1 bitcoin kazanmak için kazançlarınızı koyacağınız elektronik cüzdan açılması gerekiyor. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen sanal para fırtınası Bitcoin özellikleriyle dikkat çekiyor. Hiçbir ülke ve kuruluşa bağlı olmayan ve dünyanın neresinde olursa olsun çok düşük masrafla para transferi yapmayı sağlıyor. Yurtdışında bir çok ülkede ödemeler için kabul edilmeye başlayan sanal para fırtınasına ülkemizde de kabul eden işletmeler duyulmaya başladı. Atatürk Havalimanında bitcoin atm makinesi de bulunuyor. Hızla değer kazanmakta olan bitcoin 2 yıl önce 10 dolardan işlem görürken şimdilerde 950 dolar seviyesine yükselmiş durumdadır. Piyasa içinde yüzlerce Bitcoin kullanıcısı zengin oldu. İnsanlara iyibir gelir kapısı olmayı sağlayan bitcoin’e yatırım yapmanın maliyeti de arttı. Bitcoin kazanmak için bedava yöntemlerde olması insanların bedava bitcoine sahip olma isteğini artırıyor.

Bitcoin Resmi Para Birimi Olabilir Mi?

Sanal para fırtınası olan bitcoin hakkında merak edilenler arasında 1 bitcoin kaç euro gibi sorular yer alıyor. Ulusal para birimi olan 1 bitcoin bugünün döviz kurlarına bakıldığında değeri 1945.43 Euro olduğu görülüyor. Her dakika güncellenen döviz kurları internet üzerinde anın bitcoin değerine bakılarak gerçek sonuca ulaşılabilir. İnternetin para birimi olarak kullanılan Bitcoin oldukça masum görünse de elde etmesi bir o kadar zordur. İnternet üzerinde en çok aranan konular arasına giren ve herkesin merak ettiği Bitcoin, bazıları tarafından tehlikeli olarak görülürken bazıları içinde oldukça faydalı olan para birimi olarak kabul ediliyor. Ülkelerin bazıları Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiklerini açıklamalarına karşılık bazı ülkelerde taşıdığı riskler nedeniyle para birimi olarak kullanmayı reddettiler. Geniş açıdan incelendiğinde dezavantajları yanı sıra avantajlı olduğu da söylenebilir.

Bitcoin Kazanma Yolları

Bitcoin nasıl kazanılır konusuna geldiğimizde bunun birçok farklı yöntemi bulunduğunu söyleyebiliriz. Ancak hepsinin kolay ve doğru şekilde yapıldığı söylenemez. Bitcoin kazandıran bazı yöntemler kişiyi tehlikeye atabilir. Bitcoin kazanmak bazen gereğinden fazla mesai gerektirebilir. Kolay şekilde uygulanabilen bitcoin kazanmak kişiden kişiye ve uygulanan yöntemlere göre farklılık gösterebilir. Bitcoin kazanmak konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için farklı yöntemleri bulunuyor. Bitcoin nedir araştıranların karşılaştığı satoshi terimi en basit tabirle anlatılmak istendiğinde 1 bitcoin kaç satoshi eder sorularına da cevap olarak Bitcoin’in en küçük birimine deniyor. 100 Satoshi ise 1 Bitcoin olarak hesaplanıyor.

Bitcoin Nedir ve Nasıl Çalışır?

Herhangi merkez bankası, resmi kuruluşla alakası olmayan elektronik para birimi bitcoin, bir merkez tarafından da yönetilmediği gibi ağ teknolojisini kullanır. Uçtan uca birbirine bağlı ve gönüllü katılım sağlayan bilgisayarlardan oluşan bitcoin, herhangi bir aracıya veya yöneticiye ihtiyaç duymaz. Tüm bilgisayarlar açık kaynak kodlu olarak aynı programı çalıştırırlar ve hepsi tüm işlemleri görür. Bitcoinin sahibi yoktur ve kimse bitcoine müdahalede bulunamaz. Bitcoin sanal dünyanın içerisinde rağbet gören sanal para birimi olarak en çok merak edilenlerden birisi de 1 bitcoin kaç usd sorusudur. Sürekli olarak değişen kur oranına göre 1 bitcoin 2164,50 Amerikan doları ediyor. Bitcoin ağındaki işlemler yüksek şifreleme teknolojisiyle yapılır ve bu işlemler gönüllü bilgisayarların katılımıyla çözülerek onaylanır ve işlem blokları oluşur. Her yeni blok piyasaya yeni BTC sürülmesine sebep olur ve bloğu bulan bilgisayarlara ödül verilir.

Bitcoin Adresi Nedir?

Bitcoin address nedir sorularına karşılık Bitcoin adresi email adresiyle benzerlik gösterir. Bitcoin ağ üzerinde para gönderip almakta kullanılır. Aynı email adresi gibi kullanılan bitcoin adres ödemenin varış noktasını temsil eder. Bitcoin adresi 26-35 alfanümerik karakter kullanılarak oluşturulur ancak taranabilir QR kare kodu şeklinde gösterilir. Bitcoin adresleri 1 veya 3 rakamıyla başlar. Oluşturulan tüm adresler 3 sayısıyla başlar ve bütün cüzdanlarda kullanılan çoklu imza teknolojisine işaret eder.  Bitcoin borç değil değer taşıyıcıdır ve banka hesaplarındaki paralar bir tür borç senedidir. Bankada bulunan hesap bir bankanın müşterisine olan borcunu temsil eder fakat bitcoin bir borcu temsil etmez. Bankalarda hükümetlerin üzerinde bulunan kontrol güçleri bitcoinde bulunmaz. Bitcoinde müdahale edilmez ve yapılan işlem geri alınmaz.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir