Sizi Etkileyecek Ek Gelir Yolları

Günümüzde çalışsın yada çalışmasın ek gelir hizmetlerinden yararlanan insan sayısı gittikçe artmakta. Artık insanlar hobilerini ve yeteneklerini kendilerine ek gelir sağlayacak şekilde diğer insanlara pazarlıyorlar. Siz de kendi yeteneklerinizi belirleyebilir ek iş ne yapabilirim diye daha fazla düşünmeden hemen bir konudaki bilgi birikiminizi insanlara sunabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken evde oturarak mı hizmet vereceğinizi veya dış ortamlarda oturarak mı hizmet vereceğinizi kendiniz seçebilirsiniz.

Ev içinde sunacağınız hizmetler belki de kış aylarına daha uygunken yaz aylarında dış ortamlarda sunabileceğiniz birçok iş bulunmakta. Tüm bunların yanı sıra yazı ve ekonomik işlerde daha rahat hissediyorsanız kendinizi veya ev işlerinde daha becerikliyseniz bu duruma yönelik hizmetler verebilirsiniz. İnternet üzerinden bulacağınız tüm ek iş fırsatlarının en güzel yanı belki de hem kendi iş vereninizin kendiniz olması hem de kendi yetenekleriniz doğrultusunda vereceğiniz hizmeti yine kendinizin seçebiliyor olmanızdır. Gelin hep birlikte şimdi bu iş imkanlarını inceleyelim.

Kapalı Ortamlarda Temizlik Hizmetleri

Ev dışında farklı bir ortamda çalışmak sizin için sorun olmayacaksa, hem elim hızlıdır hem de oldukça titizimdir diyorsanız ve bu işte çalışmaktan rahatsız olmayacaksanız bürolara, evlere ve hastanelere temizliğe gidebilirsiniz. Ek iş neler yapabilirim diye düşünen bir ev hanımıysanız tüm gün kendi ev işlerinizle uğraşmak yerine vaktinizin bir kısmında başkalarına yardımcı olup aile ekonominize katkı sağlayabilirsiniz. Unutmayınız ki temizlik hizmetleri sürekli devamlılığı gelen ve müşteri portfolyonuzu kendinizin çizebileceğiniz bir hizmet türü.

Size bu aşamada verebileceğimiz asıl öneri büyük organizasyon, hastaneler, iş hanları temizliği yerine daha küçük ölçekli işlerden başlamanızdır. Mesela ailelerin yaşadığı apartman daireleri veya küçük ofislerin temizlikleri sizin için zorlayıcı olmamakla beraber kazançlı olacaktır. Unutmayınız ki daha büyük ölçekli temizlik işlerine giderken yanınızda daha profesyonel gereçler bulundurarak bu işlere daha fazla zaman ayırmanız gerekmektedir.

Dikiş, Nakış ve Elbise Tadilatı İşleri

Eğer ev işlerinde ben de oldukça başarılıyım fakat temizlik gibi dış ortamda sürdürülecek işler yerine evimin konforunda çalışmak istiyorum diyorsanız işte bu iş grubu tam da sizin için! Ek iş fırsatları olarak sürekli devamlılığı olan bir iş istiyorsanız da bu iş seçenekleri sizin için fazlasıyla uygun olacaktır. Çünkü insanlar çoğu zaman gerek günlük kıyafetlerinde gerekse özel gün kıyafetlerinde üstlerine oturan seçeneklere ulaşmakta zorlanırlar. Eğer dikiş nakış konusunda becerikliyseniz bu maliyetsiz ve kolay işi sizin için sürekli bir gelir kapısına dönüştürebilirsiniz. Yaz sezonunda erken organizasyonlarla birlikte evde nakış, dikiş ve düzeltme işleri artmakta ve bu iş grubu özellikle yaz aylarında artı olarak gelir sağlamaktadır.

Bazı özel firmalardan alacağınız işlerle full time çalışanların neredeyse iki katı kadar kazanmanız mümkündür. Bu iş fırsatları için yapmanız gerekenler oldukça basit! Evinizde alacağınız birkaç bilgisayar çıktısıyla numaranızı ve terzilik yaptığınızı belirterek mahallenizdeki duvarlara bu kağıtları asabilir veya evlere dağıtabilirsiniz. Bu sayede başta çevrenizdeki işler size gelecek daha sonra da iş ağınızı genişleteceksiniz.

Evde Muhasebecilik İşleri

Ticaret ile ilgili ek iş olarak ne yapabilirim diyorsanız, ben ticari zekaya sahibim böyle ev işleriyle aram iyi değil diyorsanız, matematik beceriniz varsa ve sabırlıysanız özel şirketler ve bireyler için muhasebecilik işleri tam olarak size göre. Bu işi yapabilmek için üniversitede bölümünü bitirmek zorunda değilsiniz. Doğru ek iş nasıl seçilir diye düşünürken bunlarla ilgili kurslar da görebilirsiniz. Yani bununla ilgili kısa bir eğitim sürecinden geçerek kendi evinizde de muhasebecilik yapabilirsiniz. Bu işi yaparken sizi uyarmamız gereken belki de tek bir uyarımız var. Hata yaparsanız size getireceği sorumluluklar ve yaptırımlar belki biraz ağır olacaktır. Ancak ben dikkatli ve sabırlıyımdır diyorsanız bu sizin için sorun olmayacaktır.

Siz ve ailenizden birileri bu tür ek iş ilanlarına bakarken size uygun olup olmamasına, yasal bir zorunluluk içerip içermemesine ve maddi anlamda sizi tatmin edeceğine emin olmalısınız. Aksi taktirde yeterince araştırmadan girdiğiniz bir işte çeşitli yasal zorluklarla baş etmeniz gerekebilir veya emeğinizin karşılığını almadığınızı hissedebilirsiniz. Bunlar ve daha fazla iş fırsatları gerek internet araştırmalarınızdan gerekse ajanslardan edineceğiniz bilgilerle size o kadar da uzak değil. Siz yeter ki çalışmak isteyin ve boş zamanlarınızı değerlendirin. İş imkanları her yerde!

En kaliteli makaleler her zaman elinin altında!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 5 Ortalama: 4.2]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir