Etrafımızda ki insanlara baktığımızda ya parası olan ama zamanı olmayan, yada tam tersi olarak, zamanı olan veya parası olmayan insanlar göreceksiniz.

Bazı insanların parası vardır, ama hiç zamanı yoktur. Mesela ticaretle ilğilenenler genelde ödenmeyen çeklerle, ödenmeyi bekleyen maaşlarla uğraşıp duruyorlar. Belki ticarette para kazanma yolu tercih edilen ticaret, insanların zaman ve para dengesini değiştirebilir. Ticarette kolay para kazanma yolları diye birşey yoktur. Hayat bir ticaret modeli olduğu için ticarette para kazanmanın püf noktaları olabilir. Ama zaman ve para aynı anda ticarette yan yana olamaz.

Maaşlı çalışanlar ise devlete veya özel sektöre bağlı, çalıştığı sektöre para kazandırmak için zamanını verir. Her zaman başkalarına bağlıdırlar, gelirleri sınırlıdır, tatilleri sınırlıdır. Özel sektörde çalışanların genelde iş güvencesi de yoktur. Yani maaşlı işlerde de ne zaman ne de para aynı anda olmaz.

Öyle insanlar vardır ki zamanı çoktur ama parası yoktur. Sizce ülkemizde bu kategoriye giren kaç kişiyi tanıyorsunuz?

Para ve zamana aynı anda dengeli bir şekilde sahip olma fikri bir çokları için çok cazip bir fikir. Çünkü insanlar fark ettiler ki özgür bir yaşam süremiyorlar; ve tam tersine istedikleri şeyi , istedikleri yerde, ,istedikleri gibi , istedikleri kadar, sevdikleriyle birlikte yapmak istiyorlar. Yani insanlar artık özgür olmak istiyorlar. Bazıları daha da abartarak bu cümleleri sanal ortamlarda aramaya başladı;  özgür olmak anlamı, özgür olmak nedir, özgür olmak istiyorum, özgür olmak ile ilgili sözler …

Network marketing işi girişimcilere zaman ve para aynı zamanda kazandırabilen eşsiz ve bir çok ülkede network marketing eğitim okulları ile ders olarak kabul edilen bir sektördür. . Etkili bir şekilde eğitimleri alınırsa profesyonel anlamda network marketing sunum nasıl yapılır ardından ise para ve zaman aynı anda kazanılmaya başlanılabilir.

Anne ve yavru deve tembel tembel yemeklerini yerken birden yavru anneye döner ve:

-Sana bir şey sorabilir miyim, anne?

-Elbette yavrum, sor.

-Anne , bizim niye hörgüçlerimiz var?

Anne grurla: -Bu hörgüçlerde biz su biriktiririz yavrum ve bu sayede herhangi birisinden çok daha uzun süre suzuz kalabiliriz.

-Peki anne, bizim bacaklarımız neden bu kadar uzun ve ayaklarımız yuvarlak.

Anne deve biraz daha grurlanarak: -Bu sayede biz çölün kumlarında herkes den daha rahat ve daha hızlı hareket ederiz.

-Bunuda anladım. peki kipriklerimiz neden uzun, bazen görüşümü bozuyorlar.

-Onlar çölde bizim gözlerimizi kumlardan korur ve gözlerimize kum kaçmaz.

Anladım. hörgüçlerimiz çölde daha uzun dayanabilmemiz için su depolar, bacaklarımız daha hızlı hareket etmemiz için uzuni kipriklerimiz gözlerimizi çöllerde kumlardan korur.

Anlayamadığım Şey o zaman bu hayvanat bahçesinde ne işimiz var?

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir