Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sizde mi tek gelir kaynağıyla geçinmeye çalışıyorsunuz ? Boş zamanlarınızda kendi kendinize ek iş yapmam lazım diyenlerden misiniz? Haftaiçi işten üstüne mesaiden vakit bulamıyor hafta sonu ek iş yapabilir miyim diye düşünüyor musunuz? O zaman doğru yere geldiniz bugün sizler için nasıl ek iş yapabilirsiniz başlığını inceleyeceğiz. Evde oturduğumuz yerden ekstra gelir elde etmek mümkün müdür? Evet evde yapacağınız ek iş üzerinden para kazanma mümkündür. Bugün sizlerle birlikte sermayesiz yapılabilicek işler kısmına bir göz atacağız.

Youtube Videoları

Evet artık teknolojinin gelişmesi ve kullanımının giderek yaygınlaşmasıyla video çekerek para kazanma artık mümkün. Ve çağımızın popülerleşen meslek sınıfı arasına giriyor. Henüz Türk Dil Kurumu tarafından onaylanmamış olsa da şimdiki nesil youtube videoları çekerek para kazandıran bu mesleğe youtuber diyor. Youtube videolarından para kazanmak için yapmanız gerekenler aslında oldukça basit. Esas sorun seçtiğiniz içeriğin ne kadar kaliteli ve özgün olduğunu bulmakta yatıyor.

Şimdi sizler için hazırladığımız alt başlıklara bakıp youtuber olmanın esaslarını hep birlikte inceleyelim;
1- Ne başarmak istediğinizi düşünün
Herhangi bir şey yapmadan önce, YouTube’da bir video geliştirmeye nelerin başlamasını umduğunuzu bulmanız gerekir, yani kendinize ne hakkında video çekmek istediğinizi anlatın. Bu, ne tür videolar oluşturmak istediğinize karar vermenize ve içeriğiniz için doğru kitleyi tanımlamanıza yardımcı olur. Başlangıçtan itibaren bir hedefe sahip olmak, kitlenizin bir arkadaşınıza veya iş arkadaşınıza abone olmak, yer işareti koymak ve paylaşmak istediği içeriği yaratacağınız anlamına gelir. Kitleniz için yararlı olan içeriğe odaklanırsanız izleyicileriniz sizi güvenilir bir bilgi kaynağı olarak görür.
2- Kanalınızı oluşturun
YouTube kanalınızı başlatmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacaktır. Hesabınızı oluşturduktan ve YouTube’a yönlendirildikten sonra, kanalınızı adlandırmanız istenir. İşletmenizin adını kullanmak muhtemelen en iyi seçenektir. Kitlenin sizi bulmasını kolaylaştırmak istiyorsunuz! Birkaç soruya cevap verdikten ve şartları kabul ettikten sonra, yeni kanalınıza getirileceksiniz. Yeni sayfanızı tanıtmaya başlamadan önce küçük bir oda temizliği yapmak önemlidir – ziyaretçileriniz hakkında iyi bir ilk izlenim bıraktığınızdan emin olmak istiyorsanız!
3- Video çekmeye başlayın
Bu işin aslında en eğlenceli kısmı. Sahip olduğunuz tüm malzemeleri toplayın ve biraz video çekimi yapın. Akıllı telefonunuzla çalışıyorsanız bile yaratıcı olduğu sürece yine de harika bir video yapabilirsiniz. Kendinizden emin olmayı ve eğlendirmeyi unutmayın. Büyük videoların her zaman iyi enerjileri vardır; Videoyu yaparken eğlenmiyorsanız, kitleniz muhtemelen onu izlemekten zevk almaz.
4- İçeriğinizi paylaşın
Videolarınız yalnızca arama yoluyla bulunması biraz zorlayıcı olabilir, ancak diğer çevrimiçi kanallarınız üzerinden videolarınızı tanıtmaktan çekinmeyin. Zaten Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya uygulamalarında size bağlı olan insanlar yeni videolarınızı takdir edeceklerdir. Eğer sosyal medya uygulamalarında fazla takipçiniz yoksa ya da bu işe sıfırdan başlıyorsanız sosyal medya reklamları veren kurumlar ile iletişime geçebilir ve kendi adınızı daha kolay ya da hızlı bir şekilde duyurabilirsiniz.

Sohbet siteleri

Eğer daha önceden forumlarda moderatörlük yapmışsanız zaten bu işin şartlarına ve koşullarına aşinasınızdır. Biz yine de daha önceden yapmamış olanlarımız için biraz bahsedelim. Belirli bir alanda uzmanlığınız varsa örneğin cep telefonlarına çok hakimseniz ve sürekli güncel haberleri takip ediyorsanız, bir veya birden fazla cep telefonu formunu aktif olarak kullanıyorsunuzdur. Bunun gibi forumlara moderator olarak üyelerin gönderdiği mesajları filtreleyin ya da temizleyin. Çok fazla vakit almıyor gibi gözükse de bu iş günde ortalama 3-4 saatinizi alabilicek yoğunluklara ulaşabilmektedir. Yaptığınız işin karşılığında ödemelerinizi de düzenli olarak forum sahibinden alabilirsiniz. Sohbet sitelerinde moderator olmak da aynı buna benzer şartlar barındırmaktadır.

Network marketing ile para kazanmak

Ek iş arayan kişiler için basit olarak açıklamamız gerekirse kozmetik ve temizlik malzemesi firmaları yasal olmayan piramit methodunu kullanırlar. Yalnız bu firmalar ile çalışmak için yüz ve el hareketlerinizi iyi derecede kullanabildiğiniz kadar da akıcı ve ikna edici konuşmanız gerekebilir. Çünkü bu firmalar tavsiye dediğimiz sistem üzerinden çalışmaktadır. Daha genel olarak bakacak olursak bu firmalar ağ pazarlaması olarak da tanımlamamız mümkündür, ancak ekip işidir. İşletmeyi oluşturmak için bir distribütör ağına ihtiyaç duyulan bir iş modelidir. Genellikle bu tür işletmeler, ödemelerin birden fazla düzeyde gerçekleşmesi nedeniyle doğada çok düzeyli bir pazarlamadır. Ağ pazarlaması, part-time, esnek işletmeler arayan insanlarla çok popüler olan bir iş fırsatı türüdür.

Avon, Mary Kay Kozmetik ve Tupperware de dahil olmak üzere Amerika’daki en tanınmış şirketlerin bazıları ağ pazarlama şemsiyesi altına giriyor. Ağ pazarlama programları, bir ürün örnek kiti satın almak için genellikle birkaç yüz dolarlık bir ön ödemeli yatırımı ve bir ürün grubunu doğrudan arkadaşınıza, ailenize ve diğer kişisel kişilere satma fırsatınızdır. Birçok ağ pazarlama programı ayrıca katılımcılardan diğer satış temsilcilerini almasını ister. Görevli bir temsilcinin “alt sırasını” oluşturur ve satışları, programın üstünde olanlar için gelir yaratır. Bir ağ pazarlama ağı, katılımcıları öncelikle şirketin ürünlerini veya hizmetlerini satmaktan ziyade başkalarını işe almak için telafi ettiği zaman işler yapışkan olabilir. Gelirlerin çoğunun işe alımdan geldiği bir ağ pazarlama sistemi yasadışı bir piramit şeması olarak değerlendirilebilir. Ağ pazarlama programları genellikle iş fırsatı düzenlemesinden muaftır ve eyalet ve federal franchise yasaları uyarınca bayilik olarak tanımlanmadığından, herhangi bir para yatırmadan önce kendi soruşturmanızı kendiniz yapmanız gerekebilir.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir