Google’dan Para Kazanma Yolları Hakkında Temel Sırlar

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, mevcut kullanıcılarına her zaman doğru ve gerçek bilgiler sunmayı hedeflemiştir. Bunun için sürekli yenilik içerisinde olan Google para kazanma, kullanıcı destekli bir platform olmuştur. Bünyesinde barındırdığı uygulamalarla üstün yapay zeka teknolojilerini kullanmaktadır.

Mesleklerin artık dijitale dönüştüğü bir yüzyılda yaşadığımızdan Google bu konuda da kullanıcılarına para kazanmanın alternatif yollarını sunmuştur. Kişinin yeteneklerine göre eğitimleri de mevcut olan bu dünya şirketi bünyesinde belli içerikler ile gelir elde etmeniz kaçınılmazdır.

Google’dan Para Kazanma Yolları Nelerdir

Aşağıda sizin için özel google’dan para kazanma yolları hakkında bilgiler verdim. Artık para kazanma denildiği zaman aklınıza gelen tek araştırma kanalı burası. 🙂

Lider şirketler arasında yer alan Google arama motoru, kullanıcıların bünyesinde gelir elde etmeleri için alternatif yollar sunmuştur. Birçok eğitim ve olanak yaratan Google üzerinde gelir kaynağı bakımından en çok rağbet gören alanlar şunlardır:

  1. Google Adword ile para kazanma
  2. Google Adsense reklamlarıyla para kazanma
  3. Google Play Store üzerinden uygulama satarak para kazanma
  4. Google Play Store üzerinden ürün satarak para kazanma
  5. Google Seo hizmeti ile para kazanma

Google Adwords İle Para Kazanma

Google en büyük gelirini Google Adword yani reklamcılık hizmeti üzerinden kazanmaktadır. Birçok dünya lideri şirketleri dahi Google Adword aracılığı ile reklam vermektedir. Bunun nedeni arama motoru verilerinde üst sıraya yerleşmek ve daha çok görüntülemeye sahip olma fikridir.

Google aramalarında veya haritalarda sahip olduğunuz web sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlayan Google Adword, size en iyi gelir kaynağı sunar. Bunun için yapmanız gereken Google Adword üzerinden bir hesap oluşturmaktır. Bundan sonraki kısımlar ise belirlediğiniz anahtar kelime kalıpları ve kategorilerle reklam vermektir. Bu yöntem size etkili bir gelir kaynağı oluşturacak ve web sitenizdeki döngüyü artırmanızı sağlayacaktır.

Google Adsense İle Para Kazanma

İnternette web siteler içerisinde sörf yaparken karşınıza çıkan reklamların büyük bir kısmı Google Adsense’e aittir. Günümüzde çoğu web sitesi yayıncısının kullandığı Google Adsense reklamları, site içeriğine göre oluşturulup gelir kaynağı sağlayan bir yöntemdir. Aldığınız reklam gelirleri site üzerindeki sirkülasyona göre değişim göstermektedir.

Google Adsense ile para kazanmak için yapmanız gereken Google Adsense üzerinden bir hesap oluşturmaktır. Ardından reklam verme talebinde bulunup onay almayı beklemeye başlayabilirsiniz. Reklam talebiniz onaylandığında ise size gönderilen reklam kodlarını web sitenize dahil ederek, reklam hizmeti vermeye başlayabilirsiniz.

Google Play Store Üzerinden Para Kazanma

Günümüzde uygulama mağazalarında oluşturulan içerikler ve bu içerikler üzerinden verilen reklamlar oldukça büyük bir gelir kaynağı niteliğindedir. Google Play üzerinden para kazanabilmenin en iyi yolu ihtiyaca yönelik ücretli bir uygulama oluşturarak Google Play üzerinden satışa sunmaktır. Uygulamanız tercih edilebilmesi için benzeri olan ücretsiz uygulamalar arasında ciddi farklar oluşturup özellik eklemesi yapmalısınız.

Seo Hizmeti İle Para Kazanma

İngilizcesi, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltması olan Seo, arama motorlarına yönelik yapılan optimizasyon çalışmalarıdır. Arama verilerinde yükselmek adına yapılan tüm işlemlere Seo işlemleri denir.

Günümüzde oldukça popüler olan bu hizmet, artık tüm web sitesi kullanıcıları ve içerik üreticilerinde aranan bir nitelik olmaktadır. Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını ve birçok okuyucuya ulaşmasını istiyorsanız web sitenizin ve içeriklerinizin Seo uyumlu olmasını tavsiye ederiz.

Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 1 Ortalama Puan: 5]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...