Coinlerde Arbitraj Nedir, Nasıl Yapılır >REHBER İçerik<

Kripto para arbitrajı, değişik piyasalarda işlem gören kripto para değerleri göz önünde bulundurularak eş zamanlı olarak değeri düşük piyasadan elde edilerek, değeri yüksek piyasaya satılıp kar elde edilmesidir.

Arbitraj
Arbitraj

Daha farklı bir deyiş ile borsalar arasındaki kur farkından yararlanarak risksiz kazanç elde etme yöntemi diyebiliriz. Kripto değerlerde arbitrajı özetlemek gerekirse, X borsasından temin ettiğiniz bir kripto parayı, Y borsasına satıp aradaki fiyat farkından dolayı fayda sağlamız olursunuz.

Arbitraj Nedir

Arbitraj, değişik pazarlarda işleme alınan taşınabilir kıymetler, değerli madenin ya da paranın değerlerinde farklılıklar olduğu zaman eş zamanlı olarak düşük değerli piyasadan tedarik edilip yüksek değerli piyasalara satılarak kar sağlamaktır.

Emtia, hisse senedi ve vadeli işlemlerin yapıldığı konvansiyonel borsalarda işlem yaptığınız bir değeri X borsasından elde edip, Y borsasında satışını yapamazsınız. Örneğin Honkong, NASDAQ ve benzeri borsalarda aynı firmaya ait hisseler bir borsadan alınıp, bir diğerine satışı yapılamaz. Çünkü her bir konvansiyonel borsanın kendi içerisinde farklı bir ekosistemi vardır. Genel olarak bu borsalara giriş ve çıkışlar borsaların yer aldığı ülkelerdeki para birimleri ile yapılır. Aynı zamanda düzenlemelere tabi tutulmaktadır.

Coinlerde Arbitraj Nedir, Nasıl Yapılır >REHBER İçerik<

Coinlerde Arbitraj Nasıl Yapılır

Arbitraj yöntemi ile yatırımcılar her gün olmasa bile ayda minimum 2 veya 3 kez %0.1 ila %2 oranlarında arbitraj fırsatı elde ederler. Ayrıca, arbitraj fırsatları piyasa hareketliliğine göre artış da gösterebilir.

Arbitraj fırsatı elde edebilmek için doğru plan, strateji ve sıkı bir takipçi olmanız gerekir. Mesela BTC/USD değeri X borsasında 6400 $ iken, Y borsasında 6500 $ olduğunu varsayalım. Düz bir hesap ile X borsasından 6400 $ ile bitcoin alan bir yatırımcı, Y borsasına transfer işlemi yaparak 100 $ kâr elde edebilir.

Coinlerde Arbitraj Nasıl Yapılır
Coinlerde Arbitraj Nasıl Yapılır

Kripto paralar manuel arbitraj ile daha kolay kazanılabilir. Kimi yatırımcılar arbitraj yapacakları borsalarda bir miktar para bulundururlar. Böylelikle arbitraj alımı için zamandan tasarruf elde ederler. Genel olarak Arbitrajdan para kazanmanın riski düşüktür. Lakin risk hiçbir zaman sıfır denilemez.

Arbitraj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Arbitraj yaparken borsaların tutumuna dikkat etmeniz gerekir. Bunun için arbitraj yapmayı düşündüğünüz borsaları çok iyi tanıyor olmalısınız. Çünkü arbitraj mal değerinin düşük olduğu borsadan alınıp, pahalı olduğu borsaya satma işlemi olduğu için borsalar arbitraja mukabil tedbirler alabiliyor.

Hesapların arbitraj yaptığı saptandığı takdirde kara listeye dahil edilir ve gerçekleştirilen transfer işlemleri askıya alınabilir. Aynı zamanda borsalar arbitraj yapan kişilere gereken cezaları vermek için varlığın değer kaybetmesini bekleyip akabinde ceza prosedürlerini uygularlar. Bu hususlara oldukça dikkat etmek gerekir.

Arbitraj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli
Arbitraj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Borsalarda işlem yapıldıktan sonra alınan işlem ücret kesintileri ise bir diğer göz ardı edilmemesi gereken önemli bir husustur. Borsalar her işlem için kesinti ücretleri almaktadır. Aynı zamanda sermayenizi bir borsadan, farklı bir borsaya aktarmak için de doğrulayıcılara yapmanız gereken ödemeler vardır.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise borsalardaki birim fiyatlar üzerinden kaç tane alış ya da satış emrinin verildiğidir. Herhangi bir coin için arbitraj fırsatı olduğunu düşünüp işlem yapmayı düşünüyorsanız, alış ve satış adetlerinin yeterli miktarlarda olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız.


CsApp Mobil Uygulama FULL Anlatım Videosu

CsTechnology Şirket Sunum Videosu

  • CsVip : Kripto sektöründe V.İ.P olmanın bir çok avantajını keşfedin.
  • CsApp : Milyon dolarlık sektörü cebinize getiren mobil uygulama.
  • CsTrade : Full otomatik trade robotu ile zamandan kazanın.
  • CsFutures : Trade işlemleriniz CsTechnology güvencesinde yapın.
  • CsLending : Kiralama mantığı ile aylık pasif gelir elde edin.
  • Online Webinarlar : Haftanın 3 günü online seminerlere katılın.
  • Kazanç Planı ve Kariyer : Tavsiyeleriniz artık size para kazandıracak.
  • Ne Kadar Kazandırdı : CsTechnology ürünlerinin ayrı ayrı ne kadar kazandırdıkları ve başarı oranları.
  • Kuruluşundan itibaren Neler Yaptı : 2019 mayıs itibari ile bu güne kadar neler yenilendi, neler eklendi.

CsApp Hesap Açmak için TIKLAYIN

Detaylı Bilgi için : EMRE DAL >> +90 545 736 63 71

Hemen kayıt olup hesap açmak için cryptosignalapp.com ‘a tıklayın.

Tüm sorularınız için (11:00-23:00 arasında) +90 545 736 63 71 üzerinden benimle arama-whatsapp yada telegram (@emredal) yolu ile iletişim kurabilirsiniz.

Coinlerde Arbitraj Nedir, Nasıl Yapılır >REHBER İçerik<
Coinlerde Arbitraj Nedir, Nasıl Yapılır >REHBER İçerik<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konuşmayı Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
İyi günler.
Kripto para alım satım işlemlerinden para kazanmak ister misiniz?