MenaPay nedir, Nereden, Nasıl Alınır

Sıkı durun size Orta Doğu ve Afrika’nın en gözde kripto parası olacak geleceğin ödeme sistemi arasında yerini almak için temeller atan MenaPay’i tüm detayları ile anlatacağım.

Menapay Orta Doğu’daki ilk, tam destekli blockchain tabanlı ödeme gönderme ve alma sistemidir. Kısaca şu şekilde özetlemem gerekir ise Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yaygın olarak kullanılacak olan Menacash yeni nesil ödeme sistemini harekete geçirecek.

Mena cash Ağustos 2018’de işlem işlem testlerini tamamladıktan sonra Ekim 2018’de dünyada işlem hacmi olarak en büyük 10 borsanın en az birine giriş yapmış olacak. Bu yazımda size MenaPay geleceği hakkında en detaylı bilgileri aktaracağım sırası ile başlıkları takip edebilirsiniz.

MenaPay Nedir

Şu soruyu sık sık kendinize soruyorsunuz değil mi? MenaPay Nedir bu parağrafta en açık detayları ile anlatarak aklınızda en küçük soru işareti bırakmamaya çalışacağım. Bankacılık sisteminin artık yeni yüzü olan blockchain, insanların hayatında yeni yerler edinmeye tam gaz devam ediyor.

Yeni blockchain tabanlı ödeme sistemi Orta Doğu ve Afrika bölgesinde geleneksel ödeme yöntemlerini, blockchain tabanlı, tam destekli bir dijital para birimi ile değiştiriyor günlük hayatın her alanında işlem yapılmasını sağlayan güvenli ve şeffaf bir ödeme ağ geçidi sağlamayı planlıyorlar.

MenaPay Menai Tech şirketinin blockchain üzerinde kullanacağı ödeme alma ve gönderme servis koludur. Menai Tech şirketinin başkanı Habib Ghawi, Kurucu – Ceo’su ise Dr. Bashar Hawamdeh‘dır. Menaitech şirketinin Orta Doğu da bir çok sektöre hitap ettiğini kendi web sitesinden görebiliriz.

Mesela gıda, telekominikasyon, sanayi, medikal, gayrimenkul, sigorta gibi bir çok alanda hizmet vermektedir. Aynı zamanda bir çok ülkede faaliyet göstermektedir. Peki bu ülkeler hangileri Ürdün, Suudi Arabistan, Kuveyt, BAE (Birleşik Arap Emirlikleri), Filistin, Lübnan, Mısır, Yemen, Katar, Irak, Bahreyn, Umman, Suriye, Sudan ve Cezair de onlarca marka ile çalışmaktadır.

MenaPay Satın Alma

Burada da süreç bu şekilde işleyecek fakat şuanda MenaPay nasıl satın alınır yada  Menapay satın alma adımını token satışı kasım 2018’de başladıktan sonra yapabilirsiniz. Aralık 2018’de en iyi borsalarda listelenmesi ile birlikte artık Biliyorsunuz ki bitcoin harcinde herhangi bir coin almak isterseniz ilk önce bitcoin satın almalı sonra aldığınız bitcoini uluslar arası borsaya göndererek elinizde ki bitcoini altcoinlere takas edebiliyorsunuz. Eğer btc nasıl alınır bilmiyorsanız; bitcoin nasıl alınır yazımda ki bilgiler sizi ilgilendirebilir.

MenaPay Güvenilir Mi

En önemli soru bu aslında yüzlerce müşteriye sahip olan bir firmanın üreteceği coin akıllarda şu soruyu bırakıyor MenaPay Güvenilir Mi. İlk öncelikli olarak bir projeyi incelerken ilk önce üreticiye bakmak lazım. Üretici kısım yani projeyi başlatan kurum- kuruluşlar kim? Burada Menai Tech şirketinin arkasında olduğunu görüyoruz. Peki sonra ? Tabi ki yol haritasına bakmak lazım. Adım adım aşağıda sıraladım.

 • Şubat 2018 : Sermaye takımının oluşturulması yani ico sürecinin başlaması için paranın ortaya konması.
 • Nisan 2018 : Ürünü geliştirme ve başlangıç süresi.
 • Mayıs 2018 : Özelliklerini tanıtmak ve buna dikkat çekmek amacıyla yayınladığı bilgilendirme amacı taşıyan belgelerin yayınlanması.
 • Haziran 2018 : Ico web sitesinin kurulum aşaması. https://www.menapay.io/ sitesi.
 • Ağustos 2018 : Menacash işlemlerinin testlerine başlanması.
 • Eylül 2018 : Mobil uygulamaların beta aşamasında ki test süreci, Api anahtarları ve SDK ların hazırlanma süreci.
 • Ekim 2018 : Mobil uygulamaların lansmanı yani etkinlik çerçevesinde başarısının gösterilmesi.
 • Kasım 2018 : Genel token satışının başlaması yani ico satışının başlaması.
 • Aralık 2018 : İşlem hacmi en büyük 10 borsanın en az 1 inde listelenmesini sağlamak.
 • Ocak 2019 : 50 borsada işlem görür hale getirmek.
 • Nisan 2019 : Yeni güvenlik özelliği olan yüz tanımanın entegre edilmesi.
 • Mayıs 2019 : 5 milyon menapay kullanıcısına ulaşmak.
 • Haziran 2019 : 500 borsada işlem görür hale gelmesini sağlamak.
 • Ağustos 2019 : Yukarıda bahsettiğim  Menai Tech şirketinin müşterilerinin bulunduğu ülkeler içerisinde en az 5 ülkesinde ofis sahibi olmak.
 • Eylül 2019 : Artık daha fazla kullanıcıya hitap etmek için en az 10 (on) dil desteği eklemek.
 • Ekim 2019 : Aile hesapları için ebebeyin kontrol sistemini entegre etmek.
 • Kasım 2019 : Asya ülkelerinde 1000 (bin) ofise ulaşmayı sağlamak.
 • Aralık 2019 : Gelişmiş özellikleri sisteme entegre etmek.

Başarılı olacağını düşündüğüm ico projesi ile yakın zamanda MenaPay nasıl alınır, MenaPay değeri nedir yada MenaPay wallet hakkında aşağıda açacağım başlıklar ile sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.

MenaPay üretimi Mining

Menapay üretimi mining

MenaPay Haberleri

MenaPay Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir