Data Exchange (DTX) Fiyatı, Grafik ve Satın Alma

Data Exchange Nedir

Avusturalya Hükümeti tarafından bürokrasiyi azaltmak amacı ile geliştirilen data excahange, Sosyal Hizmetler Departmanı tarafından geliştirilmiştir. Finanse edilen kuruluşların hizmet sunum bilgilerini rapor eden program, firmaların müşterileri için elde ettikleri sonuçları karşılaştırabilmekte ve standart olarak ölçebilmektedir.

Bu program müşteriler ve hizmet sağlayıcılar ile ortak olarak yapılan istişareler ile geliştirilmiştir. Veri gereksinimleri iki başlıkta inceleniyor. Bunlardan biri tüm hizmet sağlayıcılarının bildirmesi gereken küçük öncelikli gereksinim kümesidir.

Diğeri ise sağlayıcıların ortaklık yaklaşımı olarak bilinen veri değişimi ile paylaşmanın seçildiği gönüllü veri kümesidir. Sistemden sisteme aktarma, web tabanlı portala giriş, toplu yüklemeler şeklinde veri girişi bu platforma yapılabiliyor. Bu alanda CoinFalcon içerisinde jeton alım satımı başlamış ve bununla birlikte Data Exchange Token satın almak için transferlerde etkinleştirilmiştir.

Data Exchange Token Nedir

Kripto para hayatımıza girdiğinden beri dijital paralar ile daha fazla aktifleşiyor. Bununla birlikte coin, altcoin ve token gibi kavramaları daha sık duyar olduk. Token farklı platformlarda üretilen, aynı zamanda bir varlığı temsil eden değerler ya da araçlar olarak tanımlanabilir.

ICO’lara yatırım yapan kişilere token dağıtılır. Her token üretildiği yapı üzerinden kullanılıyor. Tokenlerin sahibi ve piyasa değeri değişebilir. Platformlarda belirli amaçlar doğrultusunda üretilen ve dağıtılan tokenler, kontrollü bir şekilde yönetilebilirler. Bu alanda Data Exchange Token nedir sorusunun cevabında oldukça popüler tokenler karşımıza çıkıyor.

Data Exchange Token Binance Nasıl Alınır
Data Exchange Token Binance Nasıl Alınır

Data Exchange Token Binance Nasıl Alınır

Datawallet CEO’su bu programın dünyanın her yerinden tüketicilere kendi verilerinin tek tedarikçisi ve faydalanıcısı olmalarını sağlayacaklarını belirtiyor. Bunun yanında hedeflerinin de dünyanın en güvenilir kişisel veri yönetim platformu olmaları olduğu da yapılan açıklamalarda yer alıyor. Datawallet ekosisteminde DXT Tokeni kapalı ekonomi içinde değişimin birinci aracı olarak tanımlanabilir.

Bu alandaki kullanıcılar seçkin şirketlerle veri paylaşımda bulunarak Data Exchange Token Binance satın almak işlemleri sağlanabilir. Sonrasında ise Datawallet App Store üzerinde bulunan ödüller karşılığında bu tokenler kullanılabilir.

DXT dağıtımında Datawallet analitik aracı olan DX Insights’ın lasnmanını destekliyor. Bunun yanında geliştiricilerin ve tüketicilerinin açısından sağlanan opt-in verilerine dayanan API üzerinden özelleştirilebilir hizmetlerde oluşturulmaktadır.

İnsanların kendi verilerini kontrol edebilmeleri ve satabilmeleri gerekliğini savunan Seragin vizyonu ile DFJ kurucusu Tim Draper; Draper Üniversitesinin en iyi öğrencilerinden biri olan programa çok destek verdiğini açıklıyor. Datawallet ile bu vizyon gerçeğe dönüşmüştür.

DFJ kurucusu Tim Draper
DFJ kurucusu Tim Draper

Şirket özellikle veri merkezindeki ademi merkeziyet dalgasını öne çıkarıyor. Bu alanda kullanılmak üzere yüzde 33’lük oranda bir milyar DXT jetonu oluşturulmuştur.

Ekip sektör içerisindeki tüketici eğitimini desteklemeye devam ediyor. Kendileri için ayrılan kaynakları ve araçları kullanarak gelişmiş uygulamalar geliştiren ekip, Data Exchange Token hangi pazarlarda var konusunda Avusturalya dışında Kanada’nın da bu alanda çok aktif olduğunu göstermektedir.

Programın hedefinde yeni nesil bir kayıt sistemi oluşturmak bulunmakta ve San Francisco merkezinde blockchain destekli veri değişimi ile en gelişmiş uygulamalar oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir