Binance Nedir Güvenilir Mi Kurucusu ve Kuruluş Tarihi

Binance hakkında Dünyanın en çok işlem hacmine sahip beş büyük dijital para alış satış platformundan birisidir. En çok alış ve satış işlemlerinin gerçekleştiği borsadır. Bu sayfada size binance hakkında tüm detayları adım adım anlatacağım. Sorularınızı lütfen yorum alanından bana iletin. Cevaplama süresi maksimum bir saattir.

Bu yazıda günümüzün popüler gündemi coin/altcoin alım satımı veya diğer adıyla kripto para alım satımı konusunda en çok tercih edilen borsalardan biri olan binance kullanımına ilişkin bilgiler bulacaksınız.

Uluslararası BİNANCE GLOBAL, BİNANCE FUTURES yada TRBİNANCE borsasına aşağıda ki kısa yolları kullanarak üyelik – kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz ;

  • Binance GLOBAL %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: binance global üye olma adımlarını tamamlayın.
  • Binance FUTURES ilk ay %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: binance futures üye olma adımlarını tamamlayın. (Yada referans için emredalcomtr yazmanız yeterlidir.
  • TRBİNANCE borsasına %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: TRbinance üye olma adımlarını tamamlayın.

Kripto borsasında faaliyet gösteren binance gün geçtikçe yatırımcıların dikkatini çekmeye başlamıştır. Merkezi malta’da bulunan kripto para borsası binance’nin kendine has para birimi vardır. İsmi ise BNB coin‘dir. Aşağıda ki makalemde ve diğer başlıklarda size binance nedir sorusunun cevabı vermeye çalıştım.

Ticaret hacmi bakımından dünyanın en önde gelen bitcoin borsaları arasında  bulunuyor. Kendi kripto parası olan BNB coin ise son dönemlerde yükselme trendine girdi. Yükselme eğilimi bu şekilde devam edeceğe benzemektedir. Şimdiye dek yatırımcılarını zarara uğratmamıştır. Bu sebepledir ki yatırımcıların dikkatini çekmeye başlamıştır.

Bnb, piyasaya 0,11 dolar ile giriş yapmaya başladı. Bnb’ nin toplam arz miktarı 190.000’ e yakındır. Topluluğun desteği ile merkeziyetsiz bir borsa haline gelen binance, Faaliyete geçmesinden bu yani çok kısa bir süre geçtiği bazı gözlemcilere göre bu durumun binance sistemine çok büyük zararlar vereceğini düşünmektedirler.

Bu durum şu binancenin kullanım arama sayısını %50 oranında artırmayı başardı. Üstelik Bunu sadece 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdi.

Son zamanlarda artık basılmış kağıt Paralardan vazgeçilmesi ve kripto para birimlerinin dünyayı kasıp kavurması ile beraber ülkeler yavaş yavaş kripto para birimlerine yanaşmaya başladılar bile.

Sadece sanal alemde alınıp satılması dolayısıyla insanlara daha fazla Güven kazandıran fiziki bir para bulundurmak istemeyen kişilerin yatırımcıların firmaların ve devletlerinde buna dahil olmasıyla beraber kripto para borsası dünyanın en önemli rekabet edilmesi sistemini de gündeme getirmeyi başarmaktadır.

Binance kripto para biriminin ortaya çıktığı Japonya gibi bir ülkede kripto para birimlerine çok fazla sıcak bakılmaktadır. Bunun sebebi ise ülkenin temel ekonomisini oluşturan dengelerin sarsılması ve bunun ülkenin stratejik geleceği ile alakalı olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabileceğini düşünmüş olmalıdır. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde artık bütün devletler kripto para birimlerine geçiş yapabileceklerdir.

Binance Güvenilir Mi

Binance güvenilir mi sorusunu sormak daha mantıklı olacaktır. Yatırımcılara önemli avantajlar sağlamaktadır. Yapılan işlemler için % 50 daha az komisyon ödenmektedir. Fakat borsa hesabında Bnb yoksa o zaman sadece 1 dolar ödeme yapılmaktadır. Bu avantajlardan yararlanmak için binance hesabında az miktarda da olsa para bulunulması gerekir.

