Kripto Para, Bitcoin ve Altcoin Alım Satım İşlemleri Nasıl Yapılır

Bitcoin ve Altcoin Alım Satım İşlemleri Nasıl Yapılır

Kripto para, dijital ve sanal olan bir para birimidir. Kripto paranın kendine özel bir şifreleme sistemi vardır. Bu şifreleme işlemini yaparken kriptoloji biliminden faydalanır. Bu şifreleme işleminde yazı, sayı veya herhangi bir mesaj şifrelenerek güvenli ortama getirilir. Kripto paralar organiktir yani hiçbir hükümetin himayesi altında değildir. Bu durumda kripto para birimi güvenli kılmaktadır.

Kripto para, kayıt tutma yöntemi ile işler. Bu sayede ağındaki işlemleri güvence altına alır, doğrular ve yeni tokenlerin yani jetonların kontrolü sağlar. Bu kontrol sistemi kripto algoritması ile olmaktadır.

Kripto Para, Bitcoin ve Altcoin Alım Satım İşlemleri Nasıl Yapılır

İlk başta söylediğimiz gibi kripto para herhangi bir hükümete bağlı değil. Bu sanal paraların üretimi ise tamamen kullanıcı kaynaklı olarak yapılıyor. Kullanıcı alım-satım yaparak kripto parayı canlandırıyor. Tabi kripto para birimleri sınırlı sayıda bu ortamda bulunmaktadır. Kullanıcının git gide bu para birimini bulması zorlaşabilir.

Kripto para, bazı ülkelerde yasal olsa da bazı ülkelerde bu durum değişmektedir. Eğer hesabınıza düzenli bir para girişi olduğu tespit edilirse bu paradan vergilendirme yapılabilir. Eğer ki bu kazanç durumunuz sorgulanırsa maliyeye bu işlemi kripto paradan kazandığınızı söyleyebilirsiniz. Hesap dökümlerinizi kullanarak bu durumu kanıtlayabilirsiniz.

Kripto Para Alım Satım İşlemleri Nasıl Yapılır

Öncelikle kripto para birimi ikiye ayrılmaktadır. Birisi bitcoin diğeri ise altcoin. Siz de bu kripto para birimlerine sahip olmak istiyorsanız bunun iki yolu vardır. İlki madencilik denilen bir yöntem ile ödül olarak almak. Madencilik sisteminde size kriptogratif şifreler verir bir nevi matematik soruları gibidir siz bu şifreleri çözdüğünüz zaman size istediğiniz kripto para birimi verilir.

Bir diğer kripto para alma yöntemi ise bilindik platformlara üye olmaktır. Öncelikle bilmeniz gereken kripto para satan her siteye güvenmek yanlıştır. Güvenilir bir site olduğunu adres çubuğunda yeşil ssl sertifika ile anlayabilirsiniz.

Bu sertifika güvenli olduğunu belirtir. Sitede üye olmak için sizden kişisel bilgileriniz istenir. Doğum tarihi, TC Kimlik no gibi bilgilerinizi buraya yazarak üye olabilirsiniz. Daha sonra sizin için bir sanal cüzdan oluşturulacak bu sayede kripto para borsasına girebilirsiniz.

Üyelikten sonra kripto para almak isterseniz. Gereken hesaba TL yatırarak kripto para alabilirsiniz. Site de para yatırma bölümüne tıklayarak istediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz daha sonra onayla demeniz gerekmektedir. Sonra size para yatırma kodu verecektir bu kodu not almayı unutmayın. Yatırma işlemi açıklama kısmına bu kodu girecekseniz. Daha sonra bu para işleme tabi tutularak gerekli işlemler doğru yapıldığında hesaba aktarılacaktır.

Aktarılan para, üyelik sitesinin alış/satış sekmesine tıklayarak. İstediğiniz kripto para birimini alabilirsiniz. Bitcoin, altcoin gibi… İstediğiniz kripto para birimini seçtikten sonra al diyerek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Ülkemizde de en fazla para yatırılan kripto para birimi bitcoindir. Bunun sebebi ise anonim olması, enflasyon veya çökme riskinin az bulunması, basit ve güvenilir olmasıdır. Bitcoin’de arz-talep ilişki çok önemlidir. Çünkü hükümetler paralarını istediği gibi basabilirler. Bitcoin’de ise bu durum söz konusu değildir. Bitcoin’in üretim sınırı vardır ve platformalar üzerinde yalnızca 21 milyon bitcoin bulunmaktadır. Bu yüzden talep arttıkça bitcoinin değeri de artmaktadır. Bu 21 milyon bitcoinin hepsi gün yüzüne çıkarılmamıştır.

Bitcoin üretmek epey zahmetli bir iştir para ile almaktan ziyade ödül olarak almaya çalışan bir çok madenci denilen kişi bulunmaktadır. Bu kişiler donanımlı bilgisayarlara sahip olmalıdırlar. Güçlü bir işletim sistemi bulunmalıdır. Bu sayede bitcoin için verilen şifreleri çözebilirler ve gün yüzüne çıkmamış bitcoinleri çıkartabilirler.

Eğer madencilik zahmetli geliyorsa, üye olduğunuz platformdan bitcoin alabilirsiniz. Tıpkı borsadaki gibi iniş ve çıkışların olduğu kripto para dünyasında inişlerde yatırım olarak bitcoin alabilir, çıkışlarda ise bitcoininizi satarak kar elde edebilirsiniz. Bitcoininizi üyesi olduğunuz siteden kripto para borsasından satarak nakit elde edebilirsiniz. Sattığınız bitcoinin değeri eft veya havale ile hesabınıza yatırılır.

Altcoin, bitcoine göre daha hızlı onay almak ve kripto para dünyasını hareketlendirmek için ortaya çıkmıştır. Bitcoinlerin sınırlı olması ve fazla talep olması altcoini ortaya çıkarmıştır. Transfer işlemleri bitcoine göre daha hızlı gerçekleşmektedir ve güçlü bir bilgisayara gerek yoktur.

Altcoin alırken dikkat edilecek noktalardan birisi de hangi altcoin türünü aldığınızdır. Piyasada yaklaşık olarak 300’e yakın altcoin türü bulunmaktadır. Her altcoin de kripto para borsasında bulunmaz. Buna göre yatırım yapılmalıdır sonuçta her yatırım aracı gibi bununda riskleri bulunmaktadır.

Altcoinleri daha iyi araştırarak yatırım yapmanızı öneririz. Bir kaç popüler olan altcoinler şunlardır: Litecoin, Ripple, Ethereum. Altcoin’e yatırım yapmak istiyorsanız ve pek bilginiz yoksa bu popüler olan türlerden araştırma yapabilirsiniz.


Kripto sektöründe ciddi paralar kazanıldığını, sektör içerisinde bulunan herkes yada sektör hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler kripto sektöründen ciddi paralar kazanıldığını biliyor.

Dijital paralardan nasıl para kazanıldığını sizde öğrenmek ister misiniz? Eğer düşünceniz bu yönde ise; Crypto Signal App ile mutlaka tanışmalı ve araştırmalısınız. Aşağıda CSTechnology şirketinin ürünlerini listeledim.

CsApp Hesap Açmak için TIKLAYIN

Detaylı Bilgi için : Burhan VAR >> +90 543 546 99 00

Hemen kayıt olup hesap açmak için cryptosignalapp.com ‘a tıklayın. Yada geçmiş trade sinyallerini görmek için cryptosignalapp.com/report ‘a tıklayın.

Tüm sorularınız için (11:00-23:00 arasında) +90 543 546 99 00 üzerinden benimle arama-whatsapp yada telegram (@burhanvar) yolu ile iletişim kurabilirsiniz.

Kripto Para, Bitcoin ve Altcoin Alım Satım İşlemleri Nasıl Yapılır

SERTİFİKALI – ÜCRETSİZ Bitcoin ve TRADE Eğitimlerine ŞİMDİ KATILIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir