Kişisel Gelişim

Şiirler Kitaplar Filmeler Kişiliklerimizi Geliştirebilir mi? Kişisel Gelişim

Şiirler Kitaplar Filmeler Kişiliklerimizi Geliştirebilir mi?

  • 565

Kişisel gelişim üzerine çok çeşitli araştırmalar yapılmıştır ve halen de yapılmaktadır. Tüm dünyada kişiliğinin eksik yönlerini tamamlamak isteyen insanlar vardır. Toplum düzeninin sağlanabilmesi, bir ülkenin daha çok ileriye gidebilmesi için bireylerin kişilik sorunlarının tespiti ve tedavisi son derece önemsenmektedir.

Bu amaçla gelişmiş ülkelerde hem kişisel gelişim faaliyetlerine önem verilmektedir. Hem de kişisel gelişimin sağlıklı oluşabilmesi için okullarda bilinç oluşturma çabaları gösterilmektedir. Ülkemizde de uzun yıllardır kişiliğin sağlıklı oluşması ve kişilik gelişimi safhalarının daha sağlıklı yaşanması adına bir takım çalışmalar yapılmaktadır.

Yaş Aldıkça Kimliğimiz Zenginleşmeli

Kişisel gelişim üzerine filmler izlemek son derce keyifli ya yapıcı bir aktivite. Dünya film endüstrisi hem özellikle kişisel gelişim film serileri yapmakta hem de bilinen filmlerin içerisine kişisel gelişim destekleri koymakta. Bu sayede kişiler daha umutlu hissedebilmek için ne yapacaklarını, filmin kahramanlarından öğrenebilmekte.

Hissetmek insan olmak demek. Lakin ne hissettiğimiz ve nasıl hissettiğimiz davranışlarımızla evrene yansıyor. Daha sağlıklı yansımaların oluşabilmesi için mutlaka rötuşlanmamız gerekiyor. Duygusal tortular içerisinde kalabiliyoruz ve parlayan çoğu yönümüzü yıllar içerisinde eksiltebiliyoruz.

Daha coşkulu hissetmek için ne yapmamız gerektiğini çoğu zaman bilmiyoruz ve sırf bu yüzden daha kilolu ve kavgalı toplumlar haline gelebiliyoruz. Bunun yerine kendimizi daha iyi hissedeceğimiz bir evren yaratmalıyız. Bunun için de kişisel gelişime önem vermeliyiz.

Okumak Kendine Dost Olmaktır

Kişisel gelişim üzerine kitaplar da bulunuyor. Her yaşa ve cinsiyete özel olarak hazırlanmış çok değerli yayınlar var. Evet, kişisel gelişim kitaplarında yaş ve cinsiyet bir de sosyal statü çok önemli. Çünkü daha iyi hissetmek için yapılacak şeylerin nasıl yapılacakları önemli. Bunun için kimi yazarlar setler halinde kişisel gelişim kitapları yazıyorlar.

Bu sayede herkes birebir kendisi için yazılmışçasına olan kitapları okuyabiliyor. Kitaplardan etkilenmeniz en mühim olan taraf. Çünkü okuduklarınıza inanıyorsanız uyguluyorsunuz. Daha iyi bir destek alabilmek için aslında ilk etapta anlaşılmanın gücünü hissetmek istiyorsunuz. Kitap sizi anlamalı ve yapabileceklerinize sizi bu empatiyle yönlendirmeli.

İçsel uyumunuzun sağlanabilmesi için kitabınızın size ruhani bir fısıltı sunması gerekli. Okuduğunuz bazı kişisel gelişim kitapları size eğlenceli gelmediyse, muhtemel sorun size uymuyor oluşudur. Bu yüzden asla vazgeçmeyin. Okumak isteyeceğiniz bir kitabı bulacağınıza ve bu kitabın hayatınızda çok şeyi olumlu değiştireceğine inanın. İnanmak şifadır. İnanmak umuttur. Gülümseyin.

Şarkı Söylemeyi Sever misiniz?

Kişisel gelişim şarkıları artık evrende var! Uzun yıllardır üzerinde yapılan çalışmalar son 10 yıldır meyvelerini vermiş durumda. Kişisel gelişim uzmanları şimdi şarkılarla daha iyi olabilmenin umudu peşindeler. Yapılan araştırmalarda şarkı söylemenin ekstra bir mutluluk enerjisi yarattığını kanıtlıyor.

Burada konu şarkı söylemek, ses sanatçısı olmak değil. Yani sesiniz çok kötü olsa da sizin için şarkı söylemek eylemi önemli olmalı. Herkes kendi sesini beğenir ve söylediği şarkıyı detone olmadan söylediğini zanneder. Bu yüzden sizin yapmanız gereken, diğerlerinin nasıl yorumlar yaptığını önemsememek. Bol bol şarkı söyleyin. İçinizdeki susmuş sesleri şarkı söyleyerek evrene salın.

Kişisel gelişim üzerine bilinçli olarak yapılmış şarkıları bulun ve ezberleyin. Göreceksiniz daha mutlu anlar yaşamaya başlayacaksınız. Hayat bize hep olumsuz ezberler çalıştırmak zorunda değil. Biz istersek daha iyilerini ezberleyebiliriz ve hepsine inanabiliriz. Güçlü olmak için en çok kendimize ihtiyacımızın olduğunu bilmeliyiz.

Şimdi Şiir Zamanı!

Kişisel gelişim şiiri okudunuz mu hiç? Eğer okumadıysanız mutlaka bugün bir araştırma yapın ve bu şiirlerden birini okuyun. İnanamayacağınız bir enerjiyle dolacağınızı ve evrene umutla taşacağınızı göreceksiniz. Bazı insanlar her zaman gülümser gibi dururlar. Etrafınıza bakın ve her şeye mutlulukla yaklaşan insanları keşfedin. Sonra onlarla sohbet edin.

Hangi kelimeleri kullandıklarına bakın. Bu kişiler asla olumsuz kelimeleri kullanarak cümle oluşturmazlar. Evrene nasıl mesaj vermeleri gerektiğini bu türdeki kişiler iyi bilirler. Kişisel gelişim şiirleride bu mantıkla yazılmaktadır. İçinde hep olumlu duyguları tetikleyici ifadeler kullanılan şiirlerle kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Kişiliğinizin eksik yönlerini bu şiirlerle tamamlayabilirsiniz. Kendinizi gülümseten güneşi görebilirsiniz. Yazı beklemeden kışta mutlu olabilirsiniz. Ne zaman sorusunu hayatınızdan sadece bu şiirlerle çıkartabilirsiniz. Her zaman şimdide olabilirsiniz. Bunun için şiirlere gülümsemeniz yeterli.

Benzer Yazılar

Kişisel Gelişime Adım Atmak Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Süreci Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Hakkında Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Kursları Kişisel Gelişim

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?