Ünlüler ve Yazarlar

Spencer Johnson Kimdir, Sözleri ve Kitapları, Çalışmaları

Spencer Johnson kimdir

Spencer johnson, kitapları ile dünya çapında bir üne sahip Amerikalı bir yazar. Peki, Spencer Johnson kimdir? Sorusunun detaylı cevabına gelince başarılı bir eğitim hayatı olan yazar, 1957 yılında Kaliforniya’da bulunan Notre Dame Lisesi‘nden mezun oldu. 1963 yılında ise Güney Kaliforniya Üniversitesi‘nden lisans diplomasını aldı. Yüksek lisansını ise İrlanda Kraliyet Cerrahları Koleji‘nde tamamladı. Bu saygın koleji, M.D. psikolojik derecesinde bitirdi. Amerikalı yazar, hayatı boyunca iki kere evlendi. Yazar ve yönetim danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Amerikalı yazar, 1998 senesinde yayımlanan Who Moved My Cheese adlı romanı ile 26 milyon gibi önemli bir satış rakamına ulaşarak milyonlara yazıları ile ulaşmıştır. En çok okunan yazarlar arasında yer almaktadır.

Spencer Johson Nerede Doğdu
Spencer Johson Nerede Doğdu

Spencer Johnson Nerede Doğdu

Spencer Johnson Mitchell 24 Kasım 1938 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzey batısında yer alan eyaletlerden biri olan Güney Dakota Watertown‘da dünyaya geldi.

Spencer Johnson Nerede Yaşıyor

Spencer Johnson, Hawai ve New Hampshire’da uzun yıllar yaşamına devam etti. 3 Temmuz 2017 tarihinde ise San Diego, Kaliforniya’da insanlara rehberlik eden kitaplarını arkasında bırakarak sonsuza değin kalplerde ve akıllarda bıraktığı izlerle hayata gözlerini yumdu.

Spencer Johnson’ın Kitapları Nelerdir

Amerikalı ünlü yazara ait Spencer Johnson kitapları denilince akla gelenler:

  • Who Moved My Cheese – Peynirimi Kim Kaptı
  • Kendim için Bir Dakika
  • Armağan
  • Bir Dakikalık Baba
  • Bir Dakikalık Öğretmen
  • Bir Dakikalık Anne 
  • Bir Dakikalık Satıcı

– Who Moved My Cheese – Peynirimi Kim Kaptı?

Yazarın en çok satılan eseri, bu eser kişisel gelişim türünde kaleme alınmış. Okuyucularına hayatlarına yeni değerler katmayı tavsiye ederken, bir hikaye ile kaçırılan fırsatların sorgulanmasının da önünü açıyor. Hayatını düzene sokma konusunda motivasyona ve pozitif enerjiye ihtiyaç duyan kişiler için mutlaka okunması tavsiye edilen kitaplar arasında.

– Kendim için Bir Dakika

İnsanların günlük hayatın içinde kendilerini hep geri plana iterek mutsuzluğa doğru sürüklendiğini vurgulayan bir kitap. Kendisine zaman ayıran ve kendisi ile ilgilenerek mutlu olmayı bilen insanların çevrelerindeki insanları da farkında olmadan ya da olarak mutlu etmeye başladıkları noktasına okuyucunun dikkatini çekiyor. Önce Kendini mutlu etmenin yollarını içeren kitap, içeriğinde kendinden yola çıkarak çevrenin mutluluğunun da sağlanabileceğini güzel ve akıcı bir dil ile okuyucularına aktarıyor. Okunması tavsiye edilen kitaplardan biridir.

– Armağan

Anı yakalamak ve anı yaşayabilmek için yaşamın her döneminde uygulanması gereken bir yöntem kitap severlere anlatılıyor. Yalın bir dil içeren tatlı bir hikaye eşliğinde okuyucu yaşam serüvenine dalıyor.

– Bir Dakikalık Baba

Amerikalı yazar, eşinin ölümünden sonra iki çocuğunun hayatına dokunmaya çalışan bir babanın öyküsünü okuyucuları ile paylaşıyor.

Bir Dakikalık Öğretmen, Bir Dakikalık Anne, Bir Dakikalık Satıcı yazarın beğenilerek okunan diğer kitaplarından bir kaçıdır.

Spencer Johnson’ın Çalışmaları

Spencer Johnson, yazarlık ve yönetim danışmanı olarak şahıslara, şahıs şirketlerine ve global ölçekli şirketlere liderlik yapmış. Bıraktığı eserleri ile kişileri, yöneticileri hayata karşı cesur adımlar atmaya, kendi güçlerini fark etmeye davet etmiştir. Kişisel gelişim alanında verdiği eserler, söyleşileri ile her yaştan insana yol göstermeye ve yaşamı ile örnek olmaya çalışmıştır. Onun yaşamı, kişisel gelişime adanmış bir hayattır.

Spencer Johnson’ın Motivasyon Sözleri Nelerdir

– Korkmayı bıraktığınızda, kendinizi iyi hissediyorsunuz.

– Korktuğunuz şey, asla hayal ettiğiniz kadar kötü değildir. Zihninizde biriktirdiğiniz korku aslında var olan durumdan daha kötüdür.

– Değişim için en büyük engelleyici, kendi içinizde yatıyor.

– Eğer korkmamış olsaydınız, ne yapardınız?

– Eğer değişmezseniz, nesliniz tükenebilir.

– Yarın için üzülmeyin, bırakın yarın kendisi için üzülsün… Her geçen günün kendine yetecek kadar derdi vardır… Kaldı ki, bugün, dün kaygılandığınız yarın değil midir?

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı