları kırmaktadır. Ayrıca Oriflame bayan parfümleri de rabet gören diğer ürünler içerisindedir.

Eğer bu ürünleri satın almak için tr.oriflame.com sitesine gidip hesap oluşturmanız gerekiyor. Bu şekilde de Oriflame sipariş nasıl verilir , oriflame danışman girişi nasıl yapılır ve oriflame nasıl para kazanılır gibi bir çok sorunuzun cevabını backofficelerde bulabilirsiniz.

Ayrıca ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediği nadir kozmetik markalarından bir tanesi olması da müşteriler için ayrıca tercih nedeni haline gelmiştir. Parfümler, renkli kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünleri Oriflame için en çok tercih edilen ürünlerdendir. Kişiler uygun fiyata kaliteli ürün almak için Oriflame tercih etmektedirler.

Oriflame Kazanç Planı

Oriflame kazanç planı iki şekilde değişmektedir. İlki Oriflame ürünlerini satarak para kazanma yöntemidir her ay yenilenen kataloğu ile satış yapmak isteyen kişiler çevrelerindeki kişilerden topladıkları siparişler ile kar ederek kazanç sağlayabilirler. Böylece hem satış yapmış hemde kazanç sağlanmış olur. Diğer para kazanma yöntemi ise satış yapılmadığı halde para kazanma yöntemidir.

Kişi ekibini ekibi büyüterek kazanç sağlayabileceği yöntemdir. Çevredeki arkadaşlarına, insanlara, dostlara oriflame tanıtılarak kişiler davet edilir. Oriflame davet ederek ekip kurmaya başlayan kişiler yeni üyelerin sponsoru olur. Ekibin nasıl büyüyeceğine dair destek olan sponsor bunun yanında iş ile ilgili yönetim becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler alarak da büyümeye devam eder. Sonuç olarak ekip ve başarı oranını artırarak daha çok kazanır.

Oriflame Güvenilir Mi

Cilt bakımı için önemli olan noktalardan en önemlisi kullanılan ürünlerin güvenli olup olmadığıdır. Bu bakımdan Oriflame güvenilir mi sorusu ürünler için gündeme gelmiştir. Cilt bakımında doğallık denilince çeşitli kuruluşlar tarafından verilen sertifikaların olması esastır.

Oriflame ürünlerini doğaya saygılı bir kitle için eco Beauty markasını yaratarak 1967 yılından bu yıla doğal ve organik içerikli ürünler geliştirmeye devam etmektedir. Bu sebeple kozmetikte gerekli olan sertifikalara sahip olan Oriflame Eco Beauty serisi ile de organik ürünler üreterek özellikle bu konuda olan çok hassas olan kişilere hitap etmektedir.

Oriflame Şikayetleri Var Mı

Memnun olan kullanıcılarının olduğu kadar oriflame şikayetleri olan kullanıcılarda vardır. Özellikle üyelikler ve Oriflame iade nasıl yapılır soruları ile ilgili şikayet alınmaktadır. Network şeklinde geliştiği için özellikle kişilerin birbirleri ile olan bağlantıları konusunda şikayet alınan Oriflame şirketi ödeme noktasında da bazı şikayetler almaktadır fakat bu durumlarda direk olarak şirket ile iletişime geçmek daha mantıklı olacaktır.

Oriflame Dolandırıcılığı

Her firmada olduğu gibi bu firmada da bireylerin aradığı diğer bir başlıkta Oriflame dolandırıcılığı olarak aramalarıdır. Fakat her işte her işte olduğu gibi mutsuz müşteri porföyü burada da olabiliyor. Bu adımları kolaylıkla aşmak için direk olarak Oriflame müşteri temsilcisi ile iletişime geçmek gerekmektedir.

Oriflame Üye Ve Kayıt Olma

Oriflame üye ve kayıt olma işlemleri oldukça basittir. Para kazanmak isteyen ya da Oriflame ürünlerinden indirimli faydalanmak isteyenler özellikle Oriflame üyeliğini deneme konusunda kendilerine şans verirler. Bu yüzden üye olmak için bazı kişisel bilgiler girilerek Oriflime üyelik sağlanabilir.

Oriflame üyeliği sonrası sistemden internet sitesinden üye olmak istiyorum butonuna basarak size dönüş yapılması sağlanır. Daha sonra daha deneyimli bir danışmana bağlı olarak yeni bir ekiple çalışmaya başlama durumu ortaya çıkar. Böylece iki şekilde para kazanma yolu kişilere açılmış olur.

Özetlemek gerekirse, Oriflame firması elli yılı aşkın süre önce İsveç’te kurulmuş olsa da Türkiye’de de network marketing piyasasında benimsenmiş ticari bir şirkettir. Oriflame firması özellikle kozmetik ürünleri ve katalogları ile son yıllarda kendini gözde bir şirket haline getirerek network marketing sektöründe çığır açmıştır. Kozmetikte gerekli sertifikalara zaten sahip olan Oriflame organik ürünler de üretir ki bu cildi hassas olan, alerjik insanlara da hitap etmektedir.

Oriflame şirketi, dünyanın büyük kozmetik firmaları arasında yer almaktadır. Genellikle cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinin satışı ile ön plana çıkan şirketin ürünlerinin Türkiye’de de fanları mevcuttur. Oriflame ürünleri; uygun fiyatlı olması, kaliteli ama pahalı olan ünlü markaların ürünleri ile yarışması, ürünlerinin klasikleşen kokuları ve tüm bunlarla birlikte kalitelerinin yüksek olması Oriflame’i, popüler markalardan bir tanesi haline getirmiştir.

Oriflame şirketinin pazarında siz de kazanç sahibi olmak isterseniz üye olmalısınız. Eğer halihazırda bu işi yapan bir tanıdığınız var ise onun kazanç takımına katılabilirsiniz. Eğer yoksa da sitesinden başvuruda bulunarak indirimli alımlar da yapma hakkı kazanırsınız.

Firma size bir ekibi sağlayacaktır. Kazancınızı iki yöntem ile sağlarsınız. Birinci yöntemde sizin etrafınıza satışınızı yaptığınız ürünlerden gelen kar yoluyla kazanç elde etmeniz söz konusudur. İkinci yöntem ise ekibinize başka insanları, örneğin arkadaşlarınız, da davet ederek, ekibinizi genişletip kazanç sağlayabileceğiniz bir yöntemdir. Daha iyisi ise, bu iki yöntemi aynı anda kullanarak kazancınızı kat kat arttırabilirsiniz!

Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 1 Ortalama Puan: 5]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...