En İyi Yerli (Türk) Bitcoin (Kripto Para) Borsalarının Tam Listesi

Bitcoin, son dönemde internet üzerinde en çok araştırılan ve merak edilen konular arasında adını duyurmaktadır. Kripto para yalnızca sanal dünyada değil artık günlük yaşamda da büyük bir kesime ifade eden bir sistemdir.

Kripto Paraların Geleceği
Kripto Paraların Geleceği

Kripto Paraların Geleceği

Bitcoin; herhangi bir merkez bankası, kurum, kuruluş veya parti ile ilişiği olmayan dijital para birimidir. Son zamanların en çok rağbet gören buluşları arasında yer alan bu para birimi, dolar ve euroya alternatif olarak doğmuştur.

Her ülkenin kendi para birimi ile alınıp satılabilen bir dijital para sistemidir. ฿ sembolü ve BTC kısaltması ile ortaya çıkan sanal para birimi olan bitcoin, kağıt paranın yerine geçip geçmeyeceği hala bir tartışma ve merak konusudur.

Türkiye'deki En İyi Bitcoin Borsaları Nelerdir
Türkiye’deki En İyi Bitcoin Borsaları Nelerdir

Türkiye’deki En İyi Bitcoin Borsaları Nelerdir

Şu an dünyada birçok bitcoin borsası bulunmakta ve her geçen yıl ilerlemesini artırmaktadır. Ülkemizde de dünya listelerine giren birçok lider bitcoin borsası bulunmaktadır. Sektörün önde gelen ve adından söz ettiren başlıca firmaları ise şunlardır:

  1. Paribu
  2. BtcTurk
  3. Koinim
  4. Thodex
  5. Bitexen
  6. Felixo
  7. Bitci
  8. Coinzo
  9. BitTurk
  10. Bithesap

Türkiye’nin bitcoin borsası olarak en yüksek ticaret hacmi ile Paribu listenin ilk sırasında yerini almıştır. Paribu, kullanıcılarına güvenli bir ortam yaratarak hızlı ve kolay bir şeklide para işlemleri yapmasını sağlar. Paribu marketinde 18 kripto para birimi işlem görmektedir. Bu da onu Türkiye’deki en geniş bitcoin borsası yapmaktadır.

Türkiye’nin diğer bitcoin borsası olan BtcTurk, kuruluş olarak Türkiye’de ilk dünyada dördüncü sırada olan bitcoin ve kripto para alışverişi yapılan bir platformdur. Kullanıcısına güvenli bir ortam yaratan BtcTurk’ün marketinde toplam 8 kripto para birimi işlem görmektedir.

Türkiye merkezli ilk kripto para alım satım borsası olan Koinim, en iyi Türk bitcoin borsaları arasında kendini göstermektedir. Koinim borsasının amacı, Türk kullanıcılarına bitcoin cüzdanı, kripto para alım satım işlemleri gibi hizmetler sunmaktır. Bu işlemler için güvenli hızlı ve kolay bir ortam oluşturmuştur.

2017 yılında Türkiye’ye bitcoin alanında birçok yenilik getiren Koineks, şimdilerde yeni ismi olan Thodex ile hizmet vermektedir. Şimdilerde tüm dünyaya hizmet veren bu firma, Türkiye’ye ilk bitcoin ATM si getiren firma olarak kendini göstermiştir.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunma ayrıca ''Neler Yapıyorum'' bölümünün ilginizi çekeceğini düşündüğüm profesyonel web blogudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir