8 Temel Başlıkta Backlink Satarak Para Kazanma Yolu

Backlink satarak para kazanmanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Bu yollara ilişkin önemli konu başlıkları sekiz temel maddede toplanabilir. Uzmanların bu konuya ilişkin görüş ve tavsiyeleri dikkate alınarak bu sekiz temel başlık şöyle sıralanabilir:

Backlink Nedir

Backlink, bir web sitesine başka bir web sitesinden verilen linke verilen isimdir. Google’ın internet dünyasındaki başarısı ile gündemimize girmiştir. Backlink sayısı ve backlinklerin nitelikleri bir web sitesinin güvenilirliği hususunda oldukça önemli kriterlerdir.

Backlink ve Seo ilişkisi Nedir

Seo, yani Search Engine Optimization, Türkçe olarak arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilir. Seo çalışmaları ile internet projelerinin arama motorlarına belirli kurallar ışığında uygun hale getirilmesi amaçlanır. Sitelerin aramalarda üst sıralara çıkmasını sağlayan adımlar atılır. Seo’yu etkileyen site hızı, site adı, yazılım kalitesi, kullanıcı deneyimi ve benzeri birçok faktör bulunmaktadır.

Seo’ya etki eden önemli faktörlerden biri web sitesinin içeriği bir diğeri ise web siteleri backlinkleridir. Dolayısı ile backlink ile seo arasında doğru orantılı bir bağlantı mevcuttur.

Yüksek kalitede anahtar kelime bazlı bir web içeriği oluşturmak için çok çalışılmaktadır fakat bu çalışma tek başına online platformlarda yeterli değildir. Seo’nun yüksek kaliteli backlink desteğini arkasına alması, web site sıralamalarında üst sıralara yükselebilmek ve milyonlarca insana ulaşabilmek adına son derece etkili bir stratejidir. Bu tarz backlinklere sahip olmayanların ise arama motorlarındaki sıralamalarda düşük kalma olasılıkları artmaktadır.

Backlink Nasıl Verilir ve Çeşitleri Nelerdir

Siteler için verilen backlinkler, Google tarafından doğal veya spam olarak değerlendirmeye alınmaktadır. Doğal ve doğru yönlendirmeler ile gerçekleştirilen bağlantılar web sitelerinin kalite puanını yükseltirken, değerlerin yükselmesi de web sitelerinin Google aramalarındaki sıralamasını yükseltmektedir. Backlink çeşitleri arasında doğal backlinkler, onaylayan backlinkler, yerel dizinlerden gelen backlinkler ve sosyal medya sitelerinden alınan backlinkler yer almaktadır.

Seo için faydalı backlinklerden biri doğal backlinklerdir. Sitenin içeriğini beğenen kişiler tarafından direk içerik sayfalarına verilen doğal geri linklerdir. Alması zor olmaktadır. Zaman ve sabır gerektirse de çok değerli backlinklerdir.

Onaylayan backlinkler, çalıştığı sektörde bir seminerde konuşma yapan veya sektörü ile ilgili bir fuara katılarak stand açanlar kişilerin bu gibi organizasyonların web sitelerinden kendi web sitelerine alacakları backlinkler onaylayan backlink olarak ifade edilmektedir.

Yerel dizinlerden gelen backlinkler, web siteleri için en iyi trafik akışını sağlayan kaynaklar olarak ön plana çıkmaktadır. Foursquare, yelp ve sarı sayfalar gibi dizin sitelerinden gelen backlinkler eskisi kadar popüler olması sebebi ile önem kazanmaktadır.

Sosyal medya sitelerinden alınacak backlinklerde önemli olan site içeriği ve buna bağlı olarak linkin geldiği sosyal medya sitesidir. Örneğin bir aydınlatma şirketine sahipseniz, sizin için önemli olan Linkedin platformundaki varlığınızdır. Bir eğlence sitesine sahipseniz facebook, instagram gibi sosyal medya platformlarındaki varlığınız ve dikkat çekiciliğiniz daha fazla önem kazanacaktır. Sitenizin içeriği, yönlendirici bir etki taşımaktadır.

Backlink Satmaya Nereden Başlamalıyım

Backlink satarak para kazanmak için ilk etapta kaliteli bir blog yada web sitesinin bulunması gerekmektedir. Kaliteli ve ilgi çekici bir tasarımı olan web sitesi ile aylık olarak belirli sayıda ziyaretçi kitlesine haiz web siteleri kastedilmektedir.

Örneğin günlük ziyaretçisi 2000 olan bir moda sitesinin tek bir backlink için isteyeceği fiyat aralığı 100-150 TL civarıdır. Backlink yayınlayacak sitenin ziyaretçi potansiyeli ile paralel olarak farklı sektörler için fiyatlandırma aralıkları değişmektedir. Backlink satmadan önce web sitesinin ziyaretçi sayısının artırılması önerilmektedir.

Web sitesinin günlük ziyaretçisini kaliteli bir seviyede olması alınacak backlink ücretini de yükseltmektedir. Web siteleri sahipleri bu konuda gerekli analizleri yapmalı veya uzman kişilerden bu konuda yardım almalıdır. Bu analizler neticesinde sizin veya rakibinizin değerinden daha yüksek bir siteye backlink vermeyi tercih edebilirsiniz.

Bu şekilde de extra para kazanma yolunu da öğrenmiş olursunuz. Seo uzmanlarının bu husustaki yönlendirmeleri ile backlink stratejinize yön vermeniz doğru bir hamle olacaktır.

Kimlere Backlink Satabilirim

Günümüzde kalıcı olmak, yüksek teknolojiyi ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip eden çok sayıda firma internet siteleri üzerinden milyonlara ulaşmayı ve karlılıklarını online piyasa sayesinde artırmayı hedeflemektedir.

Her gün e-ticaret sitelerine bir yenisinin eklenmesi, firmaların internet alanında kendilerini göstererek hedeflerini ve müşteri portföylerini büyütmek istediklerinin en net göstergelerinden birisidir. İnternet üzerinde e-ticaret sitesi açarak faaliyette bulunan aktif firmalara backlink satabilirsiniz.

Backlinkler Kaç Paraya Satılır

Backlink satış fiyatları bir ay, üç ay, altı ay ve on iki ay olarak paketler şeklinde satışa sunulmaktadır. Yada site ömrü olarak satılır. Kullanılan paket türlerine bağlı olarak da yüzdelik indirim dilimleri söz konusu olmaktadır. Sizde backlink satarken, benzer web sitelerinin backlinkler üzerinden kazandıkları paralara ilişkin araştırmalar yapabilir.

Gerekirse bu konuda bir uzmandan araştırma yapmasını isteyebilirsiniz. Araştırma sonuçları paralelinde backlink satış bedelini belirlemek daha doğru olacaktır. Fahiş rakamlar ya da piyasa koşullarına göre düşük rakamlar belirleme riskinizde böylece olmaz.

Backlink Satışı ile Kaç Para Kazanabilirim

Backlink satışı ile kazanılacak para miktarı piyasayı iyi analiz ederek, araştırmaların sonucuna göre hareket etme neticesinde kazançlı olabilir. Backlink ile yüksek kazançlar elde etmeniz mümkündür. Serbest piyasa ekonomisi ve ziyaretçi sayıları paralelinde backlinklerden kazanılan rakamlar web sitesinden web sitesine değişkenlik gösterebilmektedir. Sektörü iyi tanımak ve deneyimde bu konuda etkili olmaktadır.

Günlük ziyaretçi sayısı 2000 olan bir moda bloğunun tek bir backlink için isteyeceği fiyat ortalaması 150-250 TL civarında olmaktadır. Sitenin günlük ziyaretçi sayısı yanında özgünlüğü ve kaliteli içerikleri alınan ücreti daha üst seviyelere çıkaracaktır.

Backlink Satarken Nelere Dikkat Etmeliyim

Backlink satarken anahtar kelimeler çeşitlendirilmelidir. Sadece anahtar kelimelere link satılmamasına dikkat edilmelidir. Backlink çalışmaları uzun bir süreçte ve doğallık ön plana alınarak yapılmalıdır. Backlink kaynakları ve türleri video backlinkler gibi artırılmalıdır. Rakiplerin backlink kaynakları keşfedilmelidir. Link çıkışı çok fazla olan sitelerden ise uzak durulmalıdır.

Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 1 Ortalama Puan: 5]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
2 Yorum
En Popüler
Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...