Network marketing nedir, üye zincirine bağlı bir iş koludur. Genelde internet üzerinden ya da tavsiye üzerine işler yürütülür. İlgili firmalar network marketing yazılımı kullanırlar. Network marketing yasaları ile de uygunluk içindedirler. Şirketler kullandıkları özel yazılımlar ile üye giriş çıkışlarını ve kazanç tablolarını kontrol edebilirler. Saadet zinciri gibi adlandırılabilir fakat sistemde sizin kendi çabalınız da gerekiyor. Örnek vermek gerekirse; üyelik konusunda insanları ikna etmek, onlara sistemi tavsiye etmek de bir çalışmadır. Ürünleri kullanıp çok memnun kaldığınızı belirtmek de bir çalışmadır. Böylece başka insanları da o ürünü kullanmaya ya da üye olmaya teşvik etmiş olacaksınız. siz de bu teşvikler sonucu ürün satımından ya da üyelerin kazancın prim sağlayacaksınız. Siz üstünüzdeki kişilere kazandıracaksınız. Sizin üyeleriniz çalıştıkça da siz belli oranda komisyon kazanacaksınız. Yani ortada bir zincirin halkalarından söz etmek mümkündür. Üyelerinizle birlikte zincirin halkalarını oluşturuyorsunuz. Bu halkanın başı sizsiniz denebilir.

Network marketinğ işleyişi nasıldır?

Çok kolay olan aynı zamanda kavraması da çok kolay olan bir iş koludur. Buna rağmen hala tartışılıyor ve hakkında çeşitli yargılarda bulunuluyor. Sistemin işleyişi hakkında olumlu söylemler olduğu gibi olumsuz söylemler de sıkça yer alıyor. Bakıyoruz ki bu sistemi hala pek çok kişi kavrayamamış. Network marketin neden yanlış anlaşılıyor? Network marketing zor tarafları nelerdir?

Network marketing nedirAslında bu sistemi duyar duymaz heyecanlanıp sonra da kısa sürede fikri değişenler oluyor. Sistemi çözemeyen bu üyeler sistemi etrafına yanlış lanse etmeye başlıyor. Zaten tavsiye üzerine kurulan bu düzende olumsuz yorumlar da yer almış oluyor. Negatif yöndeki tavsiyeler de o kişinin etrafındaki kişilerin üyelik durumunu olumsuz etkiliyor. Bu olumsuzluklar aslında tamamen üyenin sistemi kavrayamamasından kaynaklanıyor. Network marketing 8 temel tuğla bilgisi size bu konuda daha detaylı bilgi verecektir.

Bu sektörde pek çok titan firma da bulunmaktadır. Bu firmalar kendini network marketing olarak tanıtıyor. Bu firmalara üye olanlar network marketing hakkında olumsuz yorum yapabiliyor ama aslında bulundukları yer tam olarak network marketing değil. Bunların dışında gerçek ve kaliteli network marketing şirketlerine üye olup da aynı olumsuz yorumları yapanlar da bulunuyor. İşte bu kişiler sistemi yanlış anlayanlar diye tanımlanabilir.

Güvenli network marketing yatırım şirketleri bu işi hakkıyla yapan yerlerdir. Bu nedenle olumsuz yorumlar tamamen sistemin anlaşılamadığını gösterdiği söylenebilir. Bu konu hakkındaki detaylı bilgiler sitemizde ve network marketing youtube kanallarında anlatılıyor. Oluşan bu yanlış intibayı gidermek için daha çok araştırma ve inceleme gerekiyor.

Dikkat Edilecek Noktalar

Network sisteminde de diğer iş kollarında olduğu gibi bir yatırım yapmanız gerekebilir. Ne kadar emek harcarsanız o kadar kârlı çıkabilirsiniz. Neye karşılık ne aldığınızı sorgulamalısınız. Emek ve kar oranının değerlendirmelisiniz. Az bilinen firmalar ile çalışmaya başlarsanız erken dönemde iyi bir yere gelebilirsiniz. Diğer taraftan bazı firmalar üye çekebilmek için aylık olarak kazanç garantisi veriyor. Hem de hiç çaba sarf etmeden… Ama buna inanmak pek de mümkün değildir. network marketing öyle sanıldığı gibi çalışmadan para kazanmak ya da çalışmadan zengin olma işi değildir. Sadece çalışma şartları ve şekli farklı ilerlemektedir. Ama değişmeyen bir şey var ki o da performans bu işte de gereklidir.

Network marketing zorlukları konusunda kulaktan dolma bilgilere aldırış etmemelisiniz. Diğer taraftan emeksiz bir iş de değildir. Evet, iyi bir gelir elde edebilirsiniz ama çalışmadan kazanmak diye bir şey yoktur.

Şirket Seçimi

Network Marketin yazılım ile bu sektöre pek çok firma adımını atıyor. Bunların içinden doğru olanı seçmek için biraz araştırma yapmalısınız. Sistemi gerçek anlamda temsil etmeyenler olduğu gibi gerçek ve güvenilir network şirketlerinin de sayısı oldukça fazladır. Kulaktan dolma bilgilerle ve anlık heyecanlarla üye olmak yerine öncelikle deneyim kazanmayı seçebilirsiniz. Bunu nasıl yapabilirsiniz? eleme yaparak sonlara bıraktığınız şirketlerin ürünlerini kullanmakla işe başlayabilirsiniz. Gerçekte anlatıldığı gibi mi? Ürün kullanarak seçme şansı bulabilirsiniz. Gerçekten güvendiğiniz ürünün firması ile iletişim sizi doğru karar vermeye götürecektir.

Diğer bir kriter de size o şirketi kimin tavsiye ettiğidir. Tavsiye eden kişileri tanıyorsanız onlara olan güveniniz işe de yansıyacaktır. Bu bir ekip çalışması olduğundan o kişiyle çalışmanız gerekecek. Bu iki konuya dikkat ederek bir karara varabilirsiniz.