Network Marketing

Yasal Network Marketing Sistemi Network Marketing

Yasal Network Marketing Sistemi

  • 110
Network Marketing sistemi, doğrudan satış işleminin çok daha geliştirilmiş olan bir türüdür. Doğrudan satış kanallarında satılmış olan ürün veya hizmet, yüz yüze, iş yerlerinde veya evlerde yani perakende satış noktası olmayan yerlerde tanıtılarak pazarlanan satış yöntemidir. Klasik pazarlamalarda ise ürün veya hizmet aracılar yardımıyla satılır. Ülkemize Network Marketing sistemini kullanan 100’den fazla şirket bulunmaktadır. Küçük yatırımlar sayesinde neredeyse binlerce kişiden oluşan bir yatırım ağına sahip olmak ve yine küçük yatırımlar sayesinde ürünlerin dağıtılması, şirketlerin bu sistem tercih etme sebeplerinin başında geliyor. 

Network Marketing Firmaları Neden TC Kimlik Numarası İstiyorlar?
Network Marketing sistemine üyelik formunu açtıktan sonra, TC kimlik numarası isteniyor. Bu sisteme üye olma amacınız, iş kurmak mı yoksa alışveriş yapmak mı, öncelikle buna karar verilmesi gerekiyor. Yüksek kar payına sahip olan bu sistemde yapılan satışlardan ötürü kazanılan primlerin vergisi var mı? Son derece güvenilir bir sisteme sahip olan bu sistemin TC kimlik numarası istemesindeki amaçlar; isme fatura kesebilmek ve elde etmiş olduğunuz kazançların gelir vergisini ödeyebilmektir. Yani Network Marketing vergi sistemiyle çalışıyor. Eğer vergi levhanız bulunuyorsa TC kimlik numarası yerine vergi numaranızı da verme imkanınız bulunuyor. 

Birçok kişinin bu sistem üzerinden iş kurmak istemesinin sebeplerinin başında vergi masraflarından kurtulması geliyor. Network Marketing sisteminde ticaret ve para akışı olmasından ötürü, firmanız kaynağında bulunan ve kesinti olarak isimlendirilen paralar gelir vergisi olarak ödeniyor. Network Marketing videoları üyelik formu doldurulmasından başarılı bir girişimci olmanın sırlarına kadar her şey hakkında bilgi veriyor.

Serbest bir girişimci olarak çalışma saatlerini bireysel olarak belirlemek, yakın çevreleri kullanma imkanına sahip olmak, kimseyi çalıştırmadan iş kurabilme imkanına sahip olmak, ofis kiralamadan çalışma imkanı bulmak ve lojistik maliyetlere katlanmamak gibi durumlar kişilerin bu işi seçmeleri sebepleri arasında bulunuyor. Network Marketing videolar tamamen bu bilgiler doğrultusunda kullanıcılara bilgi verme imkanı sağlıyor. Kişisel gelişim, Network Marketing, inovasyon, motivasyon, takım ruhu ve liderlik gibi konularda birbirinden farklı kazanç metotları ve gelişim eğitimleri veriliyor. 

Ağ pazarlama olarak bilinen Network Marketing sistemi 21. Yüzyılın en iyi iş modeli olarak lanse ediliyor. Bazı durumlarda sahip olduğu kötü şöhret sebebiyle de son zamanlarda birçok kişi tarafından şüpheyle yaklaşılıyor. Sistem, kullanıcıların şirketin ürünlerini satın alıp kullanmaya başladıktan sonra, bu ürünleri satmaya başlayarak belli bir komisyon almalarıyla büyüyor. Birbirinden farklı kazanç metotları bulunan bu sistem kişilerin oluşturmuş oldukları ekipler üzerinden prim kazandırıyor. En çok bilinen metotları arasında Unilevel, Breakaway, Matrix ve Binary bulunuyor. Unilevel metodu, kullanılan en yaygın metot olarak biliniyor. En çok kullanılan kazanç metodu olarak bilinen Unilevel’ın çok farklı uygulama çeşitleri bulunuyor. Bu metotta ilk kademeye dahil edilebilecek kişi sayısında sınırlama bulunmuyor. Kaçıncı kademeye göre para kazanabileceğiniz ise sistemlere göre farklılıklar gösteriyor. 

Network Marketing
Sektörde Network Marketing adı altında yanlış yapan birçok şirket bulunuyor. Doğru ve dürüst şirketlerin daha çoğunlukta olduğu bu sistem Network Marketing zinciri olarak tanımlanıyor. Bu zincire en doğru şekilde dahil olmak adına ise yapmanız gereken ilk şey bir süre çalışmak istediğiniz şirketin ürünlerini alıp denemeniz yolundan geçiyor. Ayrıca şirkette size sponsor olacak olan kişiyi seçiminize etki edecek bir faktör olarak görmekte de fayda var. Yani birlikte çalışacağınız insanlar en az şirket kadar önem taşıyor.
Network Marketing sadece bir sektörü veya iş modelini anlatmıyor. Aynı zamanda özgürlüğü, bakış açısını ve zenginliği de simgeliyor.Network Marketing zengin olmak görüşü, aslında iş veya kazanç bulmak olarak değerlendirilmiyor. Yani bir kazanç kaynağından para geliyorsa bu bir kazanç kaynağıdır. Günümüz örneklerinde Network Marketing den para kazanmak için çalışan bir çok insan bulunmaktadır. 

Kişilere evinin rahatlığında ve emek harcamadan para kazanma fikri aşılayan Network Marketing sistemleri, ekonominin can damarı olan insan gücünü, ekonomiye katkı yapmaktan alıkoyuyor ve bu durum Network Marketing zararları arasında ilk sırada yer alıyor. Çünkü ekonomik olarak kalkınma süreci, kişilerin birbirleriyle bağlantılı olan finansal detayları bir araya getirerek, mal ve hizmet üretmesiyle gerçekleşebiliyor. Kişileri üretim sürecinden uzaklaştıran bu sistem birçok sosyolog ve bilim adamı tarafından etik olmayan bir iş olarak da yorumlanıyor.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?