En iyi Yabancı Bitcoin (Kripto Para) Borsalarının Tam Listesi

Bitcoin, hiçbir banka veya kuruluşla bağlantılı olmadan para transferi yapılabilecek bir dijital para birimidir. Bitcoin açık kaynak kodlu, tasarımı halka açık ve kimseye ait olmadan aynı zamanda kimsenin yönetmediği bir sistem ağıdır.

Günlük yaşamda olduğu gibi bitcoin sisteminde de bir cüzdana sahip olmak ve cüzdanınızı koruyabilmek tamamen size aittir. Bitcoin sistemi dünyanın her yerinde parayı kontrollü tutma ve alışveriş imkanını kolaylaştırmayı sağlar. Güvenlik önlemleriyle kullanıldığında oldukça önemli bir sistemdir.

Bitcoin Borsalarının Özellikleri Nelerdir
Bitcoin Borsalarının Özellikleri Nelerdir

Bitcoin Borsalarının Özellikleri Nelerdir

Günümüzde bitcoin borsası değeri sabit bir değer olmayıp zamana ve olaylara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bir anda artabileceği gibi bir anda düşüşe de geçebilir. Bu yüzden yüklü birikimlerin uzun süreli olarak bitcoin şeklinde saklanmaması tavsiye edilir. Yüksek riskli mülk değeri olarak tanımlanan bu dijital para birimini bir süre sonra kendi ülkenizde kullandığınız para birimine çevirmelisiniz.

Bitcoin ile yapılan ödemelerin geri dönüşü olmadığı için çalışılan şirketlere ve insanlara oldukça dikkat edilmeli, güven duygusunun sağlam bir şekilde oluştuğundan emin olunmalıdır. Bitcoin ağı anonim bir ağ olmadığı için tüm yapılan işlemler ve bakiyeler halka açık bir şekilde görülebilir. Bu yüzden kullanılan adreslerin tek kullanımlık adresler olması şiddetle vurgulanır.

Bitcoinin Tanınması
Bitcoinin Tanınması

Bitcoinin Tanınması

İlk zamanlarda dijital medyanın güvensiz görünümü nedeni ile ilgi görmeyen bitcoin, zamanla birçok kullanıcıya sahip oldu. Bunun nedeni ülkelerin politik olaylardan dolayı para birimlerinin değişken olması ve ekonomik durumlardaki sürekli çalkalanmalardır. Bitcoin para biriminin zamanla değer kazanması ve kullanan kişinin sattığı zaman büyük kar ediyor oluşu şu anki kitlenin oluşmasına büyük ölçüde sebep olmuştur.

En İyi Yabancı Bitcoin Borsaları Hangileridir
En İyi Yabancı Bitcoin Borsaları Hangileridir

En İyi Yabancı Bitcoin Borsaları Hangileridir

Dünyada bitcoin ve kripto para alışverişi yönetimi ile uğraşan birçok şirket bulunmaktadır. Bunlardan en çok ilgi görenler mevcut kullanıcılarına güvenli bir ortam yaratan, hızlı ve kolay para transfer işlemleri sağlayan şirketlerdir.

Dünya üzerindeki lider en iyi yabancı bitcoin borsalarının bazıları şunlardır:

 1. BaseFEX
 2. Binance
 3. Poliniex
 4. Bitrex
 5. CEX.io
 6. BitMEX
 7. Bitfinex
 8. Bybit
 9. Primebit
 10. Bitstamp
 11. indacoin
 12. Kraken

Dünyanın en düşük yatırım ücretlerini sunan ve güvenli bir ortam yaratan BaseFEX, yatırımcı odaklı bir şirkettir. Dijital paranın orijinalliğini benimseyen şirket, kullanıcı verilerini koruma konusundaki hassasiyeti ile de dikkat çekmektedir.

Binance borsası, dünyanın işlem bakımından en geniş hacimli ve en hızlı kripto borsalarından biridir. Paranını özgürlüğünü küresel olarak artırma gibi bir vizyona sahip olan şirketin, dünyanın her yerindeki insanlığın daha iyi bir yere gitmesi gerektiğini hedefler.

CEX.io oluşturduğu arayüz ve yarattığı güven ortamı ile kullanıcı memnuniyetini önemseyen önemli bir kripto borsa şirketidir. 2013’den beri piyasada olan bu şirket üzerinde birçok ödeme yöntemi ve gelişmiş sipariş eşleştirme algoritmaları bulunmaktadır.

Deneyimli finans uzmanları tarafından oluşturulan BitMEX, kullanıcılara sadece bitcoin kullandırarak ticaret piyasasına dahil olmalarını sağlayan bir şirkettir.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunma ayrıca ''Neler Yapıyorum'' bölümünün ilginizi çekeceğini düşündüğüm profesyonel web blogudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir