Network Marketing Zararları ve Zorlukları Nelerdir

Bu sistemin zararlarının başında uygunsuz bir çalışma yolu izlemek vardır. Bir takım yasa dışı kimseler sistemi, kendi amaçlarına uygun olarak düzenleyerek etik olmayacak bir iş görünümüne sokmaya çalışabilirler.

Normal şartlarda yasal çerçeve içinde bulunan bu sisteme uymayacak, denetimden geçmesi mümkün olmayan ve insanlar için zararlı olabilecek ürünleri satmayı deneyecek kötü karakterlerle karşılaşmak olasıdır. Böyle şeyler, işinin hakkını vermeye gayret gösteren insanlara zarar verebilecektir.

Bunun dışında bir ürünü, network Marketing sisteminde belirlenen fiyatın üstünde satarak karşı tarafı aldatmak, bu işe zarar veren en önemli noktalardan biridir. Ürünün satışından sonra fatura kesmeyip Gelir Vergisi ödemesinden kaçmak yine çalışma sistemine zararlı olacaktır.

Network Marketing zararları arasında belki de en can acıtanı, sahtekarların bu sistemi, insanları dolandırıp paralarını çalmak için kullanmalarıdır. Bu durum, yasal sınırlar içinde kalarak iş yapmaya çalışan sistemin dürüst satış temsilcilerine karşı güvensizlik oluşmasına sebep olmaktadır.

Tüm bu suç kabul edilebilecek ve etik olmayacak tutum ve davranışlar, bu işi başarıyla uygulamak için çok çalışmanın, planlı ve disiplinli davranmanın yanında Network Marketing zorlukları içinde sayılabilecek unsurlar arasında yerini almaktadır.

Bu Yazıyı Kaç Puan Verirsiniz ?
[Toplam Puan: 2 Ortalama Puan: 5]
Girişimcilik fikirleri ve güncel finans bilgilerden anında haberdar olmak için; beni Facebook 'da, Twitter 'daInstagram 'da,  Google haberler 'den takip edebilir yada Telegram kanalıma katılabilirsiniz!
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
error: Kopyalama Engeli. Kopya içerikler periyodik olarak şikayet edilmektedir. Emeğe saygılı olalım...