A’DAN Z’YE REHBER: Binance Nasıl Kullanılır DETAYLI ANLATIM

Binance nasıl kullanılır diyorsanız bu makale tam size göre iki (2) temel başlık ve iki (2) video ile size detaylı bilgileri aktarmak için hazırladım. Ayrıca Türkiye’de aktif olarak kullanılan binance tr kullanımı ile ilgili de sizi bilgilendiriyorum.

Son dönemde dünya çapında yaşanan gelişmeler doğrultusunda bitcoin ile birlikte hızlı bir şekilde yükselen kripto paralar önemli yatırım araçları olarak karşımıza çıkmaktadır. Kripto paraların bu kadar çok kullanılmasından dolayı da Binance gibi birçok piyasa yatırımcılar tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Binance Nasıl Kullanılır

Peki, son dönemlerde gittikçe yükselen binance nasıl kullanılır sorusunun cevabını verelim. Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından birisi olan binance, bu özelliğini piyasada yüksek miktarda likit akışının olmasından birbirinden farklı yüzlerce kripto para birimi kullanılmasından almaktadır.

Özellikle altcoinlerin piyasalarda işlem yapılanlar tarafından tanınması ve oldukça işlem görmesi sebebi ile bu yükselişini sürdürmektedir.

Hong Kong merkezli olan bu piyasa dolayısı ile Çin’de ki yasaklamalardan etkilenmemektedir. Diğer bir yandan Binance 3 milyon dolarlık işlem hacmi ile dünya piyasalarında altıncı sırayı almaktadır. Türkiye’deki en çok işlem gören piyasaların bu listede 48. Sırada olduğu düşünülürse hacmin ne kadar büyük olduğu ve piyasanın ne kadar güvenilir olduğu kanıtlanmış olmaktadır.

Binance piyasasında işlem yapmak için öncelikle hesap açma işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Son derece hızlı bir şekilde hesap açma işlemlerinin gerçekleştiği bu piyasada mail adresinin ve şifrenin girilmesi yeterli olmaktadır. Daha sonra mail adreslerine gönderilen onaylama maili ile sisteme girilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise kayıt işlemlerinin her zaman açık olmamasıdır. Bu sebeple başka piyasalarda da işlemleri sürdürmek daha karlı olmaktadır.

Binance Grafikleri Nasıl Okunur

Binance’de bir çok kripto para piyasasında kullanılan mum grafiklerden yararlanmaktadır. Yatırımlarınızı doğru bir şekilde değerlendirebilmeniz için ise binance grafik okuma konusunda uzman olmanız gerekmektedir.

Mum grafiklerde verilen değerlerin neler olduğuna bakacak olursak sol tarafta dikine sıralanan değerlerin fiyat aralıklarını gösterdiğini görürüz. Alt tarafta gösterilen değerler ise zaman aralıkları olmaktadır. Sol tarafta gösterilen değerler ise bizlere işlem hacimlerini göstermektedir.

Grafikte görülen kırmızı mum şeklindeki çubuklar piyasada gerçekleşen satışları ifade ederken, yeşil renk ise piyasada gerçekleşen alımları bizlere göstermektedir. Renklerin alt kısmında bulunan gri renkte ki barlar ise o süre içerisinde ki işlem hacmini ifade etmektedir.

Uluslararası BİNANCE GLOBAL, BİNANCE FUTURES yada TRBİNANCE borsasına aşağıda ki kısa yolları kullanarak üyelik – kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz ;

  • Binance GLOBAL %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: binance global üye olma adımlarını tamamlayın.
  • Binance FUTURES ilk ay %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: binance futures üye olma adımlarını tamamlayın. (Yada referans için emredalcomtr yazmanız yeterlidir.
  • TRBİNANCE borsasına %10 komisyon indiriminden faydalanmak için: TRbinance üye olma adımlarını tamamlayın.
Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 3 Ortalama Puan: 4.3]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...