Günümüz şartlarında türk lirası ile BNB satın almak mümkün değildir. Fakat bitcoin yada daha farklı birimlerinden birisini satın almak daha sonra satın alınan bu fonu binanceye aktararak işlem yapabilirler.

Binance üye sayısı 2020 ocak ayı itibariyle 2 milyon kullanıcısı vardı. Şimdi ise 9 milyon civarında kullanıcısı bulunmaktadır.

Şu konuda açıklama yapmak gerekir ki kullanıcı sayısı çok fazla olmakla birlikte şirketini bilançosuna olumlu bir etki Peki yapılmadı Kripto para piyasasında meydana gelen düşüşler sebebiyle bu borsanın Ticaret hacminin azalmasına sebep oldu.

Binance günlük işlem hacmi yaklaşık olarak 2 milyar dolar civarındadır.  2007 yılının son çeyreğinde 200 milyon dolar işareti 2018 yılının ilk çeyreğinde ise bu rakam 150 milyon dolara ulaştı.

Binance Kurucusu ve Kuruluş Tarihi

Binance Kurucusu: orta sınıf gelirli biri olan Changpeng Zhao dur, Tokyo Menkul Kıymetler borsasında da çalışmıştır. 41 yaşındadır, çinlidir, binanceyi kurduktan sonra sadece kişisel servetini birkaç ay içerisinde için milyar dolara çıkarmayı başardı. Bu sayede Kripto para birimlerinde faaliyet gösterenler arasında Çin’de en zengin kişi haline geldi. Ayrıca en kısa süre içerisinde milyarder olma rekorunu da kırmış vaziyettedir.

Binance kripto borsasının günlük cirosu 1.68 milyar dolar olarak gözlemlenmiştir. Binance ne zaman kuruldu ? 2017 senesinin Temmuz ayında bu kripto para birimi oluşturulduktan sonra Çin’de en iyisi olmayı hak etti ve o konuma geldi.

Binance kripto para borsası Annem geri Hong Kong borsasından gelirinin hemen hemen üçte birine denk gelmektedir. Bu para biriminin arz talebini başaran Çinli bilim teknoloji ustası zhao 2014 senesinde bu işe girişmek için kendi evini satarak elde ettiği para ile bu yatırıma girmiştir.

Binance Borsası Nerededir

Normalde borsasının Merkezi Hong Kong ve Japonya’da bulunmaktadır. Fakat yaşanılan bazı olumsuzluklar nedeniyle (Çin’in Kripto paralara sıcak bakmaması gibi) merkezini Malta’ya taşımaya hazırlanmaktadır. Binance borsası nerededir sorusunu bir çok kişi sormaktadır. Burada araştırmalarımız doğrultusunda bilgiler veriyoruz.

Japon yatırımcılardan bir mektup aldı. Bu kalite borsasının kurucusu zhao bu mektuptan sonra Japon yetkililer ile temaslar devam etmesine rağmen Ortalıkta bir belirsizliğin olması aslında yatırımın gerçekleşmesi için en büyük risk sayılacaktı. Fakat bu Kripto para Borsası nin kurucusu merkezini Malta’ya taşımaya karar vermişti.

Japon yatırım firmalarının başında gelen nikkei ’yi önemli bir suçlama ortaya attı ve suçlamaya göre nikkei suç işlemekle suçlanan bileceğini ve bu tip ve faaliyetlerini durdurma bileceğini ileri sürmüştü.

Uluslararası BİNANCE GLOBAL, BİNANCE FUTURES yada TRBİNANCE borsasına aşağıda ki kısa yolları kullanarak üyelik – kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz ;

  • Binance GLOBAL %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: binance global üye olma adımlarını tamamlayın.
  • Binance FUTURES ilk ay %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: binance futures üye olma adımlarını tamamlayın. (Yada referans için emredalcomtr yazmanız yeterlidir.
  • TRBİNANCE borsasına %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: TRbinance üye olma adımlarını tamamlayın.

Bu makaleye 2 YORUM yapıldı

  1. Merhaba Emre bey yazınız binance borsası ile ilgili tüm detayları içeriyor . Size destek olmak için sizin linkiniz aracılığı ile kayıt oldum. Yazıyı okuyan arkadaşlara da tavsiyem bilgi aldığınız yere katkınız olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir