Ripple XRP Nedir, Nasıl satın alınır Tüm Detaylar

Bu yazımda size işlem hızı olarak bir çok kripto paraya fark atan ve bankaların işlemlerinde kullandığı dijital paranın tüm detaylarını paylaşacağım. Sıkı durun ve makaleyi okuyun.

Şuanda onlarca kripto para borsasında işlem gören ve milyon dolarlık işlem hacmi bulunan dijital para hakkında konuşuyoruz. Makalemi okuduktan sonra Ripple XRP ilgili aklınızda en ufak soru işareti kalmayacak. Web bloğumda en güncel bilgilere yer verdiğim için sitemi takip etmeyi de unutmayın.

Ripple Xrp Kurucusu
Ripple Xrp Kurucusu

Ripple Xrp Kurucusu ve Amacı Nedir

2012 senesinde faaliyete geçen insanları etrafında şaşkınlığa uğratan kripto para birimi ripple yani kısa ismi ile XRP Ripplenet olarak faaliyete geçti. Ripple Xrp kurucusu dünyanın en zengin 14. kişisi olarak Chris Larsen dünya zenginleri arasına adını yazdırdı.

2017 yılının ilk aylarından bir buçuk yıl içerisinde değerinin tam 40 bin kat değerlendiğini göz ardı etmememiz gerekiyor. Ripple XRP’nin amacı nedir sorunuz için bankalar arasında kullanılmak için tasarlanmış bir dijital para birimidir. Ve 2018 ortalarında dünya çapında bir çok banka alt yapısını blockchain teknolojisine göre sonrasında ise Ripple XRP’ye göre tasarlamıştır.

Ripple XRP Hangi Borsalarda Var
Ripple XRP Hangi Borsalarda Var

Ripple XRP Hangi Borsalarda Var

Artık kripto paralar her geçen gün hayatımızda adım adım yer edinmeye başlarken sizde Ripple XRP hangi borsalarda var sorusunu sorabilirsiniz. Bu noktada size satın alabileceğiniz borsaları aşağıda liste yaptım. Aşağıda ki liste de bir kaç borsa bulunuyor daha fazlası için buradan.

 1. HitBTC
 2. Binance
 3. OKEx
 4. Huobi
 5. Bitfinex
 6. Upbit
 7. Bitinka
 8. CoinBene
 9. Bitstamp
 10. Sistemkoin
 11. Poloniex
 12. Coinone
 13. ZB.COM
 14. Kraken
 15. DigiFinex
 16. CoinEgg
 17. BCEX
 18. Exrates
 19. Bittrex

Son verilere göre 24 saatlik işlem hacmi: $207.330.000 USD yani 26.8 btc‘dir. Toplam adet olarak 100 bin adet bulunan kripto paranın yarısını şirketi muhafaza ediyor kalan yarısı ise borsalar aracılığı ile alım satımlarda kullanılıyor.

Ripple XRP Satın Almak
Ripple XRP Satın Almak

Ripple XRP Satın Almak

Google yazdınız ripple xrp satın almak diye bir çok sonuç karşınıza çıktı ve şuan kafanız karışık biraz bilgileri sadeleştirelim. İlk önce bitcoin sahibi olmalısınız, sonra ripple xrp satın alma adıma geçip hangi borsalarda bulunduğuna bakmalısınız. İlk adımı anlatayım.

Türkiye’de bitcoin satın almak için paribu, btctürk yada konim gibi sitelerde hesap açmalısınız. Kişisel banka hesabınızdan bu üç yere para gönderip bitcoin satın alıp sonra ripple xrp listeyen borsalar içerisinden sizin için en uygun olanı seçip, elinizde ki bitcoini oraya göndermeli ve bitcoin ile takas yapmalısınız aslında işlem bu kadar basit.

Ripple XRP Binance Satın Almak

Yukarıda anlattığım adımları yapmak için işlem hacmi büyük borsalar ile hızlı alış verişler yapabilirsiniz. Bunlardan birisi de binance borsasıdır. Eğer binance hesabınız yok ise binance hesap açmak için sayfamdan yardım alabilirsiniz. Borsa hesabınıza btc’yi gönderdiğinizi var sayalım. Ripple xrp binance satın almak için trade adımına gelip kolay alım satım işlemlerinden takas işlemini başlatabilirsiniz.

Ripple XRP Kaç Usd ve Ne kadar Yükselir
Ripple XRP Kaç Usd ve Ne kadar Yükselir

Ripple XRP Kaç Usd ve Ne kadar Yükselir

Yatırımcısına son 1 yılda ciddi rakamlar kazandıran kripto para birimi için fiyat sorguları her gün artıyor. Ripple xrp ne kadar yahut ripple xrp ne kadar yükselir gibi, günümüzde klasik borsa – forexde de insanların sorduğu soru bu. Kripto para borsalarında net bir şey söylemek asla mümkün değildir.

Kripto paralaryeni bir sektör olduğu için orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Bu yazım sizin için yatırım tavsiyesi değildir. Sadece öngörülerden oluşmaktadır.

Ripple XRP Madenciliği Nasıl Yapılır
Ripple XRP Madenciliği Nasıl Yapılır

Ripple XRP Madenciliği Nasıl Yapılır

Son 1 yılda yatırımcısına ciddi karlar yaptıran kripto para hakkında insanlar üretim alanına girmeyi planladı ve ekran kartlarını hazırladı sonra aklına şu soru geldi.

Ripple xrp madenciliği yada Ripple Xrp nasıl kazılır burada çok üzülerek söylemem gerekir ise işlemlerde ki hızının çok düşük olmasının sebebi madencilik ve kazım işlemlerinin şirketi tarafından yapılıyor olmasıdır. Dünyada en fazla 100 milyon ripple olması hedefleniyor. yarısı şirketin kalan yarısı dolaşımda olması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir