0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Para Kazanmak isteyen internet Dolandırıcılarına Dikkat

18 Eylül 2017
7 kez görüntülendi
Para Kazanmak isteyen internet Dolandırıcılarına Dikkat

Son yıllarda internet kullanıcıları arasında yükselen bir hedef haline gelen internetten para kazanma şikayet oranlarının artmasıyla güven kaybına uğradı. İnsanların emellerini suistimal eden, boş vaatlerde bulunan daha da kötüsü dolandıran internet kurnazlarının sayısı oldukça fazla. Tarayıcılar ve site içi güvenlik önlemleri bu tip dolandırıcılara önlem almak için çeşitli koruyucular geliştirse de dolandırıcılar da emellerine ulaşmak için her gün kendilerini yeniliyorlar. Genellikle “internetten para kazanmak artık çok kolay” gibi ilanlarla kullanıcıları ağına düşüren dolandırıcılar, yaşattıkları mağduriyetler bir tarafa, para kazanma olanağının bulunduğu internet mecrasına duyulan güveni de zedeliyorlar. Peki bu dolandırıcılara kanmadan internetten para kazanmak mümkün ve yasal mı? İnternetten para kazanmak caiz midir? Gelin size hem caiz hem de yasal olan birkaç yoldan bahsedelim…

Blog Yazarlığı

İnternetten para kazanma şikayetleri arttıkça kullanıcılar daha basit ve klasik yollara yönelmeye başladı. Bunların başında da blog yazarlığı geliyor. Blog yazarlığı, bu konuda hizmet veren çeşitli blog sitelerinden birinden kendi adınıza bir hesap açmanız ve oluşan sayfaya belirlediğiniz bir konu hakkında yazılar, videolar ve görseller yüklemenizle gerçekleşiyor. Para kazanmak da blogunuza reklam almanızla mümkün. İnternet aleminde binlerce blog sitesi var. Bunların arasından sıyrılıp iyi bir reklam geliri elde etmeniz için binlerce kullanıcıya ulaşmanız elbette kolay değil. Ancak hakkında çok bilgi bulunmayan bir konu belirleyip ona yönelmeniz ve sayfa içeriğini zengin tutmanız işinizi kolaylaştıracaktır. İnternetten para kazanma blog sayfası açarak hem yasal, hem dinen caiz hem de siz ve kullanıcılarınız için işlevsel bir yol.

İş İlanları Yayınlamak

 İnternetten para kazanmak caiz mi diye kaygılanan için hem caiz hem de hayırlı fikirlerden biri insanlara iş bulma konusunda yardımcı olmak. İş ve eleman ihtiyacı nüfusu 80 milyona ulaşan ülkemizde tıkanmayan bir delik gibi. Çok insan iş arıyor, çok şirket de çalıştıracak işçi arıyor. Kötü anlatıma sahip yada yanlış hedef kitlenin uğrayacağı verilen ilanlar da aylarca doğru işçi ve işverenin buluşamamasını sağlıyor. Siz bir kaliteli bir internet sayfası açarak bu boşlupu doldurabilirsiniz. Hepinizin bildiği popüler iş bulma sitelerine milyonlarca insan giriyor. Başvuruda bulunan insanlar bulundukları başvuruya binlerce Cv gönderildiğini görünce umudunu giderek kaybediyor ve çareyi başka yerlerde iş aramakta buluyor. Siz hedef kitle alanını daraltarak, örneği yalnızca öğrenciler ya da ev hanımları için verilen ilanları toparladığınız bir site açabilirsiniz. Bu sayede umutsuzluğa düşmüş insanlarla, hedef çalışan kitlesine ulaşmak isteyen kuruluşlar arasında köprü vazifesi görebilirsiniz. İnternet artık pek çok farklı diferansiyel oluşuma izin veriyor ve bu tip basit ve yaratıcı fikirlerle internette para kazanmak artık çok kolay.

Grafik ve Yazılım Öğrenin

İnternetten para kazanmanın en garanti ve verimli yollarından biri grafik tasarlamak ve kod yazmak. Bilmiyorsanız bile bu konularda hazırlanan eğitim setlerini izleyip, gerekli uygulamalarda çalışmalar yaparak birkaç ayda bu konuda yetkinlik kazanabilirsiniz. Şirketlerin bu alanda verdikleri iş ilanları olduğu gibi freelancer olarak da çalışmanız mümkün. Hiçbir iş teklifiyle karşılaşmasanız bile büyük şirketlere görsel, logo gibi çizimler tasarlayarak gönderip onlarla iletişime geçebilirsizin ve bu sayede iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Kod yazmak, logo tasarlamaktan daha meşakkatli ve öğrenmesi zor bir alan olabilir. Ancak sabır ve emek gösterirseniz bu da başarabileceğiniz, üstelik başarmanız karşılığında gayet tatmin edici aylık gelirlerlere ulaşmanızı sağlayan bir iş. Zira internette her gün freelance şekilde pek çok kod yazım ihtiyacı açığa çıkıyor.

Pratik Fikirlerinizi Kazanca Dönüştürün

 Artan dolandırıcılık faaliyetleri yüzünden internetten para kazanma şikayetleri bu alanda farklı alternatifler meydana çıkmasına yol açtı. Kod yazmayı, grafik tasarlamayı, çevirmenlik yapmayı öğrenemeseniz bile; pratik fikirlerle yasal kazançlar elde etmeniz mümkün. Örneğin çeşitli fotoğraflar çekip bunları ilgili internet sitelerine koyarak satabilirsiniz. Pek çok firma ve internet sitesi, platformlarında kullanacakları fotoğrafları buradan seçiyorlar. Bir fotoğraf sanatçısı tutup ona daha çok para vermek yerine bu tip sitelere girerek uygun tutarlarda amatör fotoğrafları satın alıyorlar. Siz de bir fotoğraf makinası ya da yüksek çözünürlüklü kameraya sahip akıllı telefonunuzla farklı fotoğraflar çekipbu yolla para kazanabilirsiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?