Son Yılların En Popüler Sanal Para Birimi Bitcoin

Bitcoin veren siteler 2017 yılında oldukça popüler olmuş durumdadır. Bitcoin sanal para birimi tarihinin en büyük artışını yaşadığı 2017 yılında ara motorlarında en çok araştırılan konu haline gelmiştir. Öyle bir para birimi ki bağlı olduğu bir ülke yoktur. Dolayısıyla da ülkelerin kötü durumlarından da etkilenmemekte. Resmi kuruluş veya merkez bankalarına da bağlı olmayan para birimi arz ve talep doğrultusunda değerlenmektedir. Ayrıca Bitcoin likide de bağlı olmadığı için oldukça değişken seyirler gösterebilir. Daha önce denenmemiş pek çok yöntemin denendiği Bitcoin sanal para birimi dijital ortamda hala deneysel olarak seyir göstermektedir. Artan kullanıcılarıyla bu deneyselliğin azaldığını düşünenler olsa da yeni durumların da değerlendirilebileceğini savunanlar mevcuttur.

Bitcoin Çalışma Şekli

Noktadan noktaya bir ağ üzerine çalışan sistemde herhangi bir merkezi kuruluşa ihtiyaç duyulmamakta. Böylelikle ağ üzerinden gerçekleşen para transfer işlemlerinde komisyon alınmamakta. Ayrıca kurum veya kuruluşlar tarafından da manipüle edilmemekte.

Sanal para deyip geçmeyin! Uzaktan alışverişlerde oldukça popüler ve güvenilir bir yöntem olarak bilinmekte. Alışveriş yapılırken araya 3. Şahısların girmesine gerek kalmadan Bitcoin ile ödeme yapmak veya ödeme almak mümkündür.

Bitcoin Toplamanın Bir Diğer Yolu

Bitcoin sanal para birimi için farklı yollar mevcut fakat madenciliğin yanı sıra bir yol var ki satın alınan programlar sayesinde Bitcoin toplamak Bitcoin veren uygulamalar sayesinde de mümkün olmaktadır. Madencilik ile uğraşmak istemeyen kimseler bu yöntem tercih edebilir. Fakat tahmin edileceği gibi bu programlar ücretli. Kişi programları atın alabilir veya kiralayabilir. Bitcoin veren uygulamaları ciddi ciddi düşünen kimselerin ilk etapta kiralamaları daha uygun olacaktır. Dünyada iki yöntemi kullanan kişiler de mevcuttur.

Bitcoin Üretmek Mümkün Müdür?

Sektöre yabancı olmayan kimseler gayet iyi bilir ki Bitcoin üretmenin yolu vardır. Bitcoin üretimine ise Bitcoin veri madenciliği adı verilir. İngilizce olarak ise bu terim “mining” olarak bilinmekte. Yani Bitcoin mining terimini bir yerlerden duymuş olmanız olası. Açıkça söylemek gerekirse eğer Bitcoin mining yapmak için sağlam bir bilgi birikimi ve tecrübeye ihtiyaç duyulmakta. Ayrıca sağlam donanımlara sahip bir bilgisayarınız da yoksa bu konuda da oldukça iyi bir yatırım yapmanız gerekir. Ilk zamanlarda CPU ile yapılan madencilik günümüzde ise hızlı olarak çalışabilen ekran kartlarına (GPU) el vermiştir. Madencilikte performansın iyi olması için ekran kartlarının son derece kuvvetli olması gerekiyor.

Acemi olarak başlamak isteyenlere de Bitcoin havuzları tavsiye edilmekte. Havuzlar başka bilgisayarlar ile güçlerin birleşiminden oluşmakta. Sayıları değişen havuzların gelir dağıtım sistemleri de oldukça farklılık göstermekte. Fakat gün geçtikçe artan kullanıcılarla havuzlara çok güçlü bilgisayarlar dahil olmakta. Bu da Bitcoin üretmeyi oldukça zorlaştırmakta.

Gerek sanal para birimleri ile ilgili gerekse madenciliği ile birçok Bitcoin video sayesinde bu işe başlatan ve yatırım yapan kişiler mevcut.

Bitcoin Virüsü

Bitcoin madenciliğinin çok meşakkatli bir iş olduğu bilinmekte. Kötü niyetli madencilerde bu konuda Bitcoin virüsü ile diğer kullanıcıların gücünü manipüle etmektedir. Yani bilgisayara bulaşan virüs CPU ve GPU’sunu emerek bitcoin üretimini gerçekleştirir. Ama buradaki üretilen bitcoinleri bilgisayar sahibi değil virüsü bulaştıran kişi veya firma kullanmaktadır. Bu virüs sistemsel olarak bilgisayara zarar vermemektedir. Fakat ekran kartını ve işlemcisini kullandığı için bilgisayarın yavaşlamasına neden olacaktır. Üstelik bu yavaşlama üretilen Bitcoin doğrultusunda artabilir.

Normal kullanımlarda yani eposta kontrolü ve internet dolaşımlarında bile hissedilebilmektedir. Ancak virüs GPU’yu kullandığı için oyunlarda ciddi bir performans düşüklüğü yaşanacaktır.

Tüm bunların yanı sıra ise bu virüsün daha kötü yanları da vardır. Trojan olduğu için bilgisayara erişim kolay olarak sağlanmaktadır. Kötü niyetli kişilerin özel bilgilerinize erişimi sağlanabilir. Banka hesap bilgileri ve önemli verilerin çalınmasına sebebiyet vermektedir. Bilgisayara bulaşan virüsü temizlemenin de yolları vardır. Virüs elle veya da program aracılığı ile temizlenebilir. Uygun program edinilerek bu virüsten feragat etmek mümkündür.

Bitcoin Vikipedi de oldukça alan doldurmaktadır. Tarihçesi ve kuruluşu ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Fakat vikipedi de bulunan bilgiler site tarafından yeterli görülmediğinden uzman kişilerin bilgilerine de gereksinim duyulmakta olduğunun ziyaretçilere belirtmektedir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir