Sanal Cüzdan Dönemi: Bitcoin Core

9 Yıllık yeni sayılabilecek ömründe gelişmiş bir ekonomi olarak kabul gören Bitcoin dijital bir para birimi olarak bilinmektedir. Kullanıcılarının kendi paralarını basabildikleri yakıştırmasını yapmak yanlış olmaz. Bu para birimi yeni olmasına rağmen birçok para biriminden fazla kullanıcıya sahiptir. Gelişen teknolojilerle farklı boyutlara ulaşan Bitcoin kullanıcıların da desteğiyle hızla gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır. Kullanıcılar madencilik yaparak coin kazanabilmektedirler.

Yeni nesil sistemlerde kullanıcılar ödemelerini yapabildikleri gibi ödemelerini de alabilmektedirler. Birçok firma Bitcoin ile ödemelerini almaktadır. Yeni olmasına rağmen çok rağbet gören Bitcoin resmi bir para birimi değildir. Birçok resmi para biriminden daha fazla sahip olduğu kullanıcılarıyla her geçen gün daha da gelişmektedir. Teknolojiye bağlı hızlı gelişmeler gösteren Bitcoin, kullanıcılarını her geçen gün artırmaktadır. Resmi para birimi olmamasına rağmen kullanıcılarından güven toplamasının birçok sebebi bulunmaktadır.

Bunlardan en önemlisi olarak neredeyse tüm para birimlerine dönüştürülebiliyor olması sayılabilir. Tüm bu işlemleri yapabilmek için bir cüzdana sahip olmak gerekmektedir. Bitcoin cüzdanı birçok cüzdan servisi ile sağlanabilir. Buradaki önemli nokta cüzdanın güvenliğinin sağlanmasıdır. Kullanıcı ödeme alıp yapacağı cüzdanın güvenliğinden sorumludur. Bu sebeple güçlü şifreler ve güvenli ekipmanlar kullanmaya özen gösterilmelidir.  Bitcoin cüzdanları kullanıcının sorumluluğunda olan cüzdanlardır. Bu cüzdanlar sanal cüzdanlar olup bir çok cüzdan mevcuttur.

Bitcoin Core Sanal Cüzdanı Nedir?

Bitcoin kullanıcıları tarafından beğenilen bir para birimidir. Kullanıcıların bu parayla kolaylıkla alışveriş yapabilmesinin yanında kullanıcıların kendi parasını üretebilmesinin de payı büyüktür. Kullanıcılar Bitcoin bakiyesini artırmak ya da bitcoin üretmek için bir cüzdana ihtiyaç duymaktadır. Peki Bitcoin Core Nedir? Bitcoin Core kullanıcılarına cüzdan hizmeti veren yazılım projesidir. Bitcoin zinciri içerisinde önemli bir yere sahip olan Bitcoin Core 65 GB’ın üzerinde büyük bir alan kaplayan uygulamaya sahiptir. Bitcoin Core kişiler tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir uygulamadır.

MIT lisansıyla yayımlanmaktadır. Normal bir cüzdana göre 7 kat daha hızlı işlem yapabilmektedir. Tabi bu işlemleri yaparken kullandığınız donanımların da güçlü olması gerekmektedir. 65 GB’tan fazla yer kaplayan uygulama güçlü bir donanım ve depolama alanı da gerektirmektedir. Her geçen gün güncellenen Bitcoin Core ileride daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyacak, daha güçlü ekipmanlar gerektirecek gibi görünüyor. Kullanıcılarının ve işlemlerinin artması sonucunda veri yığınlarının artması Bitcoin Core cüzdanlarda birikmelere sebep olabilmektedir. Bu da her geçen gün güncellenen ve gelişen Bitcoin Core ile çözümlenmektedir.

Bitcoin Güvenilir midir?

Bitcoin piyasaya 2008 yılında girmiş bir para birimidir. Yeni bir para birimi olan Bitcoin para birimi Bitcoin currency olarak da anılmaktadır. Bitcoin currency basit anlamda düşünürsek Bitcoin para birimi anlamına gelmektedir. Birçok mecra tarafından kabul edilmiş bir gelişme teknoloji çağındaki bizlerin hayatında kısa sürede büyük bir yer alacak gibi görünüyor.

Bitcoin kullanıcıları tarafından güvenilir olarak değerlendirilmekte. Bunda tüm para birimlerine saniyeler içerisinde dönüşebilmesi başlıca sebeplerdendir. Yani sahip olduğunuz 1 doları hızlı bir şekilde bitcoin bakiyesine çevirebilirken, sahip olduğunuz bir Bitcoin currency’i de hızlıca dolar para birimine çevirebilmektesiniz. Bu çevirme oranları anlık değişmekte olup internette yapılacak kısa bir arama sonrası diğer paralar karşısında Bitcoin değeri gibi sonuçlar elde edilebilir. Bu tüm para birimleri için geçerli bir durumdur. Kullanıcılarının ilgisini çeken bir durumdur Bitcoin Exchange. Son yıllarda yoğunlaşmış olan Bitcoin açığı konusu da dikkatleri üzerine çekmektedir. Son birkaç yıl içerisinde Bitcoin’e dair herhangi bir sistem açığı bulunamamıştır. Yani Bitcoin sistemi kullanıcılarının yorumları incelendiğinde güvenilir bir sistemdir.

Bitcoin Dolandırıcılığı

Bitcoin son dönemdeki teknolojik gelişmeler ve her gün artan kullanıcılarıyla büyümektedir. Şirketler tarafından yapılan yatırımlarla daha da gelişmekte ve ekonomisi de bu doğrultuda büyümektedir. Tüm bunlara rağmen Bitcoin dolandırıcılığı son dönemde haberlere konu olan başlıklardan biridir. Bu konuda büyük pay kullanıcılara düşmektedir. Kullanıcıların bilinçli olması gerekmektedir. Cüzdan seçimi, birlikte çalışılan şirketler, paranın saklanma biçimi gibi etkenlerde kullanıcılar dikkatli olmalıdır. Bilindiği üzere tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Dolandırıcı bir cüzdan sağlayıcısıyla çalışmak kullanıcıyı mağdur edebilir. Ya da birlikte çalışılan şirketin herhangi bir madencilik yapmamasına karşın vaatlerde bulunması gibi haberler her geçen gün çoğalmaktadır. Bu işlemlerin önü ancak bilinçli kullanıcılarla kesilebilmektedir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 2.7]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir