Lionbridge Türkiye ile Para Kazanma, Ödülleri, Üyelik ve Kayıt

LionBridge Nedir

Lionbridge şirketi, 1996 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinde kurulmuştur. Para kazanma adımlarında kişilere yardımcı olabilir.

Şirketin orijinal adı Lionbiridge Technologies, Inc. Kuruluşundan günümüze pek çok başarılı projeye imza atan dünya çapında kısa sürede tanınan firmalar arasında yerini alan Lionbridge yerelleştirme, yazılım test, lokalizasyon ve dil çeviri için yazılım ve servis çözümleri konuları başta olmak üzere birçok konuda kendisine başvuran firmalara kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmaktadır.

LionBridge Kurucusu ve Yöneticileri Kimlerdir

Başarılı firmanın icra kurulu başkanı, kurucusu ve yönetim kurulu başkanı merak edilmektedir. Firmanın şu anki CEO’su 24 Temmuz 2017 yılında bu göreve getirilen John Fennelly’dir. Lionbridge şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı ise Rory Cowan. Firmanın projeleri ve çalışmalarında bu isimlerin önemli katkıları bulunduğu tartışmasızdır. Profesyonel yönetici ve çalışan kadrosu ile sektörde ilk akla gelen ve başvurulan firmalarda ilk sıralarda Lionbridge geliyor.

LionBridge Kurucusu
LionBridge Kurucusu

LionBridge Öne Çıkan Yatırımları

Dünyada en büyük yerelleştirme sağlayıcısı olan Bowne Global Solutions’ı satın alarak 2005 yılında büyük ve etkili bir adım atmıştır. Atılımlarına devam eden dev firma, 2014 yılında çok konuşulan başka bir yatırımda başrolü üstlenmiştir.

Bu yılda Kosta Rika merkezli dijital pazarlama hizmetleri alanında faaliyet gösteren Darwin Zone’u ve içerik bağlantısı yazılım firması Clay Tablet Technologies firmasını bünyesine katmıştır. Lionbridge, 2015 yılında çeviri hizmetleri sağlayıcısı olan CLS Communication ve yasal çeviri şirketi Geotext’i satın almıştır.

2018 yılının aralık ayında ise Lionbridge, büyüme hedefleri doğrultusunda kalabalık bir çeviri ve Al eğitim veri sağlayıcısı olan Tokyo merkezli Gengo tamamen devir alarak firmasının vizyonuna uygun ses getiren bir adım daha atmıştır. Lionbridge, içinde bulunduğumuz dijital çağda rakiplerinin yatırım hızını takip etmekte zorlandıkları bir firma olma niteliğini korumaktadır.

LionBridge Türkiye Giriş
LionBridge Türkiye Giriş

LionBridge Türkiye Giriş

Lionbridge Türkiye giriş üzerinden Türkiye’deki kullanıcıları için yapılabilecek işlemler kategorisi çok fazla geniş olmamakla birlikte tercih edilmektedir. Ödenen ücretler değerlendirildiğinde yapılacak işlemler azımsanamaz. Türkiye için çalışma pozisyonlarına göz atıldığı zaman, oyun konsolu denetleyici (Games Console Tester-Turkey), kişiselleştirilmiş internet reklamları değerlendiricisi (Personalized Internet Ads Assessor Turkey).

Lionbridge web sitesi, dil seçenekleri arasında Türkçe dili mevcut değildir. Bu sebeple İngilizce dil bilgisi gereklidir. İngilizce dilini yeterli seviyede bilmeyenler bu işlere başvurmamalıdır. Lionbridge, dil çevirileri için yazılım ve servis çözümlerini üst kalitede sağladığından İngilizce Türkçe çeviri siteleri sayesinde bu işi yapabilirim diye düşünmek yanlış olmaktadır.

LionBridge Hangi Ülkelerde Var
LionBridge Hangi Ülkelerde Var

LionBridge Hangi Ülkelerde Var

Lionbridge, Türkiye dışında Belçika, Hollanda, İrlanda, Slovakya, Polonya, Fransa, İspanya, İngiltere, Almanya, Danimarka, Kosta Rika, Tayvan, Çin, Tayland, İsveç, Japonya, Hindistan, Güney Kore, Brezilya, Kanada ve kurulduğu ülke olan Amerika Birleşik Devletleri ile toplam 29 ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Lionbridge Al, çok dilli kitle kaynaklı Al eğitim verilerini, makine öğrenen geliştiricilere sağlamakta olan isteğe dayalı bir platform olarak dünya çapında beğenilmektedir.

LionBridge Aldığı Ödüller
LionBridge Aldığı Ödüller

LionBridge Aldığı Ödüller

Yıllara göre Liobridge başarılı çalışmaları pek çok ödül almıştır. Bu ödüller şöyle sıralanabilir:

  • 2006 yılından günümüze her yıl ilk 20 Eğitim Dış Kaynak Şirketi olarak seçilmektedir.
  • 2008 yılında Microsoft’a “Dünya çapında geliştirme, test ve küreselleşme hizmetleri” sağlaması için “Yılın Satıcısı” seçildi.
  • 2012 yılında Uluslararası Dış Kaynak Uzmanları Birliği tarafından dünyanın en iyi dış kaynak sağlayan firmalarının bir listesi olan “Global100” olarak isimlendirildi.
  • 2012 yılında Müşteri Etkileşimi Çözümleri Dergisi tarafından verilen “2011 Yılın Ürünü Ödülü”nü Lionbridge’s Geofluent aldı.
  • 2013 yılında üçüncü yıllık Marketo Gelir Performansı Mükemmellik Ödülleri’nde finalist oldu.
  • 2015 yılında Forbes tarafından Amerika’nın en güvenilir 100 şirketi arasında yer aldı.
  • 2015 yılında Common Sense Advisory tarafından dünyanın bir numaralı dil hizmeti sağlayıcısı olarak listelendi.
  • 2016 yılında Müşteri Dergisi tarafından verilen “Yılın Ürünü Ödülü’nü aldı.
Lionbridge Üyelik ve Kayıt
Lionbridge Üyelik ve Kayıt

Lionbridge Üyelik ve Kayıt

Lionbridge, üyelerine önemli bir ek gelir imkanı sağlayan saygın bir firma. Üye olmak için www.lionbridge.com sitesine giriş yaparak üyelik koşullarını taşımanız gerekiyor. Üyelik koşullarını taşımanız halinde üyeliğiniz onaylanıyor. Üye kayıt formunda istenilen bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması üyelik için ön koşul. Detaylı üyelik ve kayıt bilgileri için firmanın iletişim bilgileri üzerinden firma yetkili müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Lionbridge Hakkında Genel Değerlendirme

Lionbridge çalışanları ve ek gelir olarak bu kuruluş için çalışanların büyük çoğunluğu firmanın çalışma prensiplerinden, hizmet ve ücret politikalarından memnuniyetlerini internet üzerinde paylaşılan yorumların yer aldığı platformlar üzerinden paylaşmaktadırlar.

Lionbridge, yerelleştirme ve Al eğitim veri hizmetleri sağlayan büyük ve kurumsal kimliğe haiz bir firma olarak dünya çapında beğenilen proje ve yatırımlarla adından söz ettirmeye devam etmektedir. Çok sayıda çalışanı ile birlikte dijital dönüşümler ve teknolojik ilerlemeler paralelinde vizyonunu yenileyen, örnek bir strateji izlemektedir.

Bu makaleye 2 YORUM yapıldı

  1. Lionbridge hakkında herkes birşeyler yazmış ama siz konuyu özetlemişsiniz başarılı bir makale…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir