Tumblr İle Para Kazanma Yolları SIFIR SERMAYE >Rehber içerik

Tumblr sitesi 2007 yılının Şubat ayında David Karp isimli Amerika vatandaşı tarafından kurulmuştur. David Karp 1986 doğumludur. Tumblr 2013 yılında Yahoo tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir şekilde büyümeye başlamıştır. Hatta site o kadar iyi başarılar elde etmiştir ki bazı zamanlarda instagram ve facebook’un da önüne geçmiştir.

Tumblr İle Para Kazanmak Mümkün mü

Tumblr ile para kazanmanın fazla bir yolu yoktur. Tumblr sitesi üzerinden para kazanan kişiler genelde webmaster diye bilinen daha çok SEO olan kişilerdir. Bunun sebebi tumblr sitesinin oldukça gerçekçi bir şekilde kurgulanmış olmasıdır.

Tumblr ağını blog, facebook ve instagram’ın birleşimi olarak düşünmek mümkündür. Tumblr üzerinden facebook gibi bir sayfa oluşturabilirsiniz, instagram gibi resim yükleyebilirsiniz ve blog gibi yazılar yazabilirsiniz. Bu sebeple tumblr üzerinden webmaster yaparak para kazanmak oldukça avantajlıdır. Bunun dışında tumblr üzerinden para kazanma yollarından biri de sitede popüler olmanızdır.

İlk bakışta bu işler zor gibi görünebilir. Fakat bir webmaster tanıdığınız var ise görüşmeler yaparak işin inceliklerini öğrenmeniz mümkündür. Webmaster yaparak para kazanmak çok zor ya da çok kolay olarak nitelendirilemez. Ama bu şekilde para kazanmak istiyorsanız çabalamanız gerekir. Seo çalışmaları ile ilgili incelikleri öğrenerek ve bunları uygulayarak tumblr üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Seo Çalışması İle Tumblr Üzerinden Para Kazanmak
Seo Çalışması İle Tumblr Üzerinden Para Kazanmak

Seo Çalışması İle Tumblr Üzerinden Para Kazanmak

Seo konusundan az çok haberdar iseniz backlink kavramının ne kadar önemli olduğunu da biliyorsunuz demektir. Tumblr’dan gelen backlinkler google için oldukça önemlidir. Google için doğal backlinkler çok önemlidir. Bu sebeple de tumblr üzerinden yapılan seo çalışmaları google için çok önemli olmaktadır.

Burada anlatılan sıradan backlink sistemi değildir. Tumblr üzerinden yapılan web sitesine tıklama şeklinde olmaktadır. Burada yapılması gereken tumblr kullanıcılarını sitenize yönlendirmek olacaktır.

Eğer extra olarak backlink satarak para kazanma şeklide size extra iş fikirleri sunabilir. Bunu yapabilmek içinse seo ve pazarlama bilgilerinizin çok az da olsa olması gerekmektedir. Eğer bu konularda bilginiz yok ise yaptığınız işlerin faydadan çok zararı olur.

Tumblr Takipçi Arttırarak Para Kazanma
Tumblr Takipçi Arttırarak Para Kazanma

Tumblr Takipçi Arttırarak Para Kazanma

Kazanç yollarından biri de facebook ve instagram da olduğu gibi takipçilerin artması olmaktadır. Tumblr sayfanızda ne kadar çok takipçiniz olursa kazanacağınız paralar da o kadar fazla olmaktadır. Tumblr üzerinden kısa sürelerde oldukça fazla takipçiye ulaşabilirsiniz. Facebook, instagram ya da twitter da bu kadar kısa sürelerde çok takipçi elde etmek neredeyse imkansızdır. Bu sebeple tumblr bu konuda oldukça başarılı bir platformdur.

Tumblr üzerinden para kazanmak pek çok kişiye zor gelmektedir. Fakat iyi bir çalışma ile bu platformdan para kazanmak mümkündür. Tumblr üzerinden webmaster kişilerin para kazanması oldukça kolaydır.

Webmaster kişiler internet üzerinde site kurma işi yapmazlar. Bu kişiler siteleri arama motorlarında üst seviyelere taşıyan kişilerdir. Bu kişiler SEO olarak da adlandırılırlar.

Webmaster kişiler tumblr üzerinden nasıl para kazanıyor diye düşünebilirsiniz. Bir site google aramalarında üst sıralara çıkmak istiyorsa bu sitenin sürekli güncel ve aktif olması gerekmektedir. İşte bu aşamada tumblr devreye girer. Google sıralamalarında üst sıraya çıkmak isteyen sitenin blog çalışmaları yapılır ve referansı olunur ve sitenin linki tumblr üzerinden paylaşılır.

Link paylaşımlarının doğruluğu ve gerçekliği google için oldukça önemlidir. Bu linkler ne kadar doğru ise google için o kadar kıymetli olmaktadır. Genelde bu işlemler site sıralamasını çok etkilememektedir. Fakat SEO çalışmaları için önemli olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.

Tumblr Satış Ortaklığı İle Para Kazanma
Tumblr Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Tumblr Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Tumblr üzerinden para kazanmanın bir diğer yolu ise satış ortaklığı yapmaktır. Tumblr sitesi satış ortaklığı yapabileceğiniz mükemmel bir sitedir. Diğer sosyal ağların aksine tumblr ile satış ortaklığı yaptığınız zaman hızlı bir şekilde geri dönüş alabilirsiniz.

Fakat bunu yapabilmeniz için takip ve beğenilerinizin belli bir seviyede olması gerekmektedir. Aksi takdirde tanınmadığınız için bu yolla para kazanmanız mümkün olmayacaktır. Tumblr sitesinde tanınıyor olmak satış ortaklığı açısından önemlidir.

Tumblr diğer sosyal ağları içinde barındıran bir sitedir. Bu sebeple de diğer sosyal ağlarda kullanılan para kazanma yöntemlerini tumblr da kullanmak mümkündür. Tumblr sitesinin Türkiye pazarında belli bir potansiyeli bulunmaktadır.

Bu sayede webmaster, blog yazma ya da satış ortaklığı yöntemleri ile bu site üzerinden para kazanmak oldukça kolaydır. Küçük bir çalışma ile takipçi sayınızı artırarak tumblr üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tumblr üzerinden para kazanmanın en garanti yöntemi webmaster yöntemidir. Eğer bu tarz konulara ilginiz varsa webmaster üzerinden çalışmalar yapabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Fakat bu yöntem ile uğraşmak istemiyorsanız blog yazarak para kazanma ya da satış ortaklığı yöntemi ile de güzel paralar kazanabilirsiniz.

Tumblr üzerinden para kazanmayı düşünüyorsanız satış ortaklığı yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir. Günümüz teknolojisinde bilgisayar ve internet bilgilerinizi geliştirerek bu sektörden para kazanmanız çok kolaydır. Fakat her işte olduğu gibi bu işte emek gerektirmektedir. Çalışmalar yaparak kendinizi geliştirebilir ve kısa sürede ilerleyebilirsiniz. İleride ne olacağı bilinmese de günümüzde satış ortaklığı oldukça önemli bir konudur.

Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 2 Ortalama Puan: 4.5]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...