Helium Coin (Hnt) Nedir, Hangi Borsalarda Bulunuyor

Kripto paraya olan ilginin hızla artmasıyla beraber sürekli yeni coin para birimlerinin çıkışında artış yaşanmaktadır. Teknolojinin gelişimiyle sanal para birimi kullanıcıları da oldukça fazladır. Herhangi bir para birimini kullanmadan önce sanal paranın ne olduğunun bilinmesi gerekir.

Kripto Para Nedir

Dijital internette var olan sanal şifreli para birimidir. Yani elimizde var olan görebildiğimiz paranın internette sadece rakam olarak görünen ama gerçek bir para birimidir. Temel mantığı anlaşıldığı sürece zamanla doğru hamlelerle yüksek miktarlarda para kazanılmaktadır. Bu fırsatı sağlayan para birimlerinden birisi de helium coin‘dir.

Helium Coin (HNT) Nedir
Helium Coin (HNT) Nedir

Helium Coin (HNT) Nedir

İlk başta helium coin (hnt) nedir sorusunun cevaplanması gerekir. Belli bir merkezi olmayan, bağımsız, nesnelerin kendi kapsama alanını oluşturan bir para birimidir. Bu para birimi son zamanlarda hem madenciler hem de yatırımcılar tarafından sıkı şekilde takip edilmektedir. Herkese kazandıran helium coin son zamanlarda da uzmanlar tarafından olumlu yorumlar almaktadır.

Helium coin kendi para birimini kullanmaktadır. Kendisine ait bir işleten sistemi olduğundan hem işlem yapılabilir hem para birimi kullanılabilir hem de internet ağı sayesinde etkileşim yapıp ucuza sağlam bağlantılar kurarak daha da kazandırmayı ve büyümeyi sağlar.

Genel olarak bakıldığında kablosuz internet ağı gibi düşünülebilir ama bu ağın ne bir merkezi var nede bir yönlendireni bulunmaktadır. Kişi ne kadar bu alanda ilerlerse kendi ağını yapıp güçlendirerek o kadar kendisine kazandırmış olur.

Helium Coin (HNT) Hangi Borsalarda Bulunuyor
Helium Coin (HNT) Hangi Borsalarda Bulunuyor

Helium Coin (HNT) Hangi Borsalarda Bulunuyor

Helium veya helium coin kavramıyla son zamanlarda çok sık karşılaşır olduk. Helium nesnelerin interneti olarak adlandırılır. Blockchain tabanlı merkeziyeti olmayan bir ağdır. Temmuz 2019 senesinde ortaya çıkmıştır.

Düşük güçteki kablosuz cihazların birbiriyle iletişime geçmesi, dolayısıyla node ağı üzerinden verilerin gönderilmesi üzerine kurulmuştur. Node yani düğümler, blockchain madenciliği ve kablosuz geçiş araçlarının birleşiminden ortaya çıkan Hotspot şeklinde çalışır.

Coin madencilik düğümleri işleterek madencilik yaparlar ve helium kripto para birimi üretirler. Elde edilen helium coinleri borsada değerlendirilir, alınır satılır. Helium coin yatırımı yapmayı düşünen yatırımcılar helium coin (hnt) hangi borsalarda bulunuyor sorusu akıllarına gelmektedir. Helium coin şu sıralarda Binance adlı kripto para borsasında bulunmaktadır. Bunun dışında yatırımcılar coinex ve crypto.comdan helium coin alıp satabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir