Doğanın mucize hayvanı olarak kabul edilen arıların yaşam gizemi çağlar boyunca araştırmalara konu olmuş, günümüzde bile sonuca ulaşılamamış bir döngüye sahiptir. Arıların ürettiği ve besin maddeleri arasında bulunan bal, çağlar boyu birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır.

Kullanılan tedavilerde bal, antioksidan ve yara iyileştirici özellikleriyle tercih edilmiştir. Çeşitli çiçek ve bitki özlerinden toplanarak arılar tarafından oluşturulan bal besini, günümüzde yemek amacıyla kullanılmaktadır. Arının bal üretimi haricinde ürettiği propolis maddesi, çeşitli bitkilerin yaprak uçları ve saplarından toplayarak özümsediği özleri bir araya getirerek oluşturulur.

Propolis, insan vücudu için gerekli olan antioksidanları ve hastalık savar olarak bahsi geçen etken maddelerin temelini oluşturan bileşken olarak adlandırılır. Arılar bu maddeyi kovanlarının mikroptan uzak tutabilmek ve zararlı bakterileri kovandan dışarı atabilmek için kullandıkları özdür. Kovanları oluştururken ortada kalan boşlukları bu yapışkan ve renkli madde ile kaplayan arılar, davetsiz misafirlerin girişlerini bu maddeden yardım alarak engellemişlerdir. Yapılan araştırmalarda faydalı yönleri keşfedilen arılar tarafından faydası bilinmeden farklı şekillerde kullanılmıştır.

Propolis Nedir

Arılar tarafından üretilen ve kullanılan yapışkan ve renkli yapısıyla bilinen bir maddedir. Propolis, muhteviyatı dahiline, antioksidan ve antibakteriyel özelliklerde olduğundan, arı kovanı yapımında arılar tarafından mikrop ve bakterileri uzak tutmak için kullanılmıştır. Muazzam biçimde oluşturulan arı kovanları, arıların yavrularını konuşlandırdığı, yaptıkları balı depoladıkları alanlar olarak kabul edilmektedir. Bu alanların arılar tarafından önemi oldukça yüksektir.

Bu sebeptendir ki arılar, hijyenik tutmak için propolis maddesinin bileşenlerini keşfedip oluşturarak amacına uygun olarak kullanmıştır. İnsanoğlu tarafından keşfedilirken propolis nedir konulu araştırmalarda antibakteriyel ve antioksidan özellikleri keşfedilmiş ve yara kapatıcı özellikleri ile tedavi aşamasında gözde olmuştur.

Güçlü savunma etkisi ve hücre yapımına destek olan yapısı ile doğal kaynaklı Fitoterapi biliminin kaynağını oluşturmuştur. Farklı iklimlerde farklı çiçek ve bitkilerden elde edilen propolis, aynı içeriğe sahiptir. İğne yapraklı bitkilerin ve bazı bitki saplarındaki bölgelerden toplanarak arılar tarafından üretilen propolis maddesi, birçok güncel ilaca da zemin hazırlamıştır. Mikrop ve bakteri düşmanı olan propolis, yeni yeni insanlar tarafından kullanılmaya başlanmış ve sonuçların müsbete dönüştüğü görülmüştür.

Propolis Çeşitleri Nelerdir

Propolis doğal olarak elde edilebilecek bir ürün olsa da, işlenmiş halinin tüketilmesi daha mantıklıdır. Doğal hali yeşil-kahverengi formda ve yapışkan yapıda olduğundan, kullanıma alınabilmesi için bir dizi işlemden geçmesi gerekiyor. Tüketime hazır hale gelebilmesi için doğal yönler bozulmadan yapılan işlemlerde katkı maddesi eklemesi yapılmamaktadır.

İçeriğindeki antibakteriyel, antiviral, antifungal ve antiinflamatuvar etkiler sayesinde ilaç muhteviyatı gösterdiğinden, ek besin takviyesi olarak satışa sunulmaktadır. Toz, kapsül, damla formları ile direk kullanıma açılan propolis, aynı zamanda sabun, yağ gibi ikincil kullanım ürünü olarak çeşitlendirilmiştir.

Arı sütü ve polen destekleriyle zenginleştirilen propolis, tüm formları ile kullanıcıların beğenisine ve tedavisine sunulmuştur. Öz ya da ham hali de satışta bulunabilecek propolis, kullanım amacına göre satın alınmalıdır. Tedavi amaçlı olarak kullanılacaksa direk tatbik edilecek tarzda öz ya da ham madde olarak kullanılması faydalı olacaktır. Gıda takviyesi olarak kullanılacaksa damla, kapsül, toz formlarının kullanılması uygundur. Mükemmel derecede iyileştirme etkisine sahip olan propolis, Son zamanlarda kullanılan ve cilt için etkileri kanıtlanmış olan propolis kremi ile onarıcı bakım etkisini göstermektedir.

Günlük bakım olarak kullanılan propolis krem, içerdiği etken maddeler ile kırışıklık, dudak çatlağı, belirsiz lekelerin tedavisinde yan ürün olarak tüketicilerin kullanımına sunulmuştur. Propolis arı sütü, içerdiği besleyici sentezlerle bağışıklık sistemine faydalı bir durumdadır. Vitamin, mineral, protein ve birçok enzimin bir arada ve bağdaşık olması, merkezi bağışıklık sistemine destek olmaktadır.

Özellikle bebek ve çocukların kış aylarındaki bağışıklık problemlerini en aza indirmek için uzmanlar tarafından önerilen arı sütü propolis katkısı, içerdiği hormonlarla çocuk gelişimine büyük oranda faydalıdır. Bal özü, propolis ve arı poleninin toz haline getirilmiş şekline ismini veren propolis şekeri, glikoz ve asit içermediği için gönül rahatlığıyla yeni kullanmaya başlayan yetişkin ve çocuklar tarafından kullanılabilir. Propolis ve arı ürünlerine alerjisi olan kişilere asla kullanımı önerilmez. Propolis esktresi, arı macunu olarak da bilinen karışım, bitkinin propolis içeren kısınlarının öğütülerek kıvamlandırılması ile üretilir.

Enfeksiyon hastalıkları ya da iltahap ve sindirim sistemi hastalıklarının tedavisinde akılcı çözümler sunmakta olan propolis estratı, kanser hastalığının tedavisinde yardımcı rol üstlenmektedir. Propolis macunu, çocuklarda kemik gelişimi ve kilo alma sorunlarına karşı destek olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Çocuklardaki sindirim ve dolaşım sistemine olumlu katkılarda bulunan propolis macun, grip ve soğuk algınlığı tedavisinde yardımcı rol oynamaktadır. Yüz nemlendirmesi ve ışıltılı bir cilt için kullanılan propolis maske, günümüzde hanımlar tarafından sıklıklar tercih edilmektedir. Sivilce, kırışıklık gibi temel yüz problemleri ile bazı leke tedavilerinde onarıcı etkisi sayesinde tercih sebebi olmuştur. Ayrıca propolis polen karışımı, çocukların gelişimlerinde ve dirençlerine destek olmaktadır.

Propolis Faydaları ve Zararları

İçerdiği vitamin, mineral, hormon ve diğer enzimlerle kanser hastalarının yeni umudu haline gelen propolis mucizesi, arıların bize armağanı olarak bilinmektedir. Yetişkinlerde grip, soğuk algınlığı gibi enfeksiyon kaynaklı problemlerin hızla vücuttan atılması ve hücre yenilenmesi desteği sebebiyle sıklıkla tercih edilen propolis, çocuklarda direnç sistemini desteklediği için önleyici ve tedavi edici amaçla kullanılmaktadır.

İnsan vücudunun en fazla ihtiyacı olan vitamin kompleksini bir arada barındıran propolis, bağışıklık sistemini korumak, güçlendirmek ve zayıf anlarda takviye etmek konusunda birebir özelliktedir. Propolis faydaları arasında sayılan, her türlü yaranın iyileştirmesinde direk sürülerek ya da krem/kapsül halinde alınarak kullanılmaktadır.

İltihap sonuçlu hastalıkların tedavi aşamasında da kullanılan propolis, uçuk tedavisinde kullanılmaktadır. Viral enfeksiyonlar, ağız ve üreme organı etrafında çeşitlendiği için, günlük hayatı olumsuz etkileyen unsurlardır. Tedavi hızlandırıcı ya da akut tedavide büyük iyileştirici rol oynarlar. Hücre yenileme özelliğiyle birçok ana tedavide yardımcı rol oynayan propolis, cilt bakımında etken maddeler arasına girmiştir.

Arılar nasıl kovanların inşasında propolis kullanıyorsa, günümüz insanı da antibakteriyel özellikte olan bu ürünü hastalıklardan uzaklaşma formülü olarak kullanmaktadır. Yenileyici özellikleri ile vitamin kompleksini bir arada bünyesinde tutan propolisin, kanser hücrelerini yenilemesi ve devamlılığını sağladığı gözlemlenmiştir.

Vücut tümörleri seviyesinin indirilmesi ve sayısının azaltılması konusundaki faydaları tecrübeler ile sabittir. Katı ve sıvı formlarda piyasa bulunan propolis kullanımı, kişinin hastalık durumu ve ihtiyacına göre değişkenlik gösterebilir. Bu sebepten doz aşımında mide başta olmak üzere bazı organlara zarar verebilir.

Fazla kullanılmadığı sürece propolis zararları oluşmamaktadır. Ortalama 80 kilo bir insan için 8 damla ya da 8 gr yeterli bir orandır. Mevsimsel geçişlerde insanın yaşadığı bağışıklık sistemi zaafiyetlerinde önleyici rolde olan propolis, sistemin sağlam kalmasını ve enfeksiyon geçirgenliğini en aza indirmektedir. Doz aşımı durumlarında mide rahatsızlıklarına sebep olabilen propolis, özellikle çocuklarda alerji ve kızarıklık gibi yan etkilerle ortaya sorunlar çıkartabilir. Bu tip propolis yan etkileri görüldüğünde derhal bir uzmana başvurmalı ve kullanım azaltılarak kesilmelidir.

Propolis Nasıl Kullanılır

Doğal olarak ham şekilde ya da sıvı şekilde elde edilebilecek propolis, kişinin vücut kitle endeksine göre ya da kullanım amacına göre kullanılmalıdır. Doğal halde bulunan propolis, yabancı maddeler ve vücuda zararlı olan içeriklerden sıyrıldığında faydalı hale gelecektir. İçerdiği asit ve alkolden uzaklaştırılan propolis, bu haliyle tüketime sunulmalıdır.

Fayda politikasından yola çıkılıp, zarar görmek istenmez. İnsanın rahatsızlığının boyutu ve türüne göre kürler hazırlanarak kullanılması mantıklı olan propolisin sınırsız kullanım alanı mevcuttur. Jel, krem ve şurup olarak hazırlanan propolis, direk yoldan tedavide kullanılır. Çocuklarda ve bebeklerde bağışıklık sistemi güçlendirici olarak kullanılan propolis, yetişkinlerde yara iyileştirici ve enfeksiyon savar olarak kullanılabilmektedir.

Yabancı madde ve zararlı içeriklerden ayrıştırılan propolis, çeşitli meyve ve sebze ürünleri ile birlikte kullanılarak etkisi arttırılabilir. Uzman bir kişiden onay alınmadan kullanılması önerilmeyen propolis, yarar getirmekten ziyade vücuda zarar verebileceği asla unutulmamalıdır. Özünün kullanımı ağır gelebileceği için oranı iyice öğrenilmeli, etki derecesine göre seyreltilerek propolis hazırlanma sağlanmalıdır. Doğada var olan her ürün, insan için bir fayda içerir, ama önemli olan yeteri kadar ve sık sık tüketmektir.

Propolis Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Propolis neye iyi gelir sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Çağımızın vebası olarak bilinen kanser türleri başta olmak üzere birçok hastalığa çare olarak bilinen içerdiği vitamin ve minerallerle onarıcı etkisini göstermektedir. Bağışıklık sisteminin bir numaralı destekçisi olan ve  çocukların ve yetişkinlerin mevsimsel geçişlerdeki düşük bağışıklık durumlarında yapıcı bir etkide bulunmaktadır. Vücudun anti virüsü olarak adlandırılan viral enfeksiyonların baş düşmanıdır.

Üstlendiği hücre yenilenmesi misyonu ile, vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitamin kompleksi ile birleşip gücünü katlamaktadır. İltihap düşmanı olarak bilinen iç ve dış yaralarda emniyet görevi görür. Antioksidan özelliği, içerdiği maddelerle birleştiğinde koruma kalkanı oluşturarak, vücuttaki hasarlı hücreleri yeniler. Kanserli hücreleri bulup tedavi edebilen, kanserli hücrelerin devre dışı bırakılması konusunda da yardımcı rol oynamaktadır. İnsan vücudunda oluşan yaralar ile kişinin günlük yaşamı sekteye uğramaktadır.

Bu aşamada devreye giren bu madde başka uçuk olmak üzere birçok yara tedavisinde birincil derecede onarıcı tol oynamaktadır. Cilt sağlığının korunması, canlı bir cilt kazanımı ve ölü hücrelerden kurtularak yeni bir ışıltıya sahip olmak isteyen hanımların birinci alışveriş sepeti sırasında bulunan ürüne propolis diyebiliriz.

Propolis Nereden Nasıl Alınır

Bu ürünü çok çeşitli formlarıyla internet üzerinden direk olarak temin edilebilir. Gözle görerek almak isteyen kişiler bitkisel mağazalar ve eczanelerden de ulaşabilirler. İnternet üzerinden kolaylıkla ve ucuza bulunabilecek olan propolis ürünleri, düşük giderlerin olması sebebiyle internet mağazalarından daha uygun fiyatla satın alınabilir. Ogansia Propolis Tablet web sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz tabletler ile yukarıdaki makalede bahsi geçen rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalmanız durumunda ya da önlem alma durumunda tercih edebilirsiniz. Propolis nereden alınır sorunuzun yanıtı böylece vermiş olduk.

Propolis üreten firmalar içerisinde olan ve yararlı yönlerini piyasaya anlatan Ogansia, dün olduğu gibi bugün de bu misyonunu devam ettirecektir. Takviye edici gıda kategorimizde bulunan ve metabolizma güçlendirici özellikte bulunan propolis tabletin, tüm yaş gruplarına önerildiğini tekrar hatırlatıyoruz. Sitemiz üzerinde tamamen güvenli bir şekilde temin edebileceğiniz propolis ürünlerini, kapınıza kadar kargo ile yolluyoruz. Web sitemizdeki satın alla butonu tıklayarak kredi kartı bilgilerinizi girmeniz yeterlidir.

Bu aşamada propolis nasıl alınır sorusunun cevabı vermiş bulunuyoruz. Propolis, arı ürünleri kategorisinde bulunsa da bal, polen ve arı sütü gibi ürünlerle kıyaslanmamalıdır. Propolis tamamen doğal olarak bitkisel ayrıştırma yöntemleri kullanılarak elde edilir. Ticari kazanç kaygısı taşıyan bazı firmalar, bu ürünleri kompleks olarak piyasada tutmaktadır. Arı ürünü ve propolis ürünleri birbirinden ayrı muhteviyattadır.

Bu sebepten, uzman kişiler tarafından önerilen ve doğru kullanım için doza önem verilen bir yardımcıdan klavuzluk alınmalıdır. Her ürünün olduğu gibi, propolisin de kalite derecesi vardır. Piyasada satılan her ürünün kalitesi aynı değildir. Fiyat kalitede seçicilik ihtiva eder ama pahalı olan maalesef kaliteli demek değildir.

Bitkisel ürünler konusunda kendini ispat etmiş ve kullanıcıları tarafından önerilen firmaların ürünlerinin kullanılması konusunda dikkatli olmamız gereken bu günlerde, Ogansia olarak bu garantiyi, referanslarımız ile siz değerli kullanıcılarımızın fikirlerine sunuyoruz.

Memnuniyet oranı ve hayat kalitesini yükseltici ürünleri ile Ogansia, yaşama değer katmak üzere yola çıkmıştır. 0 doğal ürünleri, tüketici ile buluşturma hedefinde olan Ogansia, her geçen gün memnun müşteri kitlesine yenilerini ekliyor. Çok çeşitli hastalığa çareler sunan ürün portföyü ile insanlığın hizmetindeyiz. Propolis en iyi marka olma hedefinde olan Ogansia, bu hedefine adım adım ilerlemektedir.

Propolis Fiyatı ve Satın Alma

Öz değerleri ve katkı derecelerine göre piyasada farklı fiyatlara ulaşmak mümkündür. İçeriği ve yoğunluğu iyice araştırılarak ve diğer ürünlerle kıyas yapılarak alınması gereken, çeşidine göre farklı fiyatlara satılabilir. Krem, süt, damla, sabun, şampuan, ham madde vb. şekillerde satılabilen bu ürün son kullanıcıya ulaştırılmaktadır.

Derdinize deva olabilecek türde olan bu ürünü nasıl tatbik edeceğiniz önemlidir. Bu sebepten alacağınız ürünün formuna önem vermelisiniz. Propolis satın alma aşamasına geldiğinizi düşünüyorsanız, propolis fiyatı kategorisini araştırmış ve sizin için uygun olanı bulmuşsunuz demektir.

Ürün yelpazemizde bulunan bu tabletleri ile enfeksiyon hastalıklarınıza deva bulacak, kanser başta olmak üzere hücre yenilemesi gerekli olan tüm hastalıklarda klavuz olacak, viral enfeksiyonlar konusunda çözüm ortağınız olacağız. Propolis kaç TL şeklinde yapılacak internet aramalarında, kolaylıklar fiyat aralıklarına ulaşılabilir.

Sıvı ürünler ml üzerinden, katı muhteviyatta bulunan bu ürünler ise gr cinsinden ulaşılabilir. Zararlı etkilerinden uzaklaştırılmış ve faydalı içeriklerle birleştirilmiş olan ürünler daha yüksek fiyata satışa sunulmaktadır. En iyisi ve faydalısına ulaşabilmek için sitemizden propolis satın alma yapabilirsiniz.

Hayatın amacının sağlıklı, zinde ve kaliteli yaşamak olduğunu düşündüğümüzde organik ve doğal ürünlerin kullanılması bu isteği destekleyecektir. Ogansia olarak edindiğimiz misyon dahilinde, organik ve doğal ürünleri sizlerle buluşturma gayemizi bir kere daha bu ciddi ürün ile öne çıkartıyoruz. Tablet formda satışa sunduğumuz ürünümüzü, yukarıda bahsettiğimiz tüm faydaları bir arada bulunduran kompleks formülümüzle ortaya koyuyoruz.

Piyasada var olan bu ürünü incelendiğinde sizin için uygun ve makul olan ürünü seçmekle işe başlamalısınız. Ogansia propolis tablet fiyatları muadilleri ile aynı oranda piyasada bulunmaktadır. Sizlere daha kaliteli ürünleri sunabilmek adına her geçen gün hizmet içeriğimizi geliştirdiğimizi tekrar hatırlatıyoruz. Ogansia propolis tablet web sitemiz üzerinden 0 güvenli bir şekilde kredi kartı ödeme, havale / eft ödeme şeklinde seçeneklerinden birini seçerek ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

Tamamen yasal bir zemin üzerinde kurulu olan Ogansia sistemi, tamamen bitkisel ürünlerin sizlere ulaştırılmasını ilke edinmiştir. Kurulduğu günden itibaren, sağlıklı ve faydalı olanı ihtiyaç sahiplerine uygun fiyat ve doğru zamanda ulaştırmayı amaç edinen Ogansia oluşumu ile hayal ettiğiniz kaliteli yaşamı elde edebilirsiniz.

Propolis
Kullanıcı oyu: 4.5 Puan Ortalaması:(89%) Toplam Oy : 20
MAİL ABONELİGİ
100 'lerce Konu Hakkında ki Son yazılarımı ilk size göndereyim. Sizde güncel mail abonelerim arasına katılın.
Bilgileriniz bizimle güvende. Spam yapılmaz ticari amaçla kullanılamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir