30 Bin TL Sermaye ile Yapılacak En Karlı GARANTİ iş Fikirleri

Zorlaşan yaşam koşulları insanın çaresizliği git gide belirginleşmektedir. Bir başka değişle para baronlarının işçilerinin hakkını gasp ederek tam olarak alın terinin hakkını vermeyerek insanın elindeki kısıtlı bütçeyle kendine yetecek kadar kazanması ve kendi işinin patronu olması kaçınılmaz bir hal almıştır.

Bu yüzden küçük sermaye ile büyük kazançlar sağlamayı hedeflenmektedir. Aşağıda ki iş fikirleri sizin için extra para kazanma yollarına dönüşebilir.

Otuz Bin (30.000) TL Sermaye ile Ne iş Yapılır

  1. Tarım ürünleri yetiştirmek
  2. Solucan gübresi yetiştirmek
  3. Çorba Dükkânı Açmak
  4. Yemek Şirketi Açmak
  5. Fide Yetiştirmek
  6. Döner Dükkanı Açmak
Tarım ürünleri Yetiştirmek
Tarım ürünleri Yetiştirmek

Tarım ürünleri Yetiştirmek

Günümüzde birçok kişinin yeni yeni olarak ortaya çıkan ya da değeri gitgide anlaşılan ürünlere olan istekleri giderek çoğalmaktadır. Özellikle organik ve mavi yumurta olarak ortaya çıkan ürünlere istek artmaktadır.

Bir girişimci bu alanda bir bilgi sahibi olması durumunda, değişik bir sektör olan organik ürünler yetiştirmesi halinde işletmesini kendisi kurabilir. Bunun için yapması gereken en önemli detay, yetiştirmek istediği ürünün piyasalarda ne kadar ilgi gördüğüne bakması gerekir.

30 Bin TL gibi bir sermaye ile bu organik ürünlere kafa yorması durumunda, yetiştireceği ürünlerden kısa bir süre içerisinde ciddi anlamda fazla kazanç sağlayarak işletmesinin büyümesine katkıda bulunabilir.

Solucan Gübresi Yetiştirmek
Solucan Gübresi Yetiştirmek

Solucan Gübresi Yetiştirmek

Son yıllarda değeri daha fazla ortaya çıkan ve tarımda önemli alanlarda kullanılan bir tanesi de solucan gübresidir. Gübreler içerisinde en faydalı olan solucan gübresi düşük maliyetli bir iş olması ve kazancının çok fazla olması en fazla tercih edilen işler arasında yer almaktadır.

Bir girişimcinin elinde bulunan 30 Bin TL gibi bir sermaye ile birlikte devletin sunmuş olduğu hibe krediler sayesinde iş kolunu daha fazla büyüterek fazla kazanç elde edebilir. Bu alanda faaliyeti olan bir girişimcinin kendi sermayesi ile solucan çiftliğinden 3 ay gibi bir sürede kazancının iki katını kazanabilir.

Bu alanda ne kadar karlı bir yatırım olduğu anlaşılmaktadır. Bundan dolayı bu gibi işletme türünden 30 Bin TL gibi bir sermaye ile solucan çiftliği açmak mümkündür.

Çorbacı Dükkanı Açmak
Çorbacı Dükkanı Açmak

Çorbacı Dükkanı Açmak

Gıda sektörü geleceği daima parlak olan ve hiç ölmeyecek iş kolları arasında yer almaktadır. Kar marjı fazla olan gıda işleri arasında sıvı gıda işi olan çorbacılık bu işlere örnek olabilir. Sabahları ve akşam geç saatlerde rahatlıkla tüketilebilen, hafif yemek olması hasebiyle fazla tercih edilen bir gıda ürünüdür.

Çorba dükkanı açmak fazla maliyet istemeyen ve 30 Bin TL gibi bir sermayesi olan herkes, çorbacı dükkanı açabilir. Müşterilerin daha önce tatmadığı çorba türü yapmak daha fazla kazanmaya vesile olabilir.

Çünkü herkesin damak zevki farklı olabilir ama orta düzeyde yapılacak ve herkesin damağına uyacak çorba, fazla para kazandıracaktır. Bunun için ilk önce hijyen kurallara dikkat ederek çorbanın içerisine yabancı maddelerin düşmemesi için eldiven, ve saç maskesi takılmalıdır. Kendine güveni sağlayan kişi kısa süre içerisinde çorba dükkânından yüksek gelir elde etmesi mümkündür.

Yemek Şirketi Açmak
Yemek Şirketi Açmak

Yemek Şirketi Açmak

Özel sektör gitgide gelişme gösterdiği günümüzde yemek şirketlerine olan talepler artmaktadır. Özellikle de ofislerde çalışan kamu personeli sayısının artmasına bağlı, birçok şirket artık çalışanlarına yemek konusunda yemek şirketleri ile anlaşmanın doğru ve yararlı olacağı konusunda yemek hizmeti sunmaktadır.

Girişimci de 30 Bin TL gibi bir sermaye ile bu alanda hizmet vermek için yemek şirketi açıp, kamu ve özel şirketlere ve buna benzer farklı kurumlara yemek dağıtımı yaparak gelirini arttırma çabası içerisindedir.

Fakat bu alanda başarılı olanın tek şartı, dürüst olmak ve özellikle hijyen kurallara dikkat etmektir. Her alanda olduğu gibi müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Hijyen kurallarından taviz vermeyen işletmeci, duraklamaksızın yoluna devam etmesi ve fazla kazanarak ilerlemesi mümkündür.

Fide Yetiştirmek
Fide Yetiştirmek

Fide Yetiştirmek

Fidecilik, her tarım ürününü kapsamaktadır. 30 Bin TL gibi bir parayla her çeşit fide yetiştirmek mümkündür. Özellikle ilkbaharın başlangıcında sebze ürünleri yetiştirmek isteyen çiftçilerin, sürekli fide arama derdindeler. İlkel tarımın devam ettiği yerlerde fidecilik istenildiği kalitede yetişmesi mümkün olmadığı gibi, modern fidecilik yetiştirerek bu açığı kapatmak mümkündür.

30 Bin TL ile binlerce hatta milyonlarca fide alarak normal sermayenin 2-3 katı kadar kazanmak mümkündür. Bu işleri yapacak kişinin fide yetiştirme bilgisine sahip olması gerekir. Gerek bakımında gerekse yetiştirmesinde özen göstererek kaliteli fideler yetiştirmem mümkündür. Fidelerin yetişeceği zeminde toprağın bol mineral içermesi gerekir.

Döner Dükkanı Açmak
Döner Dükkanı Açmak

Döner Dükkanı Açmak

Fazla sermaye gerektirmeyen, girişimciyi fazla kasmayacak bir faaliyet olan dönercilik, 30 Bin TL ile bu işletmeyi kurmak mümkündür. Öncelikli olarak uygun dükkan kiralanır. Daha sonra birkaç masa ve sandalye temin edilir ve dönerciliğin demirbaşları olan malzemeler hazır olduktan sonra, satış yapılabilir.

Dönerci dükkanı açmak ne kadar kolay görünse de belirli bir tecrübe gerektirmektedir. Bu alanda hiç çalışmayan kişi gelip döner dükkanı açması durumunda kar yerine zarar etmiş olacaktır. Güvenilir olduktan sonra müşterilerin ilgilerini çekmek için de kesinlikle hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Hijyen kurallarının olmadığı yerde döner ne kadar güzel olursa olsun hiçbir anlam ifade etmez.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Kategorideki Rastgele Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir