Bitcoin

Sanal Para Bitcoin Bitcoin

Sanal Para Bitcoin

  • 112

Sanal Para Bitcoin :2008 yılından bu yana sanal ortamlarda eşler arası bağlantı teknolojisi sayesinde herhangi bir banka hesabına ihtiyaç duymadan alım ve satım yapılabilen bitcoinler, günümüz itibariyle 11 milyonu aşkın bir rakama ulaşmıştır. Uzmanlara göre bu rakam ilerleyen zamanlarda 21 milyon gibi bir rakama ulaşacaktır. Peki, bitcoin nedir nasıl kullanılır?

Bitcoin.org üzerinden şifreli imzalar yoluyla elde edeceğiniz bitcoin cüzdanınıza ister bir banka hesabından para karşılığı satın alacağınız bitcoinler ister birçok web sitesi tarafından reklamlar ve çeşitli yöntemler karşılığında kazanabileceğiniz bitcoinler ekleyebilirsiniz.

Bitcoin Ne Kadar Güvenli?

İnsanlar genelde sanal işlemlerinin korsanlar tarafından kolayca manipüle edilebileceğini düşünseler de, günümüzde artık sanal para birimi olarak tanınan bitcoinler her türlü güvenlik önlemleriyle güvence altına alınmıştır. Hatta Dünya ekonomisinde ki sarsıntılardan endişe duyan çoğu bilinçli kişi sanal para birimi olan bitcoinleri reel sektörde kullanılan sıcak paraya tercih etmeye başlamış bulunmakta. Gün geçtikçe yaygınlşamaya başlayan bitcoini kullanmayanların ise aklında genelde aynı soru belirmekte, bitcoin nasıl harcanır?

Bitcoin Kullanım Alanları? : Elde edilen bitcoinler ‘wallet ‘ adındaki adreslerde tutulur. Walletler herkese açık kullanımdadır ancak özel anahtarlı sistemlerdir. Yani bitcoin ile yapılacak bir ödeme ya da yatırım bitcoin cüzdanın kilidi bilinmeden asla gerçekleşmez. Peki, bitcoin nasıl satılır?

Sahip olunan bitcoinler ile sanal alışveriş yapılan sitelerden işlem yapılabilir, bitcoin kullanılan cafe ve barlarda harcama yapılabilir bütün online servislerde işlem yapılabilir.

Bitcoin Kurları :11 milyona yaklaşan hacmiyle bitcoinler günümüz dünyasında neredeyse reel parayla rekabet edecek konuma gelmektedir. Herhangi bir devlet ya da bankaya bağımlı olmadan kullanılabilen bitcoinler, insanların gözünde tamamen bağımsız ve özgür kullanabilecekleri bir para birimi olarak gözükmektedir. Ancak işin asıl yüzü göründüğü gibi değildir. Her ne kadar bağımsız bir birim olarak sunulsa da yaratıcıları ve uluslararası güçler tarafından kolayca düşürülüp artırılabilir. Bu tür güvensiz durumların yanında ülkelerin tanımlanan sanal para birimleri arasında bulunmayan bitcoinler, herhangi bir saldırı durumunda çalınabilmekte ya da bitcoin sağlayıcıların isteklerine göre yok olabilmektedir. bitcoin dolandırıcılığı genellikle resmi kurumlar tarafından tanınmamasından kaynaklı olarak yaygın şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bunca riske rağmen bitcoin kullanımın avantajlı yok denilemez. Özellikle kur oranlarında ki ani artışlar sayesinde büyük kazançlar elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

Bitcoin Kurları :Dünya nüfusunun büyük bir kısmının kullanıyor olduğu para birimi dolar, dolaylı olarak bitcoinin en çok çevrildiği para birimi olmaktadır. Saniyelik olarak değişen bitcoin sağlayacağı kazancın yanında büyük kayıplarında yaşanmasına neden olabilir. Bu yüzden güncel olarak bitcoin dollar kuru, 1 BTC-1.217 Amerikan Doları şeklinde seyretmektedir. Bu durumda dijital cüzdanlarında bitcoinleri olanlar tercihlerini kullanarak bitcoinlerini dolara çevirebilmektedirler.

Bitcoin Kur Takibi : Saniyelik olarak değişkenlik gösteren bitcoin kurunun ayrıntılı ve dakik olarak takibi kullanıcıları için büyük önem taşımaktadır. Hızlı yükselişleri yakalayarak bitcoin dolar çevir yapılarak büyük kazançlar elde edilebilir.

Benzer Yazılar

Bitcoin Kazanma Bitcoin
Bitcoin Harcama Bitcoin
Bitcoin Bitcoin
Bitcoin Rehberi Bitcoin

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?