Para Kazanma Hakkında Herşeyi Bu Sayfada Bulabilirsiniz

Ana sayfa » Para Kazanma Hakkında Herşeyi Bu Sayfada Bulabilirsiniz
Para Kazanma Hakkında Herşeyi Bu Sayfada Bulabilirsiniz 2018-01-13T03:09:25+00:00

Para Kazanma

Herkes daha fazla para kazanmak ister bu nedenle de alternatif çıkış yolları arar. İster yarı zamanlı bir işte çalışın ister serbest çalışma tarzını benimsemiş olun her ay nakit akışınıza daha fazla para katmak her zaman güzeldir. Ne yazık ki herkesin başka bir iş bulması ya da ilave işler yapması için yeterli zamanı veya imkanı bulunmamaktadır.

Eğer durum böyle olursa asla pes etmeyin. Bunun yerine zamanınızın muhtemelen büyük bir kısmını harcadığınız bir şeye doğru rotanızı çevirin: İnternet. İhtiyacınız fazlası, artık kullanmak istemediğiniz ya da kendi yaptığınız ürünleri satmak, blog yazmak, anket doldurmak veya Instagram, Facebook gibi sosyal ağlar üzerinden ürün tanıtımı yapmak gibi düzinelerce çevrim içi para kazanma yolları bulunmaktadır. Amacınız hızlı bir şekilde para kazanma ya da daha uzun vadeli ve sürdürülebilir gelir üretme olabilir. Gerçek şu ki online para kazanmak göründüğü kadar zor bir iş değildir. Online olarak para kazanmak için ihtiyacınız olan şey internet, disiplin ve kararlılıktır. Çoğu insan para kazanmak istiyorum ya da ek bir gelire ihtiyacım var deyip internet üzerinden para kazanma yollarını araştırır ve bulduğunu sanır. Ancak önüne küçük bir bariyer çıktığında vazgeçer ve yine aynı döngü içine girer. Bu nedenle internet üzerinden para kazanmaya başlamadan önce kendinize ne kadar kararlı ve sabırlı olup olmadığınızı sormanız gerekir. Para ile disiplini öğrenmek her zaman kolay değildir ancak maddi olarak ilerlemek istiyorsanız bu gereklidir.

İnternetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanmanın online danışmanlık yapmak, ders anlatmak, kurs açmak, içerik ve makale yazarlığı, ikinci el eşya satışı, doğal ürünler satmak, yazılım ve web site programcılığı, sanal asistanlık, fotoğraf satarak para kazanma, Youtube’ta Vlog hazırlamak, Domain alıp bunun yeniden satışını yapmak, okul notlarını satmak, stok ve forex ticareti, sanal para işlemleri ya da sosyal ağ danışmanlığı yapmak gibi yüzlerce yolu bulunmaktadır.

İnternetten para kazanmak istiyorum

İnternetten para kazanmak istiyorum ve biraz paramda var diyenler için en iyi yöntem Network Marketing (Kısaca MLM) denilen Ağ pazarlama yoludur. Network Marketing de üretici ile tüketici arasında aracı, dükkan kirası, personel gibi gider kalemleri kullanılmadan direkt müşteriye ulaşılır. Eğer müşteri bu ürünü kullanır ve memnun kalırsa çevresindeki başka birine tavsiye eder ve diğer tüketici bu ürünü kullanıp başkalarına tavsiye eder. Böylece ürünün ağı büyümüş olur. Ve ilk kullanan tüketici ağ üzerindeki diğer müşteriler üzerinden de kazanmaya başlar. Küçük bir sermaye ile sizde internet üzerinden bu tarz satış yapan firmalar bulup zincirin ilk halkası olabilirsiniz.

İnternet üzerinden para kazanma

İnternet üzerinden para kazanmanın onlarca yolu olsa da bu yollar sizin şartlarınıza göre değişiklik gösterebilir. Örneğin bir öğrenciyseniz ve boş zamanınız varsa çeviri yaparak, blog yazarak hatta oyun oynayarak bile para kazanabilirsiniz. Ya da grafik tasarım, muhasebe, sosyal medya pazarlaması, çeviri, web geliştirme veya SEO eğitimi gibi bazı mesleki tecrübeleriniz varsa internet üzerinden hem İngilizce hem de Türkçe birçok iş sitesinde kendinize uygun işi bulup yüksek meblağlar da kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yöntemleri

Online anket yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bazı şirketler tüketicilerin ve kullanıcıların ürünle ilgili verilerini toplayabilmek için anket yapmak için insanlara para ödemektedirler. İnternet üzerinde birçok anket sitesi bulunmaktadır. Kısa bir araştırma yaparak bu sitelere kolaylıkla üye olup para kazanmaya başlayabilirsiniz.  Yazı yazma eğiliminiz varsa bir elektronik kitap yazıp satabilirsiniz. E-kitaplarınızı Amazon’un Kindle programından veya Apple’ın iTunes Kitaplığı aracılığıyla satabilirsiniz üstelik herhangi bir sermayeye sahip olmanız da gerekmez. Kitap yazmak uzun ve zorlu bir süreç diyorsanız makale ya da içerik yazarı olarak kısa yazılar yazıp para kazanabilirsiniz. Bunun amaçlar kurulmuş birçok güvenilir site bulunmaktadır. Eğer yazı yazma gibi bir yeteneğiniz yoksa daha önce yazılmış kitapları okuyarak sesli kütüphanelere de satış yapabilirsiniz. Son zamanlarda insanlara dilediği yerde dinleme özgürlüğü sunan sesli kitaplar oldukça popüler hale gelmiştir.

İnternetten para kazanma siteleri

Yeteneğinize ve seçeceğiniz para kazanma yoluna göre internette birçok site bulunmaktadır. Önemli olan kazanma yolunuzu bulmak ve gereken araştırmayı yapmaktır. Örneğin çeviri işi yapmak istiyorsanız ya da içerik üreterek para kazanmak istiyorsanız bu anahtar kelimeleri arama motoruna yazıp çıkan web sitelerine göz atabilirsiniz. Bunun dışında yabancı diliniz varsa dolar ya da euro üzerinden ödeme yapan siteler de bulunmaktadır. Buralara da üye olup çeviri, içerik üretme, excel işleri gibi işler yapıp para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın kolay yolu

İnternet üzerinden para kazanmanın en çok bilinen, yüksek meblağlar kazandıran dört yolu bulunmaktadır. Blog yazarak paza kazanmak, satış ve pazarlama ortaklığı anlamına gelen affiliate marketing yoluyla para kazanma, bitcoin işlemleri ile para kazanma, network marketing ile para kazanma başlıkları gibi.

İnternetten para kazanmam lazım

İnternetten para kazanmak için doğru stratejiyi belirleyip kendinize güvendiğiniz zaman söylenenler kadar zor bir süreçten geçmek zorunda kalmazsınız. Kendi stratejinizi belirlemeden önce seçtiğiniz online para kazanma yolu ile ilgili bolca kitap, blog ve makale okuyun eğer imkanınız varsa internet üzerinden kurslara da katılabilirsiniz. Bu konuda ücretli ücretsiz birçok kurs bulunmaktadır. Kursa katılacak bir zamanınız yoksa Youtube videoları da izleyebilirsiniz. Herhangi bir yöntem ile internet üzerinden para kazanmış olan insanların deneyimlerini gözden kaçırmamanız gerekir bu deneyimler de çıktığınız yolda size ışık tutacaktır. İnternetten para kazanma yöntemleri ile ilgili her şeyi bilmek zorunda değilsiniz, sadece “Bir konunun temellerini öğrenip bunları akılda tutmak bir savaşı kazanmanın % 80’ini oluşturur” kuralını unutmamanız gerekir. Ayrıca engellerin çıkabileceğini bilip bu engellerin sizi alt etmesine izin vermeyin. Engeller ile başa çıkın ve ilerlemeye devam edin. Hiç kimse yol boyunca birkaç davanın üstesinden gelmeden iyi bir şey yapmadı unutmayın.