Binance Para Gönderme ve Para Çekme

Artık günümüzde ülkelerde kendi para birimlerini terkedip kripto para borsası para birimlerini kullanmaya başlamaktadırlar. Binanceye nasıl para yatırılır işlem için kullanılan %50 daha düşük komisyonlar ve daha güçlü alt yapısı ile çok kısa süre içerisinde yatırımcıların gözdesi haline gelen bir kripto para borsası aracıdır.

Daha çok genç yaşında olan bu kripto para piyasası aracı dünya genelinde çok büyük bir hacime sahip 5 borsadan birine hükmetmektedir. Ayrıca kripto para borsası birimi olan binance 250’ye yakın desteği alması itibari ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilmektedir.

Binance para sistemine para yatırmadan önce sisteme kayıt olmak gerekmektedir. Kayıt olmak için kayıt linki hesaba gönderilir linki tıklayarak üye olunur ve giriş yapılır. Yada aşağıda ki butona tıklayarak kayıt işlemini yapabilirsiniz.

Oluşturulan yeni hesaba giriş yapıldıktan sonraki işlem ekranın sağ üst köşesinde bulunmakta olan Funds tıklanılır, açılan yeni pencerede deposit withdrawals butonun üzerine tıklanılır.

Açılan yeni pencerede yer alan bölümdeki cüzdan ile ilgili adres kopyalanır. Ve bitcoin, hangi borsa veya cüzdanda işlem yapılacaksa o cüzdan ve borsa üzerine bitcoinler gönderilir.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra Ortalama 40 dakika sonra Bitcoin hesaba geçmektedir. Özellikle de kullanıcıların unutmaması gereken bir husus vardır ki binance sisteminde doğrudan para yatırma işlemi mümkün olmamaktadır. Sadece Bitcoin gibi dijital paralar ile giriş yapılabilmektedir.

Günümüz şartlarında binance sistemine TL kuru ile para yatırma işlemi henüz mümkün olmamaktadır. Yapılması gereken işlem, öncelikle yabancı bir para biriminden bitcoin hesabına para yatırdıktan sonra o günün kuru üzerinden parayı TL’ye çevirerek işlem yapılabilir.

Binance para gönderme papara işletim sistemi aracılığı ile Türk Lirası için para yatırma ve para çekme hizmeti sunmak gereksinimleri ile para ile birlikte işler görülmeye başlandı kullanıcılar yerel banka kartları ve kredi kartları da kullanmak şartıyla binance cüzdanlarına para yatırmada para çekme işlemlerini artık gerçekleştirilebilir. Şu anda 15’e yakın yerel Türk Bankası üzerinden binance para yatırma ve para çekme işlemleri gerçekleştirilme projeleri hızlı çalışmaktadır.

Bu sisteminin avantajlarından kısaca bahsetmek gerekirse çok hızlı işlem yapılabilmektedir. Yani her bir para, varlık saniyeler içerisinde binance cüzdanına eklenebilmektedir. İtibari bir para cüzdana eklenme sistemini oluşmaktadır. Yani binance kullanıcıları binance cüzdanlarındaki değerleri kullanarak doğrudan aslında para satın alabilmektedirler.

Binance den nasıl para çekilir sorusunun cevabına limiti yukarıda da anlatılmış olduğu gibi yeni oluşturulan sisteme giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra da www.binance.com adresinin üzerine takılan hesaba giriş yapıldıktan sonra sağ üst tarafta yer alan konular butonuna tıklanır. Ondan sonra para çekme butonun üzerine gelinerek saklanır.

Anahtar kelime olan coin ile sisteme giriş yapılır çekilecek para ve jeton butonuna tıklanılır ve seçimi yapılır. Onu alındıktan sonra binance para çekme limiti 24 saat içerisinde 2 bitcoin olur.

Kısaca sırası ile şu şekilde; bitcoin almanın gerekiyor, hesabınızda ki dijital paranın adresini almak için binance deposit adresi edinmeli aldığınız bitcoini binance hesabınıza binance para yükleme adımı ile göndermeli sonra tekrar dijital paranızı TL ye çevirmek istiyorsanız, binance para çekme adımı ile yerel borsalara paranızı çekebilirsiniz.

Yerel bitcoin borsalarından hesap açıyorsunuz > Yerel bitcoin borsa hesabınıza para gönderip bitcoin alıyorsunuz > Binance Hesabınızı açıyorsunuz > Üst sekmede Fonlar bölümünden Bakiyeler > Dijital paralar karşınıza çıkacak > Sağ Alanda Yükle Butonuna tıklıyoruz > Karşımıza binance hesabımızın bitcoin adresi çıkıyor > Adresi kopyalayıp yerel borsa hesabımızda bitcoin gönderme talimatı veriyoruz > işleminiz tamamlanmıştır.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Kategorideki Rastgele Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir