internetten Para Kazanma Teknikleri ve Fikirleri

Eğer internetten para kazanmaya nasıl başlarım merak ediyorsanız ilk önce maaşların yetmediği, hayat pahalılığının tavan yaptığı, her çeşit ürüne gelen zam ve ödenmesi gereken faturalar düşünüldüğünde, daha çok kazanç sağlamak için araştırmalar yapılıyor. Para kazanmak ve ek iş yapmak için çevrede birçok olanak ve fikir mevcut. Buna internetten para kazanma fikirleri de dahil.

İyi bir araştırma ve şahsi yeteneklerin iyi analiz edilmesi ile seçilecek doğru yöntemler doğrultusunda para kazanmak mümkündür. İnternet aleminin gelişim hızı ve kapsamını değerlendirildiği zaman dijital ortamda yapılan faaliyetler, dünya ekonomisinde çok önemli bir yer tutuyor. Böyle büyük bir ekonomiden ve internetin getirdiği fırsatlardan herkes payını almak istemektedir.

İnternet dünyası; yaş, cinsiyet, zaman ve mekan fark etmeksizin akla gelebilecek her şekilde yapılabilecek para kazanma yöntemleri ile dolup taşıyor. Kısacası, herkes şahsi özellik ve niteliklerine göre dijital ortamdan kazanç sağlayabileceği doğru tekniği bulabilir. Bu yazıda, para kazanmaya ve ek iş yapmak için olanak tanıyacak internetten para kazanma teknikleri hakkında bilgi verilmektedir.

Fakat bu yollara geçmeden önce internettena para kazanmak için dikkat edilecekler hakkında ki yazıma göz atmanızı isterim.

internetten Para Kazanma Teknikleri
internetten Para Kazanma Teknikleri

internetten Para Kazanma Teknikleri

İnternet üzerinden para kazanma konusunu araştırırken ve karar aşamasında düşünülmesi gereken en doğru şey, kazanç miktarı olacaktır. Düzenli aralıklarla yapılan ödemeler sayesinde bir kazanç elde etmek her zaman en doğrusu olacaktır. Bu nedenle, yapılan işten tatmin olmak ve emeğin karşılığını alabilmek için en fazla kazancın elde edileceği metotu seçmek önem arz etmektedir.

Potansiyelin, yeteneklerin ve özelliklerin iyi analiz ederek doğru yöntemi seçmek internetten para kazanma teknikleri açısından birinci kuraldır. Herhangi bir konudaki bilgi birikimi ve yetenek, doğru seçimin yapılması ile kazanç sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca, yapılacak iş için sermaye gerektiği ya da gerekmediği konusunda da bilgiye sahip olup, stratejiyi doğru şekilde belirlemek gerekmektedir.

internetten Para Kazanma Fikirleri
internetten Para Kazanma Fikirleri

internetten Para Kazanma Fikirleri

Dijital ortamın nimetlerinden yararlanarak birçok iş ve yöntem sayesinde internet üzerinden para kazanmak mümkün. Bu olanaklar dahilinde birçok internetten para kazanma fikirleri vardır. Dolandırılma riski olmaksızın ve illegal şekilde kumar oynamaksızın internette para kazanmak için birçok fikir mevcut. Bu fikirlere örnek olarak;

 1. Blog yazarak para kazanmak,
 2. Satış ortaklığı ile para kazanma,
 3. Anketlere katılarak para kazanma,
 4. Sosyal medya hesapları ile para kazanma,
 5. Makale yazarak para kazanma,
 6. Oyun oynayarak para kazanma,
 7. Stok fotoğrafçılığı yaparak para kazanma,
 8. Online olarak çeviri veya eleştirmenlik yapmak,
 9. Freelance çalışarak para kazanma,
 10. Elektronik kitap yazıp satarak para kazanma,
 11. Udemy üzerinden kurs satışı yaparak para kazanma,
 12. Amazon mechanical Turk ile para kazanma,
 13. Web sitesi satarak para kazanma,

Tabi internetten para kazanma yolları ve yöntemleri oldukça fazladır.

DropShipping ile Para Kazanma
DropShipping ile Para Kazanma

DropShipping ile Para Kazanma

Bir aracılık yöntemi olan dropshipping ile para kazanma mümkün. Bu yöntem sayesinde, depoda veya başka bir yerde stok olarak tutulmayan mal, iki firma arasında aracılık yapılması ile satılabilir. Ürün aracıya hiç ulaşmasa da aracı tarafından hiç görülmese dahi satışı gerçekleştirilebilmektedir.

Dropshipping yönteminin avantajı, malın stoklanması için bir depoya ve depoyu yönetecek personele ihtiyaç duymadan sadece aracılık yöntemi ile malın satılmasına olanak sağlamasıdır. Yöntem hakkında kısa bir örnek vermek gerekirse; diyelim ki bir web sitesi açıldı.

Tedarik edilecek malların bulunduğu siteden satılacak ürünler açılan web sitesine yüklendi. Ürün araması yapan kişiler, bu web sitesinden sipariş verdi. Aracı da asıl firmaya bu siparişleri ileterek, müşteriye gönderilmesini istedi. Bu şekilde, ürün çeşidine bağlı olarak çeşitli rakamlarda kazanç sağlamak mümkündür.

Dropshipping ile Para Kazanma : emredal.com.tr/amazon-dropshipping
Freelance Çalışarak Para Kazanma
Freelance Çalışarak Para Kazanma

Freelance Çalışarak Para Kazanma

İnternet üzerinden freelance çalışmak isteyen ve işverenler arasında bağlantı kurarak karşılıklı fayda sağlanmasını sağlayan web siteleri mevcut. Bu web siteleri, işveren ve freelance çalışanları aynı yerde toplayarak buluşmasını ve işlerinin çözülmesine yardımcı olur. Nasıl bir freelance çalışanı olmak ise tamamen kişiye ve yeteneklerine bağlı bir durum.

Becerikli olunan herhangi bir konuda yeteneklerin sergilenmesi ile para kazanılabilir. Daha önce çeşitli forumlar üzerinden amatörce yürüyen bu süreçler, SadeceON.com gibi sitelerin ortaya çıkması ile freelance çalışarak para kazanma profesyonel bir platforma taşınmış oldu.

Sitenin amacı, freelance çalışmak isteyen ve işveren arasında köprü görevi görerek bir iş platformu oluşturmak. Tabi burada yapılan alışverişler neticesinde, sitenin bir miktar komisyon aldığını da belirtmekte fayda var. Bir sürü bu alanda çalışabileceğiniz; internetten para kazanma siteleri ve metotları bulunmaktadır.

E-Kitap Yazarak Para Kazanma
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Herkesin mutlaka ilgilendiği, tecrübeli veya bilgi birikimine sahip olduğu konular vardır. Bu konular; oyun, eğitim, spor veya belirli bir meslek grubuna ait bilgiler olarak çeşitlendirilebilir. Sağlam bir bilgi ve altyapıya sahip olunan konular hakkında e-kitap yazarak para kazanma imkanı mevcuttur.

Bilgi birikiminin, araştırmalar ve analizler ile desteklenerek oluşturulacak bir e-kitap ile okuyuculara ulaşmak mümkündür. Tabi, başarılı ve kazanç sağlayacak bir e-kitap için yazılanların konuyla ilgili olması, laf kalabalığı içermemesi ve okuyucunun beklentilerini karşılaması gerektiğini belirtmekte yarar var.

Yazılacak e-kitap, satış ortaklığı sistemini kullanarak Clickbank gibi dijital platformlar üzerinden satışa çıkarılabilir. Shoppier gibi çözüm sunan siteler sayesinde, e-kitap istenilen yerde yayınlanabilir ve reklam ihtiyaçları için de Adwords kullanılabilir.

Udemy Kursları ile Para Kazanma
Udemy Kursları ile Para Kazanma

Udemy Kursları ile Para Kazanma

Udemy, akla gelebilecek hemen hemen her konuda kurs satma imkanı veren dijital bir platform olarak dikkat çekiyor. Sistem, eğitim almak isteyen ve eğitimi vermek isteyen kişileri aynı çatı altında toplama amacını taşıyor. Udemy, arz ve talep arasında bağlantı kurarak aracılık eden bir sistem özelliğini taşıyor.

Bir konu hakkında, kurs verebilecek kadar yeterli bilgi birikimi olan ve bunu karşı tarafa aktarılmasını sağlayacak yeteneklere sahip kişiler udemy kursları ile para kazanma fırsatlarından faydalanabilir. Verilen kurslar doğrultusunda eğitimi alan kişiler, eğitimci hakkında yorumlar yapıyor ve puanlamaya tabi tutuyor.

Bu yorum ve puanlar doğrultusunda oluşan başarı grafiği, kurs satın almak isteyen kişiler tarafından incelenebiliyor. Eğer eğitimcinin yüksek bir başarı grafiği varsa, kurs almak isteyen kişilerce yüksek ihtimalle tercih edilebilir oluyor.

Udemy Eğitimleri ile Para Kazanma : emredal.com.tr/udemy-egitimleri-ile-para-kazanma
Web Tasarımı Yaparak Para Kazanma
Web Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Web Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Artık her firmanın faaliyetlerini etkin bir şekilde yönetmek için kullandığı bir web sitesi var. Bu web siteleri, firma ve faaliyet alanları hakkında genel bilgi vermek, ürünleri tanıtarak satışını yapmak ve irtibat kurma imkanı için kullanılıyor.

Firmalar, tüm bu özelliklere sahip web sitelerinin tasarlanarak kurulması için de konunun uzmanı kişilerden yardım almaktadır. Bir nevi, firmalar bu iş için çalışan istihdam ediyor. Konusunda uzman kişiler, web tasarımı yaparak para kazanma şansını elde edebilmektedir. Web site tasarlama ve kurma konusunda çok bilgi sahibi olmayan ancak bu işi yapmak isteyen kişiler için ise, bu noktada hizmet veren birçok çevrim içi kurs ve eğitici programlar var.

Bu programlara kayıt olarak ve satın alarak web sitesi dizayn etme ve kurulması için gerekli bilgi birikimine ulaşılabilir.

99 Çeşit İnternetten Çok Para Kazanma Yolları : emredal.com.tr/99-cesit-internetten-cok-para-kazanma-yollari
Link Kısaltarak Para Kazanma
Link Kısaltarak Para Kazanma

Link Kısaltarak Para Kazanma

Reklam gelirini linkleri kısaltan kullanıcılar ile paylaşan link kısaltma servisleri mevcut. Kişilerin indireceği dosyaları ya da açmak istediği sayfaları, ilgili servis üzerinden kısaltarak çok sık kullanılan sosyal medya gibi dijital platformlarda paylaşıldığı takdirde, görüntüleme başına kazanç elde edilebilmektedir. Lütfen ama lütfen internetten para kazanma tuzakları hakkında bilgi sahibi olun.

Örnek vermek gerekirse, internette dolaşım esnasında girilmek istenen siteye tıklandığında bir kaç saniyelik reklamlar ile karşılaşılır. Bu görüntülemenin ardından yönlendirme yapmasıyla, aracı pozisyonundaki yayıncı kişilere gelir sağlanmaktadır.

Gösterim sayısı üzerinden fiyat teklifinin sunulduğu sistem ile link kısaltarak para kazanma seçeneğinde, genellikle 1.000 görüntüleme karşılığında ortalama 10 TL gibi bir kazanç sağlanabiliyor. Küçük gibi görünen para miktarı, sürekli bağlantılar oluşturup görüntüleyecek kişi sayısını artırılarak kazanç yükseltilebilir.

Yazıda bahsedilen internetten para kazanma teknikleri ve fikirlerinden, insanlar gelişmiş dijital ortam teknolojisi ile uzun yıllardır faydalanmaktadır. Herhangi bir spesifik yeteneğini bu ortamlarda kullanarak para kazanamayacağını düşünen kişiler için sosyal medyanın kullanıldığı ideal yöntemler daha güvenlidir.

Bu sayede, yapılacak daha önemli işler öncesinde bir alıştırma prosesi görevi görüp, kişiye pratiklik ve tecrübe kazandıracaktır. Diğer bir yandan sosyal medya ile para kazanma imkanlarını da değerlendirebilirsiniz.

Vaat edilen para miktarının gözü boyamasına izin vermeyerek, özellikle belli bir bilgi birikimine sahip olunmayan ve uzmanlık alınana girmeyen konularda işe atılmak kötü sonuçlar doğurabilir. İnternetten olsun veya olmasın, parayı kazanmanın her meslek çeşidi için kendine has zorlukları vardır, emek ister. Hangi iş kolu denenirse denensin, yapılan işe emek harcamak ve zaman ayırmak başarı için önem arz etmektedir.

İnternetten para kazanmak için fikir ve içerik gibi bazı unsurlara sahip olmanız yeterli olacaktır. Özellikle son zamanların en popüler mesleklerinden biri olan freelancer çalışma ile hem öel hayatınıza hem de iş hayatınıza eşit derecede zaman ayırabilirsiniz. Bunun için dilediğiniz freelance sitesini kullanabilir ve sizler için en uygun iş ile buluşturmasını bekleyebilirsiniz. Bu tür siteler yardımı ile birçok işverenle buluşabilir ve işinizi kendiniz seçebilirsiniz.

Bilgileri paylaşmak ve yayın oluşturmak artık çok daha kolay hale gelmektedir. Siz de alanında uzman olduğunuz konular hakkında bilgilerinizi e kitap yardımı ile bilgisayarınıza dökebilirsiniz. Çeşitli ücretli ve ücretsiz platformlarda yayınlayacağınız e kitabınız ile yüksek miktarda gelirlere ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinizi paylaşmanın bir diğer eğlenceli yolu ise videolardır. Çeşitli alanlarda hazırlayacağınız video serilerini udemy gibi platformlara yükleyerek gelir elde edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken videolarınızın ses ve görüntü kalitesinin yanı sıra uzunluğudur. Kaliteli videoların kısa süreler ile bir bütün oluşturması izleyenler için daha pratik olacaktır. Bu tür videolar ile çeşitli seriler oluşturarak bunları yayınlayabilirsiniz.

Bu makaleye 2 YORUM yapıldı

 1. İnternetten para kazanma fikirleri nelerdir diye ararken emredal.com.tr’yi gördüm. blog sahibine başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir