Nedir Nasıl Yapılır

Teknolojinin gelişimiyle birlikte network marketing de hızla gelişiyor. Ev hanımlarından maaşlı çalışanlara kadar pek çok kişi bu sektördeki yerini alıyor. Girişimciler ise ihtiyaca uygun ürünlerle eksik kalanları tamamlıyorlar. İlk kez Amerika’da kurulan network marketing sistemi 1934 yılında hayata geçirildi.

Bu sistemi oluşturan ise Carl Rehnborg oldu. Network marketing sisteminin oldukça basit bir işleyişi var. Fabrikalarda üretilen ürünler çeşitli üyeler ve satış danışmanları tarafından satılıyor. Bu satışlar sırasında ürünlerin yer aldığı kataloglar müşterilere gösteriliyor.

Network Marketing Neden İlgi Çekiyor

Network marketing‘de ürünlerin halka satışı gerçekleşirken üyeler de bu satışlardan pay alıyor. Bu sistemin yararı ise ürüne talebin hiç bir zaman düşmemesidir. Pazarlama ağı olarak bilinen bu sistem son yıllarda oldukça talep gördü.

Bir kişi tarafından kurulan sayesinde herkese ulaşabilen bu pazarlama ağına ilgi her geçen gün büyüyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump bile network marketing işleri ile ilgilendi. Bu pazarlama sistemi yüzyıllar boyu sürdü. Pazarlama işi yapan çoğu kişi ürün satarken pek çok farklı yol denediler.

Network Marketin’de Referansın Önemi Nedir

İnsanlar bir ürün alırken onun beğenilip beğenilmediğine dikkat ederler. Pek çok kişi tarafından kullanılıp beğenilmiş bir ürün kolaylıkla satılabilecektir. Bu nedenle müşterilere tanımadığı bir ürün yerine denenmiş ve beğenilmiş bir ürün kolaylıkla satılabilir.

Bunun için de ürünlerin satışında referanslar aranır. Bir ürünün tanıtımı ve reklamı için o ürünün satışını kolaylaştıracak metotlar kullanılmalı. Böylelikle ürünler de kolaylıkla satılabilecektir. Network marketing sisteminde referans olarak ise daha çok ünlü kişiler yada ürünü daha önce kullanmış ve başarılı sonuç almış kişiler olmasına özen gösterilir.

Network Marketing Tanıtımlarında Kimler Kullanılır

Bu sistemde ürünlerin satışı için herkes tarafından tanınan ünlüler daha önce kullanmış ve başarılı sonuç almış kullanılır ve rol model olurlar. Pazarlamacılar ürünü satabilmek adına güven olgusunu doğru oluşturmalılar.

Bu nedenle toplumda yer edinen ünlüler yada sonuç almış kişiler tarafından ürün reklamı yapılarak satışların arttırılması da hedeflenir. Oldukça emek isteyen bu işte doğru satış politikaları gerçekleştirilmelidir. Ürünün en güzel yönleri ortaya çıkarılarak uygun bir reklam yapılır.

Network Marketing’e İlgi Neden Artıyor

Teknolojinin de gelişmesiyle ön plana çıkan network marketing oldukça emek ister. Pazarlamacılar gösterdikleri performansa göre gelir elde ederler. Bu nedenle sistemde esnek çalışma saatleri vardır. Kişi istediği saatte iştedği ve kurguladığı şekilde işlerini yapabilirler.

Gelirini de buna göre arttırabilir. Kazançlar ise tabi ki kişinin gösterdiği performansa göre olur. Dünyada pek çok ülke bu sistemi kullanıyor. Network marketing’ten çok yüksek gelir elde eden iş adamları da var. İş dünyası her geçen gün bu işe ilgiyi arttırıyor. Zaman ve enerjiden tasarruf sağlayan bu sistem oldukça ilgi çekici bir hal alıyor.

Kapalı