Organik Trafik Nasıl Yükseltilir

SEO’nun ne kadar önemli olduğu artık tartışılmaya gerek olmayan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Her zaman değiştirilen algoritmalar dolayısı ile tam olarak hangi araçların işe yaradığı tam olarak bilinmese de genel geçer bazı noktaların etkinliği belirlenmiş olmaktadır. Ancak arama motorlarında üst sıralarda görüntülenmenin değişmeyen tek elemanı organik trafik olmaktadır.

Birçok kişi organik trafiği yükseltmenin uzun sürmesi ve çok çaba gerektirmesi sebebiyle ücret ile ziyaretçi satın almasına rağmen; bu yöntem uzun süreler ile işe yaramaktadır. Ayrıca bu tarzda ki siteler kısa süre içerisinde arama motorları tarafından cezalandırılmaktadır. Bu sebeple organik trafik nasıl yükseltilir sorusuna doğru bir cevap vermek çok önemli olmaktadır.

Anahtar Kelime
Anahtar Kelime

Anahtar Kelime

İçeriklerde kullanılacak olan anahtar kelimelerin araştırılmasına çok fazla yatırım yapılması gerekmektedir. Çünkü arama motorları anahtar kelimeleri çok farklı şekillerde kullanabilmektedir. Ayrıca algoritmalarda sürekli olarak değiştiği için sürekli değişen bir ortam bulunmaktadır.

Özgün İçerik
Özgün İçerik

Yeni Ve Özgün İçerikler

Arama motorlarının algoritmalar ile bu kadar çok ilgilenmesinde ki temel sebep kullanıcıları aradıkları anahtar kelimeler ile en alakalı ve özgün sonuçları sunabilme isteği oluşturmaktadır. Bu sebeple siteler için hazırlanan içerikler anahtar kelimeler etrafında özgün ve okuyucuları doyuracak nitelikte olması gerekmektedir.

Kullanıcıların Deneyimleri
Kullanıcıların Deneyimleri

Kullanıcıların Deneyimleri

SEO uygulamalarının merkezinde bulunan kullanıcı deneyimleri sitelerin tasarımlarından tutunda içeriklerin içeriğine kadar merkezde bulunması gereken temel olmaktadır. Kullanıcıların deneyimlerini artırmak için yapılması gereken ise kullanıcıların sayfalarda nasıl gezindikleri ve süreleri ile ilgili verilerin iyi analiz edilmesi olmaktadır.

Sitelerin Düzenli Olarak Güncellenmesi
Sitelerin Düzenli Olarak Güncellenmesi

Sitelerin Düzenli Olarak Güncellenmesi

Sitelerde bulunan SSL sertifikası, gizlilik politikası ya da kullanım şartları gibi ayrıntılar düzenli olarak güncellenmesi gerekmektedir.

Backlinkler
Backlinkler

Backlinkler

Sitenizi ziyaret etmesini beklediğiniz hedef kitlenizin kullandığı diğer sosyal mecralar ve sitelerden backlink almak sitenizin organik trafiğini arttırmak için son derece önemli olmaktadır. Ayrıca aldığınız backlinkleri arama motorları nezdinde de güvenilir olmaları ziyaretçi sayısını arttıran bir etmen olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sosyal Medya
Sosyal Medya

Sosyal Medya

Sosyal medya herkesin hayatında önemli bir rol oynamaktadır. İnsanların birebir etkileşim içerisinde olduğu bu mecralar sayesinde daha odak hedef kitlelere ulaşmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bu mecralar sayesinde daha interaktif bir etkileşim yaşanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